Aresztowano kobietę podejrzaną o zabójstwo w nowojorskim metrze

29.12.2012 08:45
Rysopis kobiety poszukiwanej przez policję

Rysopis kobiety poszukiwanej przez policję (Fot. NYPD)

W czwartek w Nowym Jorku 46-letni mężczyzna został wepchnięty pod wjeżdżający na stację metra pociąg. Zginął na miejscu. Nowojorska policja w końcu odnalazła poszukiwaną. Kobieta została oskarżona o zabójstwo. Zabiła, bo "nienawidzi wyznawców hinduizmu i islamu".
Jak wynika z relacji świadków, w czwartek na jednej ze stacji nowojorskiego metra kobieta zepchnęła pod nadjeżdżający pociąg mężczyznę. Ten zginął na miejscu. Ofiarą okazał się 46-letni mieszkaniec nowojorskiej dzielnicy Queens Sunando Sen. Pochodził z Indii.

Poszukiwania kobiety

Policja rozpoczęła poszukiwania zabójczyni. Opublikowała także zdjęcia z monitoringu, na których widać, jak ucieka z peronu. Policja zatrzymała podejrzaną w sobotę po telefonie przechodnia, który poinformował, że widzi na ulicy kobietę podobną do poszukiwanej.Zabiła z nienawiści

Aresztowana to 31-letnia Erica Menendez z Nowego Jorku. Prokuratura postawiła już jej zarzut morderstwa inspirowanego nienawiścią. Prokurator okręgu Queens Richard Brown poinformował, że podczas przesłuchania kobieta zeznała, że pchnęła pod pociąg swą ofiarę, gdyż "nienawidzi wyznawców hinduizmu i muzułmanów", którzy - jej zdaniem - odpowiedzialni są za atak i zniszczenie we wrześniu 2001 roku bliźniaczych wież WTC w Nowym Jorku.

- Oskarżona była przekonana, że na stacji metra zabija właśnie wyznawcę hinduizmu lub islamu - dodał Brown.

Seria zabójstw w nowojorskim metrze

To już drugie podobne zabójstwo w nowojorskim metrze, do którego doszło w ostatnich tygodniach. Na początku grudnia pod pociąg został wepchnięty 58-letni Ki-Suck Han. Sprawcą był bezdomny 30-latek Naeem Davis. Postawiono mu zarzuty zabójstwa drugiego stopnia.

Zobacz także
Komentarze (120)
Aresztowano kobietę podejrzaną o zabójstwo w nowojorskim metrze
Zaloguj się
 • elkipan

  Oceniono 266 razy 170

  Obejrzałem zdjęcie, przeczytałem rysopis i jak taką spotkam to zamelduję.
  Podobna pani w mięsnym sklepie na dole pracuje, ale ma alibi.

 • juliu

  Oceniono 130 razy 96

  Publikowanie jej portretu pamięciowego w Polsce jest trochę bez sensu. Czasy gdy wszyscy psychole świata uciekają do Polski jeszcze na szczęście nie nadejszły.

 • kot_ikkk

  Oceniono 162 razy 74

  Poprawność polityczna zabroniła gazecie napisać jaki ma kolor skóry? Z rysuneczku on nie wynika.

 • antykkk

  Oceniono 72 razy 48

  Za PRL-u gazety codziennie pisały a to o wodowaniu kolejnego statku, a to o milionowym traktorze z Ursusa czy maluchu z Żerania, otwarciu nowej kopalni elektrowni szkoły......
  Mieszkam w małej dziurze ale codziennie słyszę o poważniejszych wypadkach czy jakichś różnych wydarzeniach niż te o których dowiaduję się z tych wszystkich mediów.

 • zenblue1

  Oceniono 91 razy 41

  A ja bym chciał wreszcie zobaczyć portret pamięciowy polskiego ,,seryjnego samobójcy''

 • vomitorium1

  Oceniono 68 razy 38

  widocznie
  nie ma
  pociągu
  do mężczyzn

 • cichwoda

  Oceniono 56 razy 32

  "Seria zabójstw w nowojorskim metrze"
  powinni zamknac "metro", nie bylo metra to nie bylo zabojstw w metrze....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje