Chavez walczy z nowotworem. Kolejne komplikacje

31.12.2012 06:55
Hugo Chavez, prezydent Wenezueli

Hugo Chavez, prezydent Wenezueli (Fot. JORGE SILVA REUTERS)

- Prezydent Wenezueli Hugo Chavez doznał "nowych komplikacji" po czwartej już operacji usunięcia zmian nowotworowych, której poddał się 11 grudnia na Kubie - poinformował wiceprezydent Nicolas Maduro.
Maduro nie określił bliżej charakteru tych komplikacji oświadczając jedynie, że nastąpiły one w związku z infekcją układu oddechowego. Powiedział, że stan zdrowia szefa państwa jest "delikatny" oraz, że "komplikacje leczone są w ramach procedury nie pozbawionej ryzyka".

Wiceprezydent przybył nieoczekiwanie w sobotę do Hawany aby odwiedzić Chaveza w szpitalu. W oświadczeniu przekazanym przez radio i telewizję poinformował, że pozostanie "przez najbliższe godziny" w Hawanie. Towarzyszy mu najstarsza córka Chaveza Rosa, jej maż Jorge Arreaza i prokurator generalny Wenezueli Cillia Flores.

"Nowotwór w rejonie miednicy"

Od czasu czwartej operacji Chavez nie pokazywał się publicznie; nie składał też żadnych oświadczeń. Według źródeł rządowych w stolicy Wenezueli Caracas, może on nie być w stanie powrócić do kraju na zapowiedzianą na 10 stycznia uroczystość inauguracji jego kolejnej sześcioletniej kadencji.

58-letni Chavez jest prezydentem Wenezueli od 1999 r. W czerwcu 2011 r. wykryto u niego nie sprecyzowane bliżej zmiany nowotworowe w rejonie miednicy.

Zobacz także
Komentarze (44)
Chavez walczy z nowotworem. Kolejne komplikacje
Zaloguj się
 • dachsminimi

  Oceniono 51 razy 47

  obojętnie jaki jest umieranie z nowotworem jest koszmarem, którego nie należy życzyć niezależnie od opcji politycznej nikomu

 • wenezuela0

  Oceniono 43 razy 21

  Tak różowo to tutaj nie jest. W Caracas ginie w wojnach mafijnych ok. 15 osob dziennie. Policja jest skorumpowana i zdarza się często, że wypożycza broń nastoletnim chłopakom na noc aby trochę zarobili im kasy. Nie jest przyjemnie gdy w metrze podejdzie do ciebie kilku dwynastolatków z giwerą. Oddasz wszystko aby tylko uchronić życie. "wojewodami" niektórych dystryktów są mafiozi i tam jest także niedobrze.
  Ludzie narzekają na Chaveza bo od 8 lat przyjeżdża tu coraz mniej turystów i hotele oraz całe rejony turystyczne podupadają. W dużych miastach po zmroku lepiej na ulicę nie wychodzić. Do bankomatu ustawiają się kolejki jak u nas za komuny ale w bezpiecznych centrach handlowych bo tam nikt ci tak łatwo nie da w łeb i nie odbierze pieniędzy. Poza tym najlepsza jest cena benzyny czy ropy. Za 100 litrów paliwa na stacji benzynowej płacisz 9,72 Boliwara a za 1 USD sprzedając go w nieoficjalnym obiegu dostajesz 18-20 Boliwarów. Czyli 100 litrów kosztuje ok. 0,5 Dolara !
  Oficjalny bankowy kurs Dolara to 5 Boliwarów czyli 4 razy mniej ale nawet przy tym kursie, jakbyś płacił kartą to paliwo kosztuje grosze. To jest efekt pogonienia amerykańskich koncernów i znacjonalizowania złóż ropy.
  Generalnie piękny kraj jak się już tu odważysz przyjechać i nauczysz bezpiecznie poruszać i mieć oczy naokoło głowy to nie jest źle szczególnie, że Wenezuelki przepiękne.

 • cygan37

  Oceniono 108 razy 20

  Trzymajmy kciuki za tego wielkiego czlowieka.
  Pokazal, ze mozliwe jest dobre i szczesliwe zycie bez miedzynarodowej finansjery kapitalistycznej.

 • merkury-3

  Oceniono 105 razy 19

  Potrafil pogonic koncerny z USA ktore zerowaly na bogactwach Wenezueli.Szacunek dla faceta.Te nasze lokaje waszyngtonu (Tusk z ferajna powinni sie uczyc)

 • zgr-edo

  Oceniono 44 razy 18

  oby chłop żył jak najdłużej w zdrowiu. Skoro go ludzie przez tyle lat wybierają na prezydenta , to znaczy, że są z niego zadowoleni.

 • rabbinhood

  Oceniono 21 razy 15

  Coś wiele osób w tamtej okolicy choruje na raka. Po przeczytaniu historii jak próbowano wielokrotnie usunąć Castro, nie wykluczam, że może ktoś go nie lubi i to bardzo.

 • takiezlewiesci

  Oceniono 60 razy 14

  Ciekawe jak by chorowal przywódca Izraela czy gazetka pozwolila by na opinie.

 • lop_0

  Oceniono 51 razy 13

  Trzymaj sie chlopie,

  jestes ostatnia nadzieja cywilizacji uczciwych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje