Ponad 57 tys. mężczyzn w Polsce z tym oryginalnym imieniem

Według danych z bazy PESEL w Polsce jest zameldowanych 57 373 mężczyzn noszących imię Sylwester. Prawie 4 tys. Sylwestrów obchodzi dzisiaj nie tylko swoje imieniny, ale także urodziny.
Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych najwięcej mężczyzn o imieniu Sylwester jest zameldowanych w województwie mazowieckim (10 293 Sylwestrów), łódzkim (6692) i śląskim (4714).

Z kolei najmniej popularne imię Sylwester jest w województwie opolskim (1006 Sylwestrów), lubuskim (1327) i podlaskim (1560).

Z ponad 57 tys. mężczyzn o imieniu Sylwester aż 3897 obchodzi swoje urodziny właśnie 31 grudnia. Dzisiaj mają więc potrójną okazję do świętowania.

Najstarszy w Polsce mężczyzna noszący imię Sylwester ma 104 lata i jest mieszkańcem województwa opolskiego.

Popularność imienia Sylwester w ciągu ostatnich pięciu lat systematycznie spada. W 2008 r. rodzice nadali imię Sylwester 133 chłopcom. W 2012 r. małych Sylwestrów było już niemal o połowę mniej - na to imię dla swojego syna rodzice zdecydowali się jedynie 73 razy.

Najwięcej mężczyzn o imieniu Sylwester jest w grupie wiekowej 19-35 lat - aż 22 478 osób. Natomiast według bazy PESEL najmniej Sylwestrów jest w grupie wiekowej do 18 lat - niecałe 5 tys. oraz w grupie 65 lat wzwyż - niecałe 4 tys.

Zobacz także
 • Nastolatki o niepopularnych imionach częściej popełniają przestępstwa
Komentarze (38)
Ponad 57 tys. mężczyzn w Polsce z tym oryginalnym imieniem
Zaloguj się
 • wszystkie_loginy_zajete_2

  Oceniono 68 razy 64

  Drodzy Dziennikarze. Liczba ludzi o imieniu Sylwester w danym województwie nie świadczy o popularności tam tego imienia, a jedynie o liczbie Sylwestrów. W województwie opolskim jest mniej ludzi niż w mazowieckim, to i Sylwestrów będzie mniej, choćby się uparli i tak nazwali co dwudziestego chłopaka. Popularność imienia Sylwester nie spada, tylko rośnie, spada liczba delikwentów, których można by tak ładnie nazwać. Przestańcie gwałcić statystykę.

 • dzekson5

  Oceniono 52 razy 44

  Najbardziej popularne w Mazowieckim, Łódzkim i Śląskim ... a najmniej w Opolskim, Lubuskim i Podlaskim - A może wystarczy pomyśleć, które województwa są najmniej a które najbardziej zaludnione;)

 • kmrp

  Oceniono 41 razy 37

  Sylwester z jedynką - do dentysty!

 • folwark_polski

  Oceniono 36 razy 28

  nałożyć na nich podatek

 • passqudson

  Oceniono 31 razy 23

  To imię to znak, że staruszkowie nie mogli się zdecydować. Przejrzeli cały kalendarz, nic ciekawego nie znaleźli i w końcu z rozpaczy dali ostatnie imię, jakie było.
  Wszystkim Sylwkom - najlepszego... :-)

 • verte34

  Oceniono 21 razy 21

  Jakieś zamroczenie mnie dziś dopadło 0_o
  Wchodząc, byłam pewna że chodzi o imię Brajan czy cos w tym guście.

 • jolka_z_elblaga

  Oceniono 29 razy 15

  Sylwek to piękne imię jak i Jaroslaw,np;Sylwester Stallone albo Jaroslaw Kaczyński obaj znani na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje