Bp Pieronek: Odprawiłbym mszę za matkę małej Magdy

Biskup Tadeusz Pieronek

Biskup Tadeusz Pieronek (Fot. Adam Golec / Agencja Gazeta)

Biskup Tadeusz Pieronek odprawiłby mszę za matkę Madzi - dowiedzieli się od duchownego internauci portalu tvp.info.pl - Msza święta odprawiana jest właśnie po to, by przeprosić Boga, by uprosić łaski. To cały kanał, przez który idzie dobro od Boga do człowieka - tłumaczył.
Jedna z internautek zapytała biskupa Pieronka, jaka powinna być postawa osoby wierzącej w stosunku do matki Madzi i czy powinno się za nią modlić. - Oczywiście. Nie ma ludzi skazanych na stracenie, zwłaszcza w sensie moralnym, duchowym - odparł duchowny.

Biskup zaznaczył, że jego zdaniem prasa nadała sprawie niezdrowy rozgłos. - Nie wiem, kto i po co to robił. Byliśmy świadkami naciągania pewnych spraw, grzebania w ludzkich sumieniach i uważam, że dziennikarze, którzy się tego typu tematami zajmowali dziesiątki bądź setki razy w ciągu ostatnich miesięcy, roztrząsali różne szczegóły, generowali nadmierną ciekawość ludzką w sprawie, która powinna być zamknięta jednym zdaniem - nie mają umiaru w psuciu dobrej opinii całemu społeczeństwu - powiedział.

"Gdyby do księdza biskupa ktoś się zgłosił i poprosił o odprawienie mszy świętej w intencji matki Madzi, zgodziłby się ksiądz?" - zapytała biskupa internautka Monika. - Naturalnie! Oczywiście, że tak. Msza święta odprawiana jest właśnie po to, by przeprosić Boga, by uprosić łaski. To cały kanał, przez który idzie dobro od Boga do człowieka - odpowiedział duchowny.

Bp Pieronek: Ksiądz Boniecki potrafi przejść przez granice

Biskup Pieronek odpowiadał także na pytania internautów dotyczące m.in. księdza Bonieckiego i jego zdjęcia z Nergalem. - Mogę powiedzieć, że to człowiek niezwykle mądry, doświadczony. Potrafi przejść przez granice, których inni by nie przekroczyli, to fakt. Ale ja się pytam, kto był tym w chrześcijaństwie, który ciągle przekraczał granice? Chrystus. To on spotykał się z cudzołożnicami, zapraszał celników, czyli złodziei. Przykłady mógłbym mnożyć - zaznaczył.

Pytany o ocenę zakazu wypowiedzi dla księdza Bonieckiego, którą nałożyli na niego przełożeni, biskup Pieronek zaznaczył: - Nie chcę analizować tej konkretnej sytuacji. Jakieś racje przełożony musiał mieć, ale nie sądzę, by księdzu Bonieckiemu to przeszkodziło w kontaktach z ludźmi i w powiedzeniu tego, co ma do powiedzenia.

Więcej na portalu Tvp.info.pl >>

Zobacz także
Komentarze (152)
Bp Pieronek: Odprawiłbym mszę za matkę małej Magdy
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 151 razy 71

  To nie lepiej pomodlic sie za ksiedza który wolal sluchac muzyki niz pomóc swojej kochance w porodzie ? W dodatku czekal az dziecko udusi sie pepowina ?

 • phantomasa1

  Oceniono 115 razy 57

  Bp Pieronek,ks Boniecki i jeszcze ks.Matuszewski,to osobowości Wybitne w Krk,szkoda tylko,że wybrali sobie ten stan,są na to zbyt porządnymi ludźmi,nie pasują do tego zakłamanego towarzystwa.

 • zdzisiek66

  Oceniono 114 razy 56

  He he, jak to pięknie biskup ludzkim głosem przemawia :)
  Daliście się nabrać? To zapytajcie go, co sądzi o likwidacją Funduszu Kościelnego albo o pomyśle, żeby to Kościół płacił katechetom w szkołach ;)
  Jak chodzi o kasę, to miłość bliźniego i kościelny liberalizm znikają bardzo szybko :)

 • niktwazny126

  Oceniono 98 razy 44

  A coś stoi na przeszkodzie, żeby taką mszę odprawić, skoro taka wola księdza biskupa ? Tym bardziej, że pani Katarzyna W. zdaje się mocno wierząca. Ma w życiorysie jakieś oazy, pielgrzymki.
  A za duszyczkę Madzi to już nie warto się modlić ? Chyba wszyscy skoncentrowali się na samej "mamie", a dziecko przestało mieć znaczenie.

 • mar58

  Oceniono 40 razy 32

  Wiadomo Katarzyna W. służyła do mszy. Taka nie mogłą zrobić nic złego. Po prostu się pogubiła.
  Za to Alicja Tysiąc to jest dopiero zbrodniara. Gdyby to były inne czasy, to stos jak nic. I nie ma żadnego wytłumaczenia,że dziecko zyje, że o nie dba i wychowuje mimo utraty wzroku, została postawiona w jednym szeregu z hitlerowcami.

 • crypolskocry

  Oceniono 65 razy 27

  Panie Pieronek, ale w czym problem?
  Jak Pan chce taka msze zrobic to prosze bardzo, droga wolna.
  zajmuje Pan stanowisko biskupa, wiec nie ma przeszkod
  na co czekac i gadac takie bzdety?
  parcie na szklo sie pojawiło?

 • de_ent

  Oceniono 40 razy 24

  Nie wiem na ile skuteczne może być proszenie o łaski dla kogoś kto zdaje się łaski nie chce. Może to media tak wypaczyły obraz ale Waśniewska wydaje się przerażająco pusta i głupia.

 • cholonek

  Oceniono 41 razy 21

  Mama Madzi - reaktywacja. Znowu hieny mają okazję pohienić. A ile było pitolenia o bojkocie mediów, które będą kręciły komercyjne lody na tym aranzowanym widowisku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje