O. Rydzyk: Koncern ITI dzieli Polaków, wyrządził wiele zła Kościołowi i Ojczyźnie

30.12.2012 13:02
o. Tadeusz Rydzyk

o. Tadeusz Rydzyk (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta)

"Koncern ITI dzieli Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy, ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię" - stwierdza ojciec Tadeusz Rydzyk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Radia Maryja.
"Bardzo Was proszę, organizujmy się zarówno w Polsce, Europie, jak i na całym świecie. Jednoczmy się, tym bardziej że bardzo mocno widać ateistyczne działania w świecie, ale także i w Polsce. Widzimy także, że ciągle trwa batalia o TV Trwam, która wyraźnie wpisuje się w tę walkę z Kościołem" - pisze w oświadczeniu ojciec Rydzyk.

Rydzyk o ITI: Dzieli Polaków, odbiera dobre imię Radiu Maryja

Duchowny stwierdza, że z komunikatów KRRiT wynika, że już zapadła decyzja, żeby nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie. "Nie będę mówił, które z tych wypowiedzi wskazuje na taki wniosek. Jest to bardzo wyraźne, w planach jest inna telewizja. Już raz tak było; żeby wprowadzić w błąd ludzi. ITI już raz stworzył taką telewizję. Ten koncern jest posiadaczem m.in. TVN" - pisze.

"Wiemy, że nie jest to [ITI -red.] koncern ewangelizacyjny; wiemy, ile zła wyrządził Kościołowi i Ojczyźnie. Dzieli on Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy, ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię. Niejednokrotnie wpisywał się w te media, które odbierały dobre imię Radiu Maryja i dziełom przy nim powstałym. Pamiętam wszystkie procesy, które zakładali przeciwko nam. Pamiętam także, jak w wypowiedziach odbierali nam dobre imię. Czy taki podmiot może ewangelizować? Pamiętamy, że to właśnie oni stworzyli kanał Religia.tv" - przypomina duchowny.

Rydzyk: Zaniechanie walki o TV Trwam to zwycięstwo zła

Ojciec Rydzyk zaznacza, że na kanale Religia.tv wielu księży wypowiadało się niekorzystnie o Kościele katolickim. Przypomina, że w czasach komunizmu wielu księży kolaborowało z władzami i teraz też są tacy. "Ojciec Święty ich zwalnia, zakazuje pełnienia funkcji biskupich. Niestety, liczmy się z tym, że usiłują stworzyć inny kanał, który nazwą jest kanałem społeczno-religijnym, ekumenicznym. Jeżeli TV Trwam nie dostanie tego miejsca na multipleksie, to władze te jednocześnie potwierdzą, że nie ma żadnej demokracji" - pisze duchowny i nawołuje, aby mobilizować się, zbierać podpisy za przyznaniem TV Trwam miejsca na multipleksie i "otwierać ludziom oczy".

Dyrektor Radia Maryja zaznacza, że zaniechanie walki o miejsce dla jego telewizji będzie przyznaniem się do klęski i do "zwycięstwa zła". "Do zwycięstwa zła tej dyktatury przypominającej system totalitarny" - kwituje ojciec Rydzyk.

Całe oświadczenie na stronie Radia Maryja >>

Zobacz także
Komentarze (791)
Zaloguj się
 • clarus2

  Oceniono 1 raz 1

  Szefie kłamliwej rozgłośni toruńskiej radio Ma-Ryja, pewnie masz na uwadze swoją ojczyznę Watykan. Nikt nie wyrządził Polsce tyle szkody co tak zwany Krk!

 • pbrus

  0

  iti kłamie.
  Czy będzie lepiej, gdy udostępnimy multipleks dla Rydzyk & Co. aby kłamał w drugą stronę !?

 • zelenyles

  Oceniono 1 raz 1

  Tatuś z Torunia myśli że on to kościół_____________całkiem chyba oszalał.

 • tp70

  Oceniono 2 razy 2

  Rydzyk jesteś krańcowo wrednym przykładem złego człowieka.
  Odbieramy ci prawo reprezentowania Świętego Kościoła.
  Efekty twojej działalności Rydzyk ma charakter antykościelny, jesteś namiestnikiem szatana na terenie Polski

 • ewa5.0

  Oceniono 4 razy 4

  Najgorsze ścierwo obok Macierewicza ,Jarusia,Błaszczaka i Hoffmana!

 • alexy-dwa

  Oceniono 3 razy 3

  APAGE SATANAS !!!

 • alexy-dwa

  Oceniono 2 razy 2

  Życzę ci Tadziu abyś dostał koncesję na TRWAM .Zrobiłeś wiele aby myślący ludzie nabrali właściwego stosunku do ciebie i katolicyzmu.Więcej Rydzyka aż do zrzygania.Pa pa

 • exlaik

  Oceniono 4 razy 4

  Czy demokracja ma polegać na zapaleniu "zielonego światła" dla pieniaczy religijno - politycznych i stałym ulokowaniu ich w miejscu pozwalającym na jeszcze lepsze zatruwanie życia ?

 • pintapalec

  Oceniono 6 razy 6

  Począwszy od panowania papieża Melchiadesa (311-314), Kościół zaczął zmieniać się w organizacje polityczna, która prześladowała nawet swoich własnych wyznawców. Ta nagła zmiana Kościoła prześladowanego w prześladowcę nastąpiła w następujący sposób: Cesarz rzymski Konstancjusz Chlorus żył w początkach swej młodości z kochanką-chrześcijanką, z która miał nieślubnego syna Konstantyna. Nałożnica ta, której było na imię Helena, została przez Kościół zapisana w poczet patronek świętych jako święta Helena. Konstancjusz Chlorus umarł w czasie prowadzenia wojny z drugim cesarzem niemieckim Maksencjuszem. Sześć tysięcy żołnierzy niemieckich i brytyjskich wybrało cezarem rzymskim Konstantyna, nieślubnego syna Konstancjusza, wbrew woli senatu i narodu rzymskiego. Konstantyn, wybrany cesarzem przez wrogów własnego narodu, osiadł na tronie rzymskim splamiony licznymi morderstwami. Kazał zamordować nie tylko męża i syna swej siostry, ale nawet swoje własne dzieci. Żona jego, cesarzowa Fausta, została na jego polecenie uduszona w kąpieli. Po dokonanych zbrodniach zwrócił się Konstantyn do kapłanów rzymskich z zapytaniem, jaka ofiarę ma złożyć bogom, aby uzyskać wybaczenie popełnionych zbrodni. Kapłani pogańscy nie, przyjęli żadnych ofiar, a najwyższy kapłan otwarcie powiedział cesarzowi, ze bogowie nigdy nie wybacza mordercom i dzieciobójcom. Wówczas jeden z księży katolickich obiecał cesarzowi rozgrzeszenie wszystkich grzechów, jeżeli przejdzie na wiarę chrześcijańska. Cesarz Konstantyn, nie mający wśród swoich przodków żadnej osoby z "boskim" pochodzeniem wykorzystał chrześcijańska religie i chrześcian do dodania sobie wpływu i splendoru zgodności swojego życia z boskimi prawami. Uznał chrześcijaństwo za religie zrównana z innymi religiami państwowymi. Mianował nowa kurie "chrześcijańska"(312 r.). Składała się ona wprawdzie przeważnie z jego zwolenników i bałwochwalców, ale zobowiązała się tez popierać i osłaniać chrześcijan. Kurie te cesarz osadził na Lateranie i dal jej prezesa, czyli papieża Melchiadesa bałwochwalcę. W 313 roku Konstantyn wydal sławny edykt, nadający chrześcijanom wolność wyznania i swobodę szerzenia nauki chrystusowej. Cesarz przypuszczał, ze zgodnie z jego zaleceniami, kuria zabierze się do głoszenia nauki Chrystusa z dodatkami zwyczajów pogańskich. I tak się tez stało. Wywołało to niezgodę, rozłamy, demoralizacje i kłótnie, prowadzące niekiedy do bratobójstwa wśród chrześcijan. W końcówce rządów tego papieża Konstantyn, Afrykanina Melchiadesa skazał na "znikniecie", a na jego miejsce mianował swego kuzyna, sadzonego za bałwochwalstwo kapłana, Sylwestra-Rufinusa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje