Kujawsko-Pomorskie: 10 osób rannych w wypadku mikrobusa

29.12.2012 07:19
Straż pożarna

Straż pożarna (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

10 osób zostało rannych w wypadku z udziałem mikrobusa, do którego doszło dziś nad ranem na drodze krajowej nr 1 koło Aleksandrowa Kujawskiego. Ruch w tym miejscu woj. kujawsko-pomorskiego był zablokowany.
Jak poinformował oficer dyżurny straży pożarnej w Toruniu, do zderzenia mikrobusa Mercedes Sprinter z ciężarówką doszło przed godz. 4 rano w miejscowości Brzoza (pow. aleksandrowski). Dziesięć osób podróżujących mercedesem zostało przewiezionych do szpitali.

Wezwani na miejsce strażacy musieli rozciąć wrak pojazdu, by wydobyć cztery zakleszczone w jego wnętrzu osoby. Stan dwóch osób, które trafiły do szpitali, lekarze wstępnie określili jako ciężki, a u czterech kolejnych stwierdzono poważne obrażenia, przede wszystkim złamania kończyn.

Ruch w miejscu wypadku, który utrudniają rozbite auta, był przez chwilę zablokowany, potem odbywał się wahadłowo, a teraz odbywa się już bez problemu. Przyczyny i okoliczności zderzenia obu pojazdów ustala policja.

Komentarze (10)
Kujawsko-Pomorskie: 10 osób rannych w wypadku mikrobusa
Zaloguj się
 • dedalkasztan

  Oceniono 24 razy 16

  To, że mają miejsce wypadki czy kolizje drogowe nie powinno nikogo dziwić. "Koń ma cztery nogi i się potknie", "Wypadki chodzą po ludziach". Stare przysłowia mówią, że nie jest to nic nowego i zawsze się zdarzało i zdarzać będzie. Trzeba tylko dążyć do ograniczenia ich skutków. Jak? Włączając rozum. Ale faktem gorszym niż same wypadki czy kolizje jest to, jak inni reagują na ludzkie nieszczęście. Tydzień temu miałem kolizję drogową. Uderzyłem w pojazd wyjeżdżający z drogi podporządkowanej. Odpadło przednie koło, odpaliły poduszki i napinacze, przeleciałem z samochodem przez sąsiedni pas ruchu. Czy myślicie, że ktokolwiek się zatrzymał aby sprawdzić, czy kierowcom nic się nie stało? Wczoraj dowiedziałem się, że 14 letni chłopiec wyjechał na rowerze z za stojącego samochodu wprost pod koła samochodu kierowanego przez mojego znajomego. Czy myślicie,że ktokolwiek się zatrzymał widząc leżące na jezdni dziecko, a obok rower i samochód z urwanym zderzakiem i wybitą szybą? NIKT! NIKT! NIKT! Nikt nawet nie zapytał przez otwarte okno, czy nie trzeba wezwać pomocy. Nie powinny więc zbytnio dziwić nas zdarzenia drogowe które miały, mają i będą miały miejsce. Powinno nas dziwić postępowanie innych "ludzi". Jedynym wytłumaczeniem ich postępowania może być to, że zamyślili się wspominając szopkę, żłóbek i życzenia świąteczne jakie składali sobie kilka dni temu z rodziną. Ale życzenia to tradycja, a życie jest życiem.

 • 77basia77

  Oceniono 7 razy 7

  ciekawe, czy mikrobus miał zamontowany tachograf? mikrobusy wożące ludzi do pracu na Zachód nie mają. Kierowcy jeżdżą potwornie zmęczeni. Ostatni wypadek na drodze Berlin - Drezno jakoś dziwnie szybko przemknął przez media! Zginęło w nim DWOJE LUDZI!

 • 77basia77

  Oceniono 3 razy 1

  ciekawe, czy mikrobus miał zamontowany tachograf! Jak długo kierowca prowadził?

 • uczonykot

  Oceniono 2 razy 0

  To między innymi jest spowodowane tym, że w naszym kraju zrezygnowano ze szkoleń na ratownika drogowego a na kursach nauki jazdy trzepie sie testy zamiast np.: szkolic z udzielania pierwszej pomocy. Ludzie boja sie nawet zatrzymac kolo wypadku, bo nie umieja ratować, zabezpieczać miejsca wypadku a nawet nie bardzo wiedzą kogo powiadamiać i jak. Natomiast nasze kochane prawo nakłada potężne kary za nie udzielenie pomocy. Polacy po prostu chca uniknąć kłopotów. Do tego dochodzi zawiść wynikająca z wojny polsko-polskiej , w ktorej widzi sie w każdym polaku wroga z innej opcji politycznej. I to jest silniejsze.

 • martyna325

  Oceniono 1 raz -1

  POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH !!

  Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym będąc pieszym, rowerzystą, kierującym lub pasażerem. Doznałeś obrażeń podczas jakiejkolwiek kolizji drogowej, ubezpieczyciel odmówił Ci wypłaty odszkodowania, od wypadku nie minęło 15 lat, wypłacono Ci zbyt małe Znasz kogoś, komu nasza pomoc jest potrzebna.
  Gromadzimy za Państwa całą dokumentację niezbędną do prowadzenia sprawy. Za pośrednictwem naszej kancelarii załatwiamy wszelkie formalności oszczędzając Państwa czas i pieniądze.
  Miałeś wypadek?
  Pomożemy uzyskać należne odszkodowanie za wypadek
  Uzyskujemy odszkodowania z polisy OC po wypadkach:
  -komunikacyjnych,
  -przy pracy,
  -błąd w sztuce lekarskiej,
  -poślizgnięcia i potknięcia na nierównościach,
  -wypadek na gospodarstwie rolnym,
  oraz pomagamy rodzinom uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć członka rodziny.

  karolina.blaszczyk@euco.pl

  513095226

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje