Hillary Clinton przewieziona do szpitala. Wykryto zakrzep

31.12.2012 06:19
Hillary Clinton zemdlała, ma wstrząśnienie mózgu

Hillary Clinton zemdlała, ma wstrząśnienie mózgu (Fot. KEVIN LAMARQUE REUTERS)

- Sekretarz stanu USA Hillary Clinton została przewieziona do szpitala po wykryciu u niej zakrzepu będącego rezultatem wstrząsu mózgu, którego doznała kilka tygodni temu - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu Philippe Reines.
Reines powiedział, że zakrzep wykryto podczas rutynowych badań w niedzielę. Clinton przebywa obecnie w Szpitalu Prezbiteriańskim w Nowym Jorku i leczona jest lekami przeciwzakrzepowymi.

- Lekarze będą obserwować stan zdrowia sekretarz stanu przez najbliższe 48 godzin i ocenią, "czy potrzebne są dalsze działania" - dodał Reines, który jest jednym z najbliższych współpracowników Clinton.

15 grudnia poinformowano, że 65-letnia Clinton, która wcześniej odwołała podróż zagraniczną z powodu wirusa w układzie pokarmowym, doznała wstrząśnienia mózgu po tym, jak zemdlała w rezultacie odwodnienia. Później informowano oficjalnie, że jej stan poprawia się.

Potencjalna kandydatka na urząd prezydenta

Z powodu kłopotów ze zdrowiem Clinton odwołała też planowane zeznania przed komisją Kongresu na temat ataku na amerykańską placówkę dyplomatyczną w Bengazi (Libia) we wrześniu br., w rezultacie którego zginęli ambasador USA i 3 innych Amerykanów. Clinton zapowiadała później, że jest gotowa zeznawać.

Clinton ustąpi ze stanowiska sekretarza stanu w styczniu po inauguracji drugiej kadencji prezydenta Obamy. W 2008 r. przegrała niewielką różnicą głosów walkę z Obamą o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej. Jest wymieniana jako potencjalna kandydatka na urząd prezydenta w 2016 r.

Zobacz także
Komentarze (49)
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Wow...

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 2 razy 2

  @zigzaur
  Pieprzysz izraelito a dziwo to cie zrobiło. Bandyckie Usa ma łapy we krwi libiczyków.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Myslala,ze jest niesmiertelna pania zycia I smierci,a tu.....masz ci los! Tak samo ulomna jak Kadafi I tysiace innych: jak dostanie kula w serce albo odpowiedni wirus zaatakuje organizm - to umiera. Cos podobnego ??! Taka krolowa I moze umrzec???? Kto za to jest odpowiedzialny ? Goje! Hahahha.

 • cztery44442

  Oceniono 4 razy 2

  Przypuszczam, że Kadafi / z za grobu/ jest pełen współczucia z powodu stanu zdrowia pani Clinton.

 • 2-julita

  Oceniono 4 razy 2

  czy ona jedna chora ???????????????????
  co ona kogo obchodzi , gdzie jest napisane że ma żyć 100 lat ???????????

 • 104i9

  Oceniono 6 razy 2

  Clinton masz krew na rękach razem z Bushem satanistą za WTC,Dobrze wiecie o wszystkich intrygach ,zamachach ,prowokacjach,więc już zaczyna się Twój czas gdy szatan o Ciebie się upomina..

 • bigkaraluch

  Oceniono 3 razy 1

  to dlatego ze monika l. witaminy spijała
  sex to zdrowie

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 3

  "doznała wstrząśnienia mózgu po tym, jak zemdlała w wyniku odwodnienia."
  ===========================================================
  Tak żłopała ropę ze skradzionych Arabom pól naftowych, że zapomniała o piciu wody...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje