Francja: Włamali się do salonu Apple'a i ukradli sprzęt wart około miliona euro

02.01.2013 13:49
Salon Apple'a, do którego włamali się złodzieje

Salon Apple'a, do którego włamali się złodzieje (Fot. AP/Remy de la Mauviniere)

Czterej uzbrojeni i zamaskowani mężczyźni włamali się w sylwestra do głównego salonu Apple'a w Paryżu i ukradli towary o wartości - jak wstępnie oszacowano - około 1 miliona euro - informuje BBC.
Złodzieje dostali się do salonu koncernu Apple, znajdującego się za gmachem Opery, w poniedziałek o godz. 19. Salon był już zamknięty od trzech godzin. Rabusie załadowali łup na furgonetkę i uciekli.

Rzecznik związku zawodowego policjantów powiedział dziennikarzom, że większość funkcjonariuszy była w tym czasie zajęta patrolowaniem Pól Elizejskich w związku z organizowanymi tam obchodami Nowego Roku. Policja nie potwierdziła na razie wartości skradzionych wyrobów Apple'a.

BBC zwraca uwagę na swej stronie internetowej, że burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg mówił ostatnio, iż kradzieże wyrobów Apple'a przyczyniły się do wzrostu wskaźnika przestępczości ulicznej w tym mieście. Także w Londynie policja zachęca ludzi do rejestrowania kosztownych smartfonów i tabletów, podkreślając, że utrudnia to złodziejom sprzedaż takich urządzeń.

W stolicy Wielkiej Brytanii do spektakularnego napadu na salon Apple'a doszło w październiku 2011 roku. Banda złodziei na motocyklach ukradła wtedy towary wartości ok. 75 tys. funtów. Dwóch sprawców ujęto i skazano.

Komentarze (19)
Francja: Włamali się do salonu Apple'a i ukradli sprzęt wart około miliona euro
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 13 razy 7

  Hehe, dali się nabrać, że to było warte milion...
  --
  parada karzełków

 • nubem

  Oceniono 2 razy 2

  Lepiej niech gazeta napisze, jak to 1.01.2013 czyli wczoraj, po północy, w internetowym sklepie RTV-EURO-AGD można było kupić wiele telefonów za 0zł..., np. iPhone 4S za 0zł! Przez kilka godzin trwała sprzedaż. Tysiące ludzi zrobiło zakupy. Obecnie sklep rozsyła wszystkim meile w których zawiadamia, że anuluje zakupy.

 • napadywacz

  Oceniono 6 razy 2

  czyli 5 ajfonów i 10 ajbuków.

  A na poważnie: wycena jak niektórych rzeczy przez Policję?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie czy straty wycenione wg wyceny Apple'a czy wg wartości materiałów.

  Bo jezeli wg materiału to żeby uzbierać kupę plastyku i kabli za milion euro to musieli wywieźć z 10 tirów:)))))

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 1

  O ile się nie mylę, każdy z apple komputerów, właściwie komunikuje wciąż z centralą. Kupując czy aktualizując programy musimy to legalnie czynić. To samo tyczy się iPhone, czy iPad. Ciekawe jak sprzedadzą teraz te urządzenia?

 • dejtrejder

  Oceniono 4 razy 0

  I komu oni ten badziew sprzedadzą? Skąd pasera - idiotę na to znajdą?

 • jestemzalegalem

  Oceniono 2 razy 0

  Miliard milardow milionow euro dolarow jenow. I dobrze im tak`

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje