Dorn: Prof. Gliński to wydmuszka i awatar Kaczyńskiego, a rządzi się na poważnie

30.12.2012 12:13
- Profesor Piotr Gliński jest po prostu wydmuszką i awatarem Kaczyńskiego, a rządzi się i uprawia politykę na poważnie - mówił w TVN24 Ludwik Dorn. Jak ocenił poseł Solidarnej Polski, cała sytuacja związana z kandydatem PiS na premiera jest "komiczna i groteskowa".
Partia Jarosława Kaczyńskiego od kilku miesięcy zapowiada zgłoszenie konstruktywnego wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. PiS chce stworzyć apolitycznego rządu fachowców z prof. Piotrem Glińskim na czele. Według większości gości niedzielnej "Kawy na ławę" pomysł ten nie ma szans na powodzenie.

- Awatar to jest symboliczna reprezentacja postaci rzeczywistej w wirtualnym świecie. Profesor Gliński jest pewnym awatarem, wydmuszką Kaczyńskiego - wyjaśniał Ludwik Dorn w TVN24.

"Gliński zdjął z PiS odium partii smoleńskiej"

- Bardzo mi się podoba porównanie profesora Glińskiego do awatara, bo jest bardzo trafne - wtórował mu Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. Jak dodał, należy pamiętać, że Kaczyńskiemu udało się świetnie wykorzystać Glińskiego. - Prezes dążył do tego, aby przynajmniej na chwilę zdjąć z PiS odium partii smoleńskiej i katastrofy smoleńskiej, aby na chwilę PiS stał się partią poważną, która potrafi rozmawiać o sprawach Polski, o gospodarce. I nagle się okazało, że zaczęli rosnąć w sondażach, bo ten awatar odegrał swoją rolę - przypomniał Rozenek.

Zdaniem posła Ruchu Palikota, Kaczyński nagle zdał sobie sprawę, że prof. Gliński mógłby stać się dla niego groźny i "brutalnie uciął sznurki, za które pociągał". - Stwierdził, że to mu się wymyka spod kontroli - tłumaczył Rozenek.

"Chcą sobie skubnąć 1 czy 2 proc. poparcia..."

Nie zgodził się z tym Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości. - Ja rozumiem działania konkurencji politycznej, nawet niewielkiej. Może dzięki takim nie do końca eleganckim określeniom uda skubnąć 1 czy 2 procent poparcia i przekroczyć magiczną barierę 5 procent - docinał kolegom z innych partii polityk.

Jak podkreślał Girzyński, jego partia jest opozycją konstruktywną, a pomysł z prof. Glińskim zrodził się z powodu politycznych zaniedbań oraz zagrożeń dla polskiej gospodarki, którym PiS nie chciał się bezczynnie przyglądać. Partia Jarosława Kaczyńskiego planuje złożyć wotum nieufności dla rządu najprawdopodobniej na przełomie stycznia i lutego.

Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • miksztal2354

  Oceniono 1 raz 1

  Rebe dał głos.

 • vandalia

  Oceniono 2 razy 2

  Kto o zdrowych zmysłach chciałby powierzać zarządzanie całym sporym państwem komuś, kto NIGDY NICZYM NIE KIEROWAŁ !!! To typowy uczelniany mądrala, umie ładnie mówić, może umie zorganizować konferencję albo poprowadzić seminarium... A proponowany przez niego rząd ekspertów to wtopa na maksa: będą pięknie i może nawet mądrze debatować godzinami, puszyć się (oni tak mają) nawzajem przed sobą - i tylko normalnej, codziennej roboty nie będzie komu sprawować, choć rząd to władza WYKONAWCZA! Eksperci są od ekspertyz w konkretnych sprawach...
  Wiecie kto by rządził naprawdę, gdyby doszło do takiego nieszczęścia? Kierunkowo, oczywiście JK. Ale na codzień - najgłupsi i najbardziej lizusowscy urzędnicy ministerialni, bez których eksperci - profesorowie- ministrowie jednego pisemka urzędowego sami nie będą umieli sklecić. Nie będzie konferencji prasowych, bo nie będą umieli odpowiadać na konkretne pytania. Albo będą dukać z kartki (przygotowanej przez lizusa urzędasa) jak swojego czasu nowy prezes NBP p. Skrzypek: nawet komunikatów NBP nie umiał odczytać płynnie, bo nic z nich nie rozumiał... Boże Broń od takiego uczelnianego rządu!

 • glizelda

  Oceniono 1 raz -1

  MADRE KOMENTARZE SIE NIE POKAZUJA, GDZE SIE TO PODZALO?,

 • glizelda

  Oceniono 1 raz -1

  DORN TO DOPIERO WYDMUCH!ZYGAC SIE CHCE Z WYPOWIEDZI KOCHANYCH POLKOW, CO WY DOBREGO ROBICIE?KAZDEGO TU GOOOWNEM OBRZUCICIE, ALE ZEBY CHOC Z TEGO BYLO COS? NIKT WAM NIEDOGODZI NAJBARDZEJ NIEWINYCH WINICIE, KURCZE DO NAZWISK SIE PRZYWALACIE, DO ZWROSTU CZLOWIEKA, WSZYSTKICH TU OBGADACIE A SAMI MACIE NASSRANE W GACIE! JAK TA NASZA OJCZYZNA MA EGZYSTOWAC, JAK LUDZISKA MOGA SPOKOJNIE PRACOWAC I DZECI WYCHOWYWAC? PRACY NIE MA JEDNA SWINA ZA DRUGA NA WYSOKI STOLEK SIE WPYCHA, ICH ZAROBKI NIE SA WSPOLMIERNE DO TEGO CO MAJA W GLOWACH, REKA REKE MYJE A NAROD PLOTAMI SIE ZAJMUJE, A ZROBCIE TU BAJCZARZE JAKIS PORZADEK JAKS PETYCJE NAPISZCIE NA POCZATEK DO SAMEGO TUSKA CO MA SYNA TAKIEGO OD SAMOLOTWO ZNAWCE, MASOWE DZALANIE A NIE GLUPIE PYSKOWANIE! ZOSTAWCIE W KONCU KACZYNSKIEGO W SPOKOJU, BO JUZ SUCHEJ NITKI NA NIM NIE MA I ZA CO? UKRADL CO? ZABIL KOGOS? MOWI TYLKO JAK MU SIE COS NIE PODOBA, A TO SIE DA LUBIC.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  Odezwał się znowu jakiś żyd,ale żeby żydzi się nie popierali to już jest coś nie tak.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 1 raz 1

  Radziłbym Girzyńskiemu aby był trochę mniej aktywny, gdyż prezes, jak poczuje się zagrożony, to i jego "obetnie".

 • rikardino33

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Dorn.Nawet zaczyna mi się Pan podobać.

 • grastep00

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowny Panie Ludwiku Dorn!
  Co się dzieje?Co z Panem? Uległ Pan metamorfozie przekonań? Zwano Pana trzecim bliźniakiem.Wygłaszał Pan dytyramby wynoszące pod niebiosa mądrość.strategie rządzenia,wielkość poczynań J. Kaczyńskiego.Mówiliście panowie prawie jednym głosem! Wczoraj w TV publicznie Pan zaapelował,aby społeczeństwo nie głosowało na Kaczyńskiego.Czasem,aby przejrzec,nie są potrzebne okulary,a i na naukę nigdy nie jest za późno.
  Zacznę chyba Pana lubić.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 3 razy -1

  Dornbaum to jeden z najbardziej antypatycznych Żydów jakiego widziałem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje