Wykoleiła się lokomotywa na trasie Zakopane - Warszawa

29.12.2012 17:47
Miejsce wypadku

Miejsce wypadku (Fot. Google.pl/maps)

W miejscowości Chabówka w woj. małopolskim wykoleiła się wczoraj lokomotywa PKP Intercity pociągu relacji Zakopane - Warszawa - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Nikomu nic się nie stało. Pasażerowie zostali przewiezieni autobusami do Krakowa, skąd do stolicy odjechali pociągiem rezerwowym. Ruch na trasie został przywrócony dziś rano.
- Po godz. 16 w miejscowości Chabówka wykoleiła się lokomotywa pociągu Intercity jadącego z Zakopanego do Warszawy. Nikomu z pasażerów nic się nie stało - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Obecnie na wjeździe na stację Chabówka pracuje komisja, która ustali przyczyny wykolejenia. Ze wstępnych informacji wynika, że pociąg w chwili wypadku poruszał się z prędkością ok. 37 km/godz. Dopuszczalna prędkość dla pociągów na tym odcinku wynosi 40 km/godz.

Z powodu wykolejenia lokomotywy czasowo wyłączona z ruchu została trasa kolejowa Zakopane - Chabówka, licząca 43 km. Wstępnie szacuje się, że utrudnienia na linii potrwają do końca dnia. Według Beaty Czemerajdy z PKP Intercity spółka aż do odwołania wprowadziła dla pociągów dalekobieżnych kursujących do i z Zakopanego autobusową komunikację zastępczą.

Skorzystają z niej pasażerowie ośmiu pociągów PKP Intercity - sześciu pociągów wyjeżdżających z Zakopanego oraz dwóch składów wjeżdżających do Zakopanego. Są to składy jadące z Zakopanego do: Warszawy (Ex Tatry), Trójmiasta (TLK Monciak), Wrocławia (TLK Pogórze), Szczecina, (TLK Podhalanin), Warszawy (TLK Nosal), Trójmiasta (TLK Regle) oraz składy dojeżdżające do Zakopanego z: Białegostoku (TLK Janusz Korczak) i Olsztyna (TLK Warmia).

Jak poinformowano w spółce Przewozy Regionalne, z zastępczej komunikacji autobusowej skorzystali też pasażerowie jednego pociągu Regio relacji Zakopane - Kraków.

Ruch na trasie przywrócono dziś rano. Pociągi wjeżdżają i wyjeżdżają ze stacji Zakopane bez utrudnień. Kolejowe służby techniczne przez całą noc pracowały nad usunięciem skutków wykolejenia lokomotywy. Do czasu zakończenia wszystkich prac przejazd pociągów przez stację Chabówka odbywać się będzie przy ograniczeniu prędkości 20 km/h.

Zobacz także
Komentarze (76)
Wykoleiła się lokomotywa na trasie Zakopane - Warszawa
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  Oceniono 113 razy 91

  Trzeba postawić znak ograniczenia prędkości do 10 km/h i fotoradar, inaczej będzie więcej takich tragedii.

  20 km/h na tej linii to stanowczo za dużo.

  certare.pl/wp/co-kazdy-policjant-chce-wiedziec-o-radarach-ale-sie-wstydzi-zapytac/

 • 43md

  Oceniono 80 razy 70

  Zakopane to taka kraina do której nie ma drogi żelaznej ani samochodowej i jeszcze mają być mistrzostwa jakaś paranoja.

 • dziadekjam

  Oceniono 59 razy 43

  Rozpędziła się z górki do 25 km/h, to i z szyn wylecieć musiała :-(

 • rufioxxx0

  Oceniono 52 razy 38

  Niech przy każdych drzwiach wagonu umieszczą napis:
  ------------------------------------------------------------
  -= WCHODZISZ NA WŁASNE RYZYKO =-
  PKP nie ponosi żadnej odpowiedzialności
  za żadne utrudnienia, oraz wypadki kolejowe.
  -------------------------------------------------------------

 • gregsmile

  Oceniono 54 razy 30

  koleje niemieckie i czeskie chyba umiescily jakis swoich agentow-wywrotowcow w PKP. to jest niemozliwe, zeby taki pech towarzyszyl PKP od tak dlugiego czasu. w sezonie swiatecznym glowna trasa turystyczna Polski unieruchomiona. super panowie! oby tak dalej! niedlugo lokomotywa bedzie ciagnac po 3 wagony a i tak tloku nie bedzie w pociagach.

 • eesensja

  Oceniono 67 razy 15

  Ale żeby było jasne. To nie jest wina ani tego rzundu, ani modela, przepraszam, ministra Nuwaka, ani żadnego RAŚląskiego prezesa. Ona PO prostu tak chciała i jak chciała tak się obaliła. Lokomotywy czasami tak mają.

 • szpak.nie

  Oceniono 75 razy 13

  Minister Nowak i premier Tusk juz tam jadą, będą wciagać lokomotywę na szyny. Podobno naweet sam Wąsal Pierwszy zrezygnował z wieczornego POlowanka i jedzie do Chabówki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje