Węgry. Orban podnosi emerytury dla ofiar Holocaustu

02.01.2013 20:39
Viktor Orban

Viktor Orban (Fot. Heinz-Peter Bader/Reuters)

Konserwatywny rząd premiera Węgier Viktora Orbana zwiększył od 1 stycznia o 50 procent emerytury dla ofiar Holocaustu.
Zobacz także
Komentarze (37)
Węgry. Orban podnosi emerytury dla ofiar Holocaustu
Zaloguj się
 • lajosz3

  Oceniono 62 razy 28

  Aj waj, co się dzieje ?

  W artykule pojawia się słowo Żyd, a komentarze włączone ?

  Oj dostanie się komuś kto nie wykazał należytej czujności.

 • hotin

  Oceniono 45 razy 19

  A w Polsce oddajemy tym ofiarom holokaustu niemieckiego w drodze przeprosin wyremontowane kamienice! Jesteśmy PO prostu bardzej hojni!

 • mordred

  Oceniono 32 razy 16

  Czy ja dobrze zrozumiałem, że podwyżki obejmą tych, którzy ucierpieli z rąk Niemców w czasie wojny, ale muszą być pochodzenia żydowskiego? To znaczy, że Niemcy prześladowali, mordowali i wysyłali do obozów tylko Żydów? A jeżeli nie tylko Żydów, to dlaczego tylko oni dostają podwyżki? Czy ja czegoś nie rozumiem, czy raczej rozumiem, tłumacząc sobie tą sytuacją naciskami gminy żydowskiej i nie tylko?

 • wyciety

  Oceniono 16 razy 10

  Znowu zwiekszy sie ilosc ocalalych.

 • johniii

  Oceniono 11 razy 7

  9 X 2012 r. mija 70 rocznica utworzenia Konzentrationslager Warschau, będącego realizacją opracowanego przez hitlerowskie Niemcy tzw. Planu Pabsta, którego celem było całkowite zniszczenie stolicy Polski. Działał on aż do wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamordowano w nim ponad 200 tys. Polaków i obywateli innych nacji. Prawda o jego istnieniu z trudem przebijała się do świadomości historyków i ogólnej opinii. Nieocenione zasługi w przywracaniu pamięci o tej hekatombie Stolicy położyła śp. sędzia Maria Trzcińska (1931-2011).

 • johniii

  Oceniono 9 razy 7

  www.google.com/search?q=KL+Warschau&hl=en&sa=G&tbo=u&tbm=isch&source=univ&ei=U63kUMDtGoXMtAa-lYFQ&ved=0CE8QsAQ&biw=1118&bih=642
  A co z holokaustem na mieszkancach Warszawy w KL Warschau w latach 1942-1943 gdzie zagazowano 200tys. Waszawiakow - tego sie nie mowi - nawet pomnika im nie postawiono.

 • tsunami1

  Oceniono 15 razy 7

  Jak będziemy wyciagać więcej kasy od rządu, to rostowski paluchem wskaże nam auschwitz i powie RAUS. Tylko że u nas nie musi wisieć napis arbeit machts frei, bo prawie każdy polak w pracy pracuje dla idei. Jedynie co nas jeszcze różni to to że do nas się nie strzela ale inne rzeczy jak upodlenie, głód jest jak najbardziej na miejscu.

 • zaanawetprzeciw_2.0

  Oceniono 7 razy 3

  www.youtube.com/watch?v=4NkjI8k9-6E
  Bardzo ciekawy film poruszający problem antysemityzmu na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje