Marszałek Struzik o Modlinie: Ja za to nie odpowiadam, nie ja mieszałem beton

Marszałek Mazowsza Adam Struzik odwiedza lotnisko w Modlinie w lipcu 2012 r.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik odwiedza lotnisko w Modlinie w lipcu 2012 r. (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Marszałek województwa mazowieckiego nie poda się do dymisji w związku z problemami samorządowego lotniska w Modlinie - poinformowało Polskie Radio. Adam Struzik stwierdził, że to nie on był odpowiedzialny za realizację inwestycji.
O wartej ponad 400 mln złotych inwestycji rozmawiają radni Sejmiku województwa mazowieckiego. Jak informuje Polskie Radio, marszałek Adam Struzik zapewnił, że nie odpowiada za działalność lotniskowej spółki oraz jej problemy i dymisji nie rozważa.

- Nie ma żadnego powodu, żebym podawał się do dymisji. Inne organy odpowiadają za realizację inwestycji. Ci, którzy twierdzą, że ja osobiście tam mieszałem ten beton są w błędzie - zaznaczył marszałek. Struzik przyznał też, że ws. lotniska były różne ekspertyzy, o które będą pytane władze spółki.

Budowany wg. zasady "szybko i tanio"

O sprawie problemów z pasem startowym na lotnisku w podwarszawskim Modlinie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Port lotniczy, budowany według zasady "szybko i tanio", zaczął się sypać już kilka miesięcy po oficjalnym otwarciu. 22 grudnia lotnisko zostało zamknięte dla samolotów pasażerskich, bo na betonowych 500-metrowych końcówkach jedynego pasa pojawiły się dziury w nawierzchni. 

Jak się okazało, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych już w kwietniu informował władze lotniska, że pas startowy został źle wykonany i nie nadaje się do użytku. Teraz opozycja w Sejmiku województwa mazowieckiego zarzuca władzom samorządu, że mimo wiedzy o problemach z pasem, otworzyły lotnisko dla swojego prestiżu. - Urząd dopuścił lotnisko do użytkowania i naraził wielu pasażerów na niebezpieczeństwo - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Grzegorz Pietruczuk z klubu SLD w sejmiku wojewódzkim.

Po Bożym Narodzeniu kilkudziesięciu robotników i ekspertów zaczęło naprawiać popękany betonowy pas startowy. 4 stycznia ma być wiadomo, co dalej z lotniskiem. Na razie z mazowieckiego portu nie mogą korzystać samoloty rejsowe.

Zobacz także
 • Wizz Air WizzAir wściekły na Modlin. Chce wrócić na Okęcie
 • Specjalne ciężarówki ze szczotkami jadą parami, czyszcząc powierzchnię drogi startowej Wszyscy wiedzieli, że pas startowy w Modlinie to fuszerka. Ale lotnisko otworzyli
Komentarze (254)
Marszałek Struzik o Modlinie: Ja za to nie odpowiadam, nie ja mieszałem beton
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  Oceniono 476 razy 442

  A odpowiada Pan za coś wogole czy dostaje kaske i przywileje tylko za pierdzenienw stołek?
  Jakże typowe podejście w Polsce - jak chce kasy to taka straszna odpowiedzialność na mnie leży ze muszę dostawać krocie. Ale jak ta odpowiedzialność trzeba wziąć na siebie - wtedy nie, nie ma mowy. To nie ja!

 • dziadekjam

  Oceniono 352 razy 342

  Marszałek Adaś Struzik, podobnie jak cały klan PSLczyków, odpowiada tylko za interes własny i swojej szemranej partii. Reszta, to tylko środki do tego celu...

 • marcin1956

  Oceniono 299 razy 297

  Za sukces (otwarcie z wielką pompą) to Struzik odpowiada. Za problemy (pod jego, a nie Ducha Świętego nadzorem) już nie.
  Betonu to on może i nie mieszał, ale do przecinania wstęgi był pierwszy.

 • the_qwert

  Oceniono 232 razy 214

  Logiczne, że za jakość budowy marszałek nie może odpowiadać ( jeżeli oczywiście procedura zamówienia odbyła się zgodnie z przepisami ). No ale jeżeli wiedział o wadzie technicznej, a pomimo tego dopuścił do użytkowania, to już powinien polecieć ze stanowiska.

 • patriotaa

  Oceniono 199 razy 191

  Zgadzam się z marszałkiem że bezpośrednio jak mówi nie mieszał betonu. Ale jako marszałek odpowiada za procedury. Wiedział doskonale o nie właściwym wykonaniu pasa lotniska, wiedział że są ekspertyzy mówiące że pas jest wykonany nie właściwie. Wiec jako marszałek powinien zareagować i nie dopuścić do otwarcia lotniska w Modlinie i skierować sprawę do prokuratora o wyjaśnienie nieprawidłowości związanych z budową. Ale dziwie się, ze i nadzór wyraził zgodę na otwarcie lotniska, Chociaż miał wiedzę na temat złego wykonania. Więc twierdzę jako kierownik budowy z uprawnieniami z 45 letnim stażem, że wszyscy po kolei od wykonawców poprzez wszystkie instytucje biorące udział w budowie a skończywszy na marszałku powinni ponieść karę za niewłaściwą pracę i niereagowanie na błędy. Pytam się gdzie był kierownik budowy i inspektorzy? Gdzie są atesty na beton i próbki betonu wykonane na placu budowy i atesty tych próbek? Jedyne wytłumaczenie jest takie że wszyscy wiedzieli o przekrętach i nikt nie reagował.
  Drugi aspekt tego jest taki co za idiota wymyślił przetargi na szybko i tanio? Jeśli beton właściwy do budowy pasów lotniska ma być jakiejś tam marki zgodnie z projektem a zastosowano najtańszy bo miało być tanio to teraz nie ma co się dziwić że wszystko się sypie.
  Ale od czasów rządów Po to wszystkie budowy tak są budowane. Dzisiaj odbiór z fanfarami a jutro kapitalny remont. Myślę że ten rząd PO w ten sposób chce likwidować bezrobocie.

 • bozmat

  Oceniono 158 razy 152

  PSL to straszna partia!! Ale 5% zdobędą; dzięki głosom rodzin i przyjaciół królika, zatrudnionych na urzędach.

 • dziadekjam

  Oceniono 152 razy 150

  Adam Struzik, jak i pozostali PSLczycy jest tylko od profitów i splendorów. W pozostałych kwestiach "struzi" głupa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje