Marszałek Struzik o Modlinie: Ja za to nie odpowiadam, nie ja mieszałem beton

31.12.2012 13:47
Marszałek Mazowsza Adam Struzik odwiedza lotnisko w Modlinie w lipcu 2012 r.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik odwiedza lotnisko w Modlinie w lipcu 2012 r. (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Marszałek województwa mazowieckiego nie poda się do dymisji w związku z problemami samorządowego lotniska w Modlinie - poinformowało Polskie Radio. Adam Struzik stwierdził, że to nie on był odpowiedzialny za realizację inwestycji.
O wartej ponad 400 mln złotych inwestycji rozmawiają radni Sejmiku województwa mazowieckiego. Jak informuje Polskie Radio, marszałek Adam Struzik zapewnił, że nie odpowiada za działalność lotniskowej spółki oraz jej problemy i dymisji nie rozważa.

- Nie ma żadnego powodu, żebym podawał się do dymisji. Inne organy odpowiadają za realizację inwestycji. Ci, którzy twierdzą, że ja osobiście tam mieszałem ten beton są w błędzie - zaznaczył marszałek. Struzik przyznał też, że ws. lotniska były różne ekspertyzy, o które będą pytane władze spółki.

Budowany wg. zasady "szybko i tanio"

O sprawie problemów z pasem startowym na lotnisku w podwarszawskim Modlinie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Port lotniczy, budowany według zasady "szybko i tanio", zaczął się sypać już kilka miesięcy po oficjalnym otwarciu. 22 grudnia lotnisko zostało zamknięte dla samolotów pasażerskich, bo na betonowych 500-metrowych końcówkach jedynego pasa pojawiły się dziury w nawierzchni. 

Jak się okazało, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych już w kwietniu informował władze lotniska, że pas startowy został źle wykonany i nie nadaje się do użytku. Teraz opozycja w Sejmiku województwa mazowieckiego zarzuca władzom samorządu, że mimo wiedzy o problemach z pasem, otworzyły lotnisko dla swojego prestiżu. - Urząd dopuścił lotnisko do użytkowania i naraził wielu pasażerów na niebezpieczeństwo - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Grzegorz Pietruczuk z klubu SLD w sejmiku wojewódzkim.

Po Bożym Narodzeniu kilkudziesięciu robotników i ekspertów zaczęło naprawiać popękany betonowy pas startowy. 4 stycznia ma być wiadomo, co dalej z lotniskiem. Na razie z mazowieckiego portu nie mogą korzystać samoloty rejsowe.

Zobacz także
Komentarze (254)
Zaloguj się
 • normalny1945

  0

  podobnie odpowiedział klecha na pytanie gdie był Bog jak samolot dupnął pod Smolenskiem w brzozę jego swiętojebliwosc odpowiedział kiotowi że to nie Bog pilotował samolot . Taki sam rak odpowiedzialnosci po co einencja pryskał to lotnisko , eiencja fuchę odwalił pryskał w jednym miejscu ciekawe czy w tym miejscu jest beton mocny . Panie cywilny kapłanie ile dałłes za to pryskanie i ile już wywaliłe a ten cyrk zwany opatrzoscią cholera wie co to jest ta opatrzosc , ale jest kuresko droga i do niczego nie służy . Ta kasa przydała by się nie tylko na lotnisko bardzo wiele jest potrzeb . Wyjdz pan zdupy tym watykanczyką ludzie wybrali cię łajzo żebys im służył te złodzieje już dosycakradli.

 • rozkoszny_bobasek

  Oceniono 1 raz 1

  W polityce zachodnioeuropejskiej, wladza nierozerwalnie kojarzy sie z odpowiedzialnoscia, nie jednak w zbolszewizowanym katolandzie. W Polsce wladze dzierzy sie nie dla odpowiedzialnosci, a dla samych atrybutow wladzy; nozyczek do przecinania wsteg na otwarciu, samochodow sluzbowych, sekretarek, laptopow, nieproporcjonalnie wysokich pensji, przywilejow i... BEZKARNOSCI.

 • hkarper

  0

  burak i ityle

 • zigzaur

  0

  Najbardziej wiejskie województwo w Polsce. Czego się spodziewać?

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  tak jak to katoliccy geniusze III RP przyspawani są do koryta.

  "nie odejdzie od koryta nim nie wyciągnie kopyta"

 • karol_7

  0

  no i czy mozna sie bardziej zeszmacic niz ten marszalkunio struzik
  niezataipalny i bez honoru jak caly pawlakowy psl
  nie mieszal palant betonu? a moze trzeba bylo patrzec jak to robia inni i niech glupek nie rżnie glupa bo posrane mazowieckie marszalkowo ma ok 30% udzialów w tym lądowisku wśród pól i mokradeł
  jak dla mnie to nie dymisja tylko pprokurator powinien się zająć sprawą

 • fuzzy_quack

  0

  Domyslam sie, ze Pan Marszalek z PiSu, bo przeciez tylko PiS takich nieudacznikow i arogantow dopuszcza do wladzy

 • stanislaw_ziaja

  0

  spie...j spasiony wieprzu

 • legrange

  Oceniono 4 razy 4

  Ale zaprosił klechę do pokropku za kasiorę. Niech teraz oddadzą za fuszerkę, klecha widać u pana Boga gów.. może.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje