O. Rydzyk: Koncern ITI dzieli Polaków, wyrządził wiele zła Kościołowi i Ojczyźnie

o. Tadeusz Rydzyk

o. Tadeusz Rydzyk (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta)

?Koncern ITI dzieli Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy, ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię? - stwierdza ojciec Tadeusz Rydzyk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Radia Maryja.
"Bardzo Was proszę, organizujmy się zarówno w Polsce, Europie, jak i na całym świecie. Jednoczmy się, tym bardziej że bardzo mocno widać ateistyczne działania w świecie, ale także i w Polsce. Widzimy także, że ciągle trwa batalia o TV Trwam, która wyraźnie wpisuje się w tę walkę z Kościołem" - pisze w oświadczeniu ojciec Rydzyk.

Rydzyk o ITI: Dzieli Polaków, odbiera dobre imię Radiu Maryja

Duchowny stwierdza, że z komunikatów KRRiT wynika, że już zapadła decyzja, żeby nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie. "Nie będę mówił, które z tych wypowiedzi wskazuje na taki wniosek. Jest to bardzo wyraźne, w planach jest inna telewizja. Już raz tak było; żeby wprowadzić w błąd ludzi. ITI już raz stworzył taką telewizję. Ten koncern jest posiadaczem m.in. TVN" - pisze.

"Wiemy, że nie jest to [ITI -red.] koncern ewangelizacyjny; wiemy, ile zła wyrządził Kościołowi i Ojczyźnie. Dzieli on Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy, ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię. Niejednokrotnie wpisywał się w te media, które odbierały dobre imię Radiu Maryja i dziełom przy nim powstałym. Pamiętam wszystkie procesy, które zakładali przeciwko nam. Pamiętam także, jak w wypowiedziach odbierali nam dobre imię. Czy taki podmiot może ewangelizować? Pamiętamy, że to właśnie oni stworzyli kanał Religia.tv" - przypomina duchowny.

Rydzyk: Zaniechanie walki o TV Trwam to zwycięstwo zła

Ojciec Rydzyk zaznacza, że na kanale Religia.tv wielu księży wypowiadało się niekorzystnie o Kościele katolickim. Przypomina, że w czasach komunizmu wielu księży kolaborowało z władzami i teraz też są tacy. "Ojciec Święty ich zwalnia, zakazuje pełnienia funkcji biskupich. Niestety, liczmy się z tym, że usiłują stworzyć inny kanał, który nazwą jest kanałem społeczno-religijnym, ekumenicznym. Jeżeli TV Trwam nie dostanie tego miejsca na multipleksie, to władze te jednocześnie potwierdzą, że nie ma żadnej demokracji" - pisze duchowny i nawołuje, aby mobilizować się, zbierać podpisy za przyznaniem TV Trwam miejsca na multipleksie i "otwierać ludziom oczy".

Dyrektor Radia Maryja zaznacza, że zaniechanie walki o miejsce dla jego telewizji będzie przyznaniem się do klęski i do "zwycięstwa zła". "Do zwycięstwa zła tej dyktatury przypominającej system totalitarny" - kwituje ojciec Rydzyk.

Całe oświadczenie na stronie Radia Maryja >>

Zobacz także
 • O. Tadeusz Rydzyk i Anna Sobecka KRRiT karze Radio Maryja. "Bat, nagonka, protest, agresja, złość"
Komentarze (791)
O. Rydzyk: Koncern ITI dzieli Polaków, wyrządził wiele zła Kościołowi i Ojczyźnie
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 1405 razy 1277

  "Duchowny stwierdza, że z komunikatów KRRiT wynika, że już zapadła decyzja, żeby nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie."

  Z tego co wyczytałem, to jest wręcz przeciwnie, jest miejsce dla TT tyle, że nadal będą obowiązywać wymogi formalne dotyczące spraw finansowych.

  Z tej wypowiedzi obywatela Rydzyka natomiast wnioskuję, że nie ma on zamiaru poddać się tym wymaganiom, bo jest święty i ponad.

  Zatem wojna o mutipleks trwać będzie dalej, póki Najjaśniejsza Rzeczpospolita nie stanie na śniegu i boso przed toruńską rezydencją, jak cesarz Henryk przed papieżem Grzegorzem pod Kanossą i nie poprosi o łaskę.

  Nie chciałbym takiego państwa.

 • fakiba

  Oceniono 1303 razy 1159

  Żeby komuś odebrać dobre imię to najpierw trzeba je mieć a Rydzyk ze swoim szczuciem i judzeniem oraz opluwaniem wszystkich nie popierających jego szemranych interesów dobrego imienia nie miał i mieć nigdy nie będzie

 • widz102

  Oceniono 1014 razy 916

  Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. O. Rydzyku, proszę przypomnieć, na czyich nadajnikach uruchomił pan radyjo: nie na rosyjskich wojskowych aby? No ale już pan zapracował na premię: kk w Polsce podzielony jak nigdy, każde możliwe stronnictwo targowicy w radyju promowane... Radyjo to zatem, czy (po czynach poznacie ich) - agentura wpływu?

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 844 razy 762

  Cóż chcecie, w końcu wypowiada się ekspert od działań antypatriotycznych, antykościelnych i antykatolickich.

 • p4-s

  Oceniono 730 razy 652

  A kysz Belzebubie.

 • squadack

  Oceniono 545 razy 491

  Atak uprzedzający...

 • rabingoldblatt

  Oceniono 429 razy 411

  Tadziu a mi wisi co ty tam bełkoczesz. Jesteś obrazą dla stanu duchownego. Między innymi przez twoja pazerność, chamstwo i brak tolerancji większość normalnych ludzi trzyma sie z dala od Koscioła.

  Weź zajmij się tym co potrafisz najlepiej. Sprzeniewierz jakieś pieniądze ze zbiórki, sięgnij po kasę z UE jednocześnie plując jadem na Brukselę i dalej oszukuj emerytów że ich reprezentujesz a ich pieniądze potrzebujesz na walkę z systemem a nie na swoje wygodne życie.

  Brzydzę się tobą Tadziu.

 • villk

  Oceniono 344 razy 324

  Rydz kłamie , posługuje sie manipulacja odwracajac tak zwanego kota ogonem , sam podzileił społeczeństwo manipulując uczuciami religijnymi i antysemityzmem , podzilił kościł katolicki w Polsce a teraz (kiedy część episkopoaty z merkantylnych powodu jak sadze zaczeła go popierać) chce przedstawic inne media oporne na jego ideologie jako głownego sprawce tego podziału.

  TO KOLEJNA MANIPULACJA tego radia i jego ideologa.

  40 lat komuznizmu nie szakodziło kościołowi katolickiemu w Polsce tak bardzo jak 20 lat wolności , dojscie takich głosów jak głos tego radia do znaczenia w katolicyzmie świadczy o całkowitym odejsciu od religi i wartości w kościele, religie tam traktuje sie przedmiotowo w celu osiągania politycznych korzyści ... to własnie szkodzi najbardziej kościołowi ...

  To , że inpirując i promując takie podziały radio z Torunia działa na szkode kościoła i Polski dla każdego postronnego obserwatora jest oczywiste ... a kto odnosi korzyść z takiego podziału ?Aby odpowedziec sobe na takie pytanie nalezy sobie odpowedziec na pytanie kto najbardziej zwalczał kościł przez 40 lat komunizmu i za czyje środki zaczeło działać to radio na samym poczatku ...

  Też sposób tego "odwaracania kota ogonem " jest charakterystyczny dla pewnych kręgów lubijących sie w tego typu manipulacjach.

 • fifakowski

  Oceniono 332 razy 296

  ITI nikogo nie dzieli, co najwyżej oddziela Polaków od będącej na wymarciu bandy kaczo-smoleńskich moherów. Niech ów trujący grzyb wyjaśni swoją niemiecką dziurę w życiorysie i opowie z kim spółkował w latach 80-tych. Czy była to ubecja polska, czy Stasi, czy może jedno i drugie? Reasumując o patriotyzmie niemiecki pachoł i złodziej nie ma prawa się wypowiadać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje