Indie: spalono ciało ofiary zbiorowego gwałtu [ZDJĘCIA]

30.12.2012 07:48
Indie: policjanci pilnują miejsca kremacji zgwałconej studentki

Indie: policjanci pilnują miejsca kremacji zgwałconej studentki (Fot. ADNAN ABIDI REUTERS)

W krematorium w Delhi spalono dziś ciało studentki, ofiary zbiorowego gwałtu - poinformował dziennik "Times of India" na swej stronie internetowej. Przed kremacją odbyły się religijne obrzędy pogrzebowe. Kobieta zmarła w nocy z piątku na sobotę w Singapurze.
Kilka godzin wcześniej trumna ze zwłokami ofiary brutalnego gwałtu została przetransportowana na pokładzie samolotu czarterowego linii Air-India z Singapuru do Delhi. Na lotnisku w stolicy Indii obecni byli premier Indii Manmohan Singh i szefowa rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego.

Samolotem linii Air-India przylecieli także rodzice ofiary, którzy byli przy córce w ostatnich godzinach jej życia, a także jej dwaj bracia. Po wylądowaniu trumnę z ciałem studentki zabrał z lotniska ambulans.

Przez godzinę gwałcona i bita prętem

Do napaści doszło 16 grudnia w autobusie w Delhi, gdy kobieta wraz z kolegą wracała z kina. Przez godzinę była gwałcona, a następnie bita żelaznym prętem i wyrzucona z jadącego pojazdu. Ofiara zmarła w jednej z najlepszych klinik Singapuru, dokąd przewieziono ją na dalsze leczenie po trzech operacjach w stolicy Indii.

Protesty i demonstracje na ulicach Indii

Brutalny gwałt wywołał i nadal wywołuje protesty w całych Indiach. Ich uczestnicy, głównie studenci, domagają się większej ochrony dla kobiet i poważniejszego traktowania przez policję i sądy zgłoszeń dotyczących gwałtów i napaści seksualnych.

Domniemani gwałciciele trafili do aresztu. Według policji w chwili ataku byli pijani. Indyjska policja poinformowała w sobotę, że postawiono im zarzut popełnienia morderstwa. Ich proces ma się zacząć 3 stycznia.

Zobacz także
Komentarze (67)
Indie: spalono ciało ofiary zbiorowego gwałtu [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • oikonomicos

  Oceniono 175 razy 131

  Tylko Kara śmierci - i to z torturami

 • krytykk

  Oceniono 131 razy 79

  Wobec sprawców należy zastosować metodę nigeryjską - rozebrać, oponę na łeb załozyć, wpie...ć kijkami a na koniec przytomnych jeszcze oblać benzyną i podpalić. Nagranie wrzucić na liveleak "ku przestrodze".

 • tarnowianin71

  Oceniono 75 razy 59

  Może niczym innym zaczniemy narzucać karę śmierci, powinniśmy się zastanowić nad sobą... w naszym kraju, potraktowali by takiego delikwenta humanitarnie i po chrześcijańsku - dostałby ze 25 latek, a za "dobre sprawowanie" wyszedł po 10-ciu.
  Osobiście jestem jak najbardziej za karą śmierci, ale powinniśmy zacząć od własnego podwórka.

 • boharoha

  Oceniono 70 razy 56

  Najpierw należałoby poobcinać im interesy. Potem powinni ich wsadzić do więzienia razem z innymi przestępcami seksualnymi, a na plecach powinni nosić tabliczki z napisem: zgwałć mnie, lubię to.

 • piesuczka

  Oceniono 82 razy 54

  Normalne, tam pala zwloki, a tych skorwieli, co zrobili dziewczynie-dolaczyc.

 • ulla_hansen

  Oceniono 58 razy 48

  Dla takich kanalii nie może być litości.

 • doctorninja123

  Oceniono 53 razy 35

  Śmierć za śmierć. Kara śmierci i po sprawie. To co zrobili nie jest to wcale mniejszym czynem od morderstwa.

 • rudy_do_piachu

  Oceniono 35 razy 13

  może tępa pila?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje