Bp Pieronek: Odprawiłbym mszę za matkę małej Magdy

31.12.2012 08:55
Biskup Tadeusz Pieronek

Biskup Tadeusz Pieronek (Fot. Adam Golec / Agencja Gazeta)

Biskup Tadeusz Pieronek odprawiłby mszę za matkę Madzi - dowiedzieli się od duchownego internauci portalu tvp.info.pl - Msza święta odprawiana jest właśnie po to, by przeprosić Boga, by uprosić łaski. To cały kanał, przez który idzie dobro od Boga do człowieka - tłumaczył.
Jedna z internautek zapytała biskupa Pieronka, jaka powinna być postawa osoby wierzącej w stosunku do matki Madzi i czy powinno się za nią modlić. - Oczywiście. Nie ma ludzi skazanych na stracenie, zwłaszcza w sensie moralnym, duchowym - odparł duchowny.

Biskup zaznaczył, że jego zdaniem prasa nadała sprawie niezdrowy rozgłos. - Nie wiem, kto i po co to robił. Byliśmy świadkami naciągania pewnych spraw, grzebania w ludzkich sumieniach i uważam, że dziennikarze, którzy się tego typu tematami zajmowali dziesiątki bądź setki razy w ciągu ostatnich miesięcy, roztrząsali różne szczegóły, generowali nadmierną ciekawość ludzką w sprawie, która powinna być zamknięta jednym zdaniem - nie mają umiaru w psuciu dobrej opinii całemu społeczeństwu - powiedział.

"Gdyby do księdza biskupa ktoś się zgłosił i poprosił o odprawienie mszy świętej w intencji matki Madzi, zgodziłby się ksiądz?" - zapytała biskupa internautka Monika. - Naturalnie! Oczywiście, że tak. Msza święta odprawiana jest właśnie po to, by przeprosić Boga, by uprosić łaski. To cały kanał, przez który idzie dobro od Boga do człowieka - odpowiedział duchowny.

Bp Pieronek: Ksiądz Boniecki potrafi przejść przez granice

Biskup Pieronek odpowiadał także na pytania internautów dotyczące m.in. księdza Bonieckiego i jego zdjęcia z Nergalem. - Mogę powiedzieć, że to człowiek niezwykle mądry, doświadczony. Potrafi przejść przez granice, których inni by nie przekroczyli, to fakt. Ale ja się pytam, kto był tym w chrześcijaństwie, który ciągle przekraczał granice? Chrystus. To on spotykał się z cudzołożnicami, zapraszał celników, czyli złodziei. Przykłady mógłbym mnożyć - zaznaczył.

Pytany o ocenę zakazu wypowiedzi dla księdza Bonieckiego, którą nałożyli na niego przełożeni, biskup Pieronek zaznaczył: - Nie chcę analizować tej konkretnej sytuacji. Jakieś racje przełożony musiał mieć, ale nie sądzę, by księdzu Bonieckiemu to przeszkodziło w kontaktach z ludźmi i w powiedzeniu tego, co ma do powiedzenia.

Więcej na portalu Tvp.info.pl >>

Zobacz także
Komentarze (152)
Zaloguj się
 • mockturtle

  0

  "celników, czyli złodziei" --- tak, księże biskupie, jakże pięknie powiedziane!

 • johniii

  0

  pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Obirek

 • johniii

  Oceniono 1 raz 1

  Pieronku - odpraw msze za DODE - do tego taki LEWY kaznodzieja tez jest zdolny.

 • johniii

  Oceniono 1 raz 1

  Do jasnego pieronka!!! pieronek chwali Bonieckiego - bo to TEZ pieronek. Pieronek, sp Zycinski, Goclawski - to jest trojca przynajswietsza jasnych pieronkow. Do kazdej spolecznosci rowniez ksiezy katolickich wnikaja takie elementy - jednak nie wszyscy Katolicy sa naiwni - pozbawieni wiedzy i logicznego myslenia i doskonale wiedza WHO is WHO. Poszol wont do pierona!
  Jest jeszcze jeden pieronek - Stanislaw Obirek tyz katolic.
  pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Obirek

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz -1

  Nie rozumiem, co jest złego w odprawianiu Mszy za grzeszników w największe potrzebie. Ja, jak kiedyś pisałem, w moje włoskiej parafii przekonałem tamtejszego [włoskiego] proboszcza, w Ardea, by odprawił Mszę za Adolfa Hitlera. Uczynił to bez wahania, bo tak jak ja, wiedział, że Hitler potrzebuje "all the help he can get". Po to jesteśmy Chrześcijanami:by nie zatracić serca dla nikogo i by okazać miłosierność nawet najgorszemu!

 • ulebyk

  Oceniono 3 razy -3

  Boniecki to szumowina, niegdyś "ksiądz-patriota" donosiciel, dziś dyżurny klecha michnikowszczyzny.

 • kramka23

  Oceniono 4 razy 4

  Proszę szanownego księdza , tę mszę, to ksiądz odprawi za darmo?

 • igla5858

  Oceniono 7 razy 5

  A moze by tak za swoich pedofilskich wspolpracownikow?

 • puszka-3

  Oceniono 7 razy 7

  Nikt biskupowi nie zabroni odprawić takiej mszy.
  Sądzę że to jest jego obowiązkiem i powinnością jako duchownego jest odprawiać msze za grzeszników.
  Nie musiał o tym fakcie ogłaszać się publicznie , chyba że chodzi o kryptoreklamę a to nie przystoi biskupowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane