Gwałcicieli i zabójców studentki z Indii skażą na karę śmierci? "Powiesić ich" [ZDJĘCIA]

29.12.2012 12:11
Gwałciciele i zabójcy studentki z Indii zostali oskarżeni o morderstwo

Gwałciciele i zabójcy studentki z Indii zostali oskarżeni o morderstwo (Fot. VIVEK PRAKASH REUTERS)

Sześciu mężczyzn, którzy brutalnie zgwałcili i pobili 23-letnią studentkę, odpowie za morderstwo. Kobieta zmarła wczoraj w szpitalu. Policja już postawiła bandytom zarzuty. Sąd może skazać ich na karę śmierci. Nim kobieta zmarła, groziło im dożywocie.
Rajan Bhagat, rzecznik indyjskiej policji, powiedział, że bandyci mogą zostać skazani nawet na karę śmierci.

Wcześniej premier Indii Manmohan Singh wyraził głęboki smutek w związku ze śmiercią ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań. Jak napisał w swym oświadczeniu, sprawa zgwałconej kobiety wytworzyła "emocje i energię" pośród młodych obywateli Indii, dążących do zmian w społeczeństwie.

- Byłoby to prawdziwym hołdem dla jej pamięci, jeśli bylibyśmy w stanie przekuć te emocje i energię na konstruktywne działania - oświadczył szef indyjskiego rządu.

W centrum Delhi zgromadzono duże siły policyjne. Ulice prowadzące od siedziby rządu i parlamentu są zablokowane przez siły bezpieczeństwa. Zamknięto też 10 stacji metra. Policja apeluje o spokój.

Gwałcona i bita przez godzinę

23-letnia studentka z Indii zmarła w nocy z piątku na sobotę w szpitalu w Singapurze. W ciężkim stanie trafiła tam w czwartek. Wcześniej przeszła trzy operacje w Delhi.

16 grudnia w autobusie w New Delhi sześciu mężczyzn napadło na nią, gdy wraz z kolegą wracała z kina. Przez godzinę była gwałcona, a następnie została pobita i wyrzucona z jadącego pojazdu. Wszyscy domniemani gwałciciele zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Według policji w chwili ataku byli oni pijani.

Atak wywołał falę protestów w całym kraju. Ich uczestnicy, głównie studenci, domagają się większej ochrony dla kobiet i poważniejszego traktowania przez policję i sądy zgłoszeń dotyczących gwałtów i napaści seksualnych.

Zobacz także

Najnowsze informacje