Macierewicz do prokuratury: Przyjmijcie hipotezę eksplozji jako najważniejszą

30.12.2012 16:55
Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński

Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

O zmianę prokuratorów nadzorujących śledztwo smoleńskie oraz przyjęcie hipotezy eksplozji jako głównej w badaniu tragedii przez prokuraturę - zaapelował Antoni Macierewicz w liście otwartym do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Poseł PiS dodaje, że trzeba zbadać, w jaki sposób materiały wybuchowe zostały wprowadzone na pokład samolotu.
Macierewicz zaapelował do Seremeta także o ponowne zbadanie posiadanego przez prokuraturę materiału dowodowego oraz zweryfikowanie nieprawdziwych - jego zdaniem - informacji dotyczących śledztwa smoleńskiego. Poseł PiS przypomniał, że 19 grudnia 2012 r. prokurator generalny na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego przedstawił relację z podejmowanych przez prokuraturę działań w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Według Macierewicza, w zaprezentowanym przez Seremeta stanowisku znalazło się "szereg błędów, przekłamań i przemilczeń", które - według niego - "w sposób zasadniczy deformują obraz działań prokuratury oraz faktyczny stan wiedzy na temat przyczyn i okoliczności, które doprowadziły do tragedii smoleńskiej". "Straszliwa i niemająca precedensu w historii świata śmierć prezydenta i prawie całej elity państwowej wymaga szczególnej staranności i odpowiedzialności w badaniu i przedstawianiu wyników śledztwa" - czytamy w liście Macierewicza do Seremeta.

Zdaniem posła PiS, jak najszybciej powinny zostać przeprowadzone badania, pozwalające zidentyfikować rodzaj użytego ładunku wybuchowego, miejsca jego oddziaływania i siły wybuchu oraz zakresu zniszczeń, a przede wszystkim sposób, w jaki został on do prezydenckiego samolotu wprowadzony i zdetonowany. Macierewicz przyznał jednocześnie, że w pełni zgadza się z opinią Seremeta, że nawet potwierdzenie obecności materiały wybuchowego na wraku samolotu TU-154M nie przesądza o tym, że doszło do zamachu i zbrodni na polskiej elicie państwowej.

Poseł PiS zadeklarował, że "bez względu na okoliczności", kierowany przez niego parlamentarny zespół badający okoliczności katastrofy smoleńskiej będzie zawsze wspierał Prokuraturę i organa Państwa we "wszystkich wysiłkach zmierzających do wyjaśnienia okoliczności tej katastrofy".

Zobacz także
Komentarze (431)
Macierewicz do prokuratury: Przyjmijcie hipotezę eksplozji jako najważniejszą
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 500 razy 458

  Panowie prokuratorzy powinni przyjąć za pewnik a nie jako hipotezę że Macierewicz jest osobą niepoczytalną i doniesienia z kolejnych wizji i objawień powinni automatycznie umieszczać zależnie od jakości papieru w koszu albo innym stosownym miejscu

 • szary-polak

  Oceniono 396 razy 362

  Psychiatrzy mają już pewność; Macierewicz to groźny socjopata i powinien być ciupasem odstawiony do Tworek , czy Kocborowa !!

 • g4l4g0

  Oceniono 336 razy 310

  Na miejscu prokuratury, przyjąłbym chorobę psychiczną zainteresowanego...

 • 7ogamihcra

  Oceniono 295 razy 279

  Co za podstępni i przewidujący zamachowcy.
  Popsuli pogodę puszczając mgłę.
  Wykopali jar głęboki na 60 metrów przed lotniskiem, licząc że piloci pomylą odczyt wysokości.
  Zasadzili brzozę i w dodatku odpalili ładunki wybuchowe
  w samolocie lecącym już przez las kilka metrów pod poziomem płyty lotniska
  i to w dodatku prawie kilometr do początku pasa.

 • fakiba

  Oceniono 243 razy 223

  Posiedzenie RBN było niejawne a do tego żadnego pisiora na nim nie było to skąd Macierewicz wie co przedstawił na nim prokurator kolejną wizję miał taką samą jak z zamachem

 • krzysztof_57

  Oceniono 221 razy 209

  Bardzo słusznie Antoni....to niech będzie po pierwsze Primo..a po drugie Primo ...przyjmijmy nie jako hipotezę a już jako pewnik,że Ziemia jest płaska....

 • endrju1521

  Oceniono 179 razy 157

  Nawet debil wie, że za sterami samolotu siedzi pilot i to on decyduje o życiu i śmierci.....

  Może to był kamikadze ?

 • niktwazny126

  Oceniono 117 razy 111

  Chyba prokuratura w tym wypadku (nomen-omen) zbędna. Antoni z Jarosławem mają wszak twarde dowody i zarzuty stawiają od niemal początku. Żadnej prokuraturze i tak nie uwierzą, chyba że udowodni, że Lech został wprost z samolotu uniesion w niebiosa, bo tam jest niezbędny.

 • filmik2000

  Oceniono 93 razy 77

  Eksperyment, jak zestrzelić samolot korkiem od szampana ;) www.youtube.com/watch?v=-nv6xEsZ6GM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje