Korea Północna gotowa na próbę nuklearną? [ZDJĘCIA SATELITARNE]

28.12.2012 20:59

Fot. AP

- Z analizy zdjęć satelitarnych wynika, że Korea Północna naprawiła szkody w ośrodku nuklearnym. W krótkim czasie może przeprowadzić próbę nuklearną - podała agencja Associated Press.
Waszyngton podejrzewa, że po ostatniej próbie wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu, następnym krokiem Phenianu może być trzecia próba jądrowa. Wcześniejsze próby miały miejsce w 2006 i 2009 roku.

Stany niepokoją się też, że Korea dzięki testom nuklearnym udoskonali broń atomową. Chodzi o zdobycie głowicy na tyle małej, że będzie ją można umieścić na rakiecie, która nie będzie miała problemu z dotarciem na kontynentalną część USA.

Najnowsze zdjęcia satelitarne pokazują, że północnokoreański ośrodek nuklearny w Punggye-ri (północny wschód kraju) został już naprawiony po powodzi.

"Detonacja w dwa tygodnie po decyzji politycznej"

Zdaniem analityków Korea Północna "może przeprowadzić detonację dwa tygodnie po tym, jak zapadnie decyzja polityczna". Jednak, co widać na zdjęciach satelitarnych, problemem może być woda wyciekająca z tunelu testowego. Z analizy wynika, że reżim zabezpieczył też sprzęt na wypadek złej pogody.

Korea Północna przeprowadziła 12 grudnia udaną próbę z rakietą dalekiego zasięgu, która - jak podano - wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę meteorologicznego. Rakietę Unha-3 odpalono mimo protestów społeczności międzynarodowej podejrzewającej, że była to w istocie próba z pociskiem balistycznym, który w przyszłości może przenosić głowice nuklearne. Była to już druga próba rakietowa przeprowadzona w tym roku przez Phenian; poprzednia, z kwietnia, zakończyła się niepowodzeniem.

Zobacz także
Komentarze (26)
Korea Północna gotowa na próbę nuklearną? [ZDJĘCIA SATELITARNE]
Zaloguj się
 • czarny-doktor

  Oceniono 30 razy 26

  Analiza zdjec faktycznie to potwierdza, popatrzcie sami - strumien, wjazd do tunelu, droga, most i budynki w poludniowej sekcji. A teraz faktycznie zla wiadomosc dla Waszyngtonu - podobne wyniki da satelitarna analiza zdjec ze Żnina, Wtelna, Wąwelna, Mąkowarska i Pcimia... Widąc Wąwelno (i tamtejszy tyran - sołtys) też przymierza się do nuklearnych testow

 • chruszczow87

  Oceniono 34 razy 26

  USA niedawno też przeprowadziło próbę i nikt z tego powodu nie robił hałasu

 • gilbert_3

  Oceniono 27 razy 17

  Jeśli tak są przygotowani jak na mecz z Portugalią w MŚ to miej nas Panie w opiece wszystkich...

 • mitoogorkach

  Oceniono 27 razy 17

  Skoro wszyscy sie tak zbroja, to wlasciwie... po ch... jest to wszystko dookola?

 • aprox99

  Oceniono 19 razy 11

  i co chcecie poprzez to powiedzieć?że tak długo to trwało bo inni robili już próby w latach 40.Po prostu jeden robi szybciej a drugi póżniej i tyle na temat

 • elkipan

  Oceniono 10 razy 10

  No to teraz muszą zbadać czy mają dobrego cela. Kurdewmorde. A czy oni coś do nas mają?

 • jestemzalegalem

  Oceniono 45 razy 7

  Nie wysylac im zarcia, ani zadej innej pomocy i po sprawie. Niech sie rakietami nazra

 • aide5

  Oceniono 8 razy 6

  Tu pasa dla samolotow nie potrafia zbudowac , stadion jak basen ale w Polsce dokonali postepu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje