Za tydzień wyrok ws. dr. G. "Absolutnie nie poczuwam się do winy"

28.12.2012 15:51
Dr Mirosław G. na sali sądowej

Dr Mirosław G. na sali sądowej (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W piątek, 4 stycznia, warszawski sąd ogłosi wyrok w procesie oskarżonego o korupcję i mobbing byłego ordynatora kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie dr. Mirosława G. oraz 20 jego pacjentów i członków ich rodzin oskarżonych o wręczanie łapówek lekarzowi.
Sąd zakończył wysłuchiwanie mów końcowych w sprawie, m.in. trwającej trzy godziny mowy obrońcy lekarza oraz wystąpienia oskarżonego kardiochirurga. Wczoraj mowę wygłosił prokurator. Ze względu na "zawiłość sprawy" sędzia Igor Tuleya zdecydował odroczyć ogłoszenie wyroku o tydzień.

Prokurator zażądał dla dr. G. kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat, 200 tys. zł grzywny, przepadku pieniędzy z łapówek i obciążenia kosztami procesu. Wobec pacjentów oskarżonych o wręczenie łapówek zawnioskował o warunkowe umorzenie postępowania bez wymierzania kary. Obrona wniosła o uniewinnienia, a oskarżenie lekarza określiła jako "oparte na bujnej wyobraźni".

- Czuję się niewinny, absolutnie nie poczuwam się do winy, proszę sąd o sprawiedliwość - mówił w swojej mowie kończącej proces oskarżony o korupcję i mobbing kardiochirurg Mirosław G. - Mam nadzieję, że już żaden chirurg nigdy nie będzie zatrzymywany przez służby specjalne w drodze na salę operacyjną - mówił przed sądem oskarżony lekarz. Poprosił też sąd o "podjęcie próby wyjaśnienia, jak to możliwe, aby stosując reguły prawa, można było krzywdzić ludzi". - Po tych czterech latach postępowania sądowego absolutnie nie czuję się winny - zaznaczył.

Proces toczył się od listopada 2008 r. Lekarz został zatrzymany w lutym 2007 r. - agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyprowadzili go ze szpitala w kajdankach.

Zobacz także
Komentarze (30)
Za tydzień wyrok ws. dr. G. "Absolutnie nie poczuwam się do winy"
Zaloguj się
 • derek.4

  Oceniono 13 razy 7

  Wybiórcza jeszcze próbuje bronić dr G.

 • komora80

  Oceniono 11 razy 5

  Do pierdla dla przykladu! Niech to bedzie pierwsze ostrzezenie dla mafii w bialych kitlach. Wina ewidentna i bezsporna. Do innego postepowania nalezy przeniesc dzialania organow panstwa w tej sprawie.

 • zenblue1

  Oceniono 11 razy 5

  To było pewne że doktor G. zrobi szopkę polityczną na swym procesie,przecież PO obiecała mu pomnik po uniewinnieniu

 • scurvy.seen

  Oceniono 41 razy 5

  Pan doktor przemawiał niczym niezrównana Sawicka!Szkoda,że też nie zemdlał i nie błagał "pisowskich siepaczy" o darowanie życia!

 • kkes

  Oceniono 27 razy 5

  www.youtube.com/watch?v=oAhdBsi0t4U
  www.youtube.com/watch?v=VBEPQuIhNzo
  chociaż przy wałach jakie przechodzą teraz też czułbym się jak niewiniątko. By żyło się lepiej

 • kot2ka

  Oceniono 20 razy 4

  A który z tych pazernych łapówkarzy poczuwa sie do winy ??? Przecież te święte krowy uważają że łapówki to im sie z urzędu należą. Bezczelność takich i im podobnych przekroczyła wszelkie granice - nawet dobrego smaku

 • tadjan

  Oceniono 9 razy 3

  biedaczek, pewnie trzeba się rozpłakać na jego losem.....

 • 99makabra1977

  Oceniono 12 razy 2

  Miałem ciężką operację. Mam wdzieczność do lekaży za zycie. Dlaczego faceci w sukienkach za pogrzeby, sluby itp biorą pieniądze oficjalnie, Oni też mają pensję. Tego bie zdołam zrozumieć. mimo , że wiem . że Polska to kraj wyznaniowy.

 • qazokm

  Oceniono 3 razy 1

  Jeszcze nie spotkałem lekarza, ktory przyznałby sie do błędu, czy winy.
  Dr G. przypuszczalnie nie jest wyjątkiem, miał pecha, że akurat jego wzięli pod obcas, ale tacy są, niestety, wszyscy.
  To są święte krowy, nawet sądy mają specjalne, lekarskie, to chyba kuriozum na skalę światową?
  Może czas z tym skończyć?
  I tak sie sądzą, że w Polsce błędów, win i kar dla lekarzy prawie nie ma, no cud, miód i ultramaryna....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje