Sikorski rozprawia się z plotkami: W 2015 zagłosuję na Komorowskiego

Radosław Sikorski na Twitterze

Radosław Sikorski na Twitterze (Fot. za Twitter)

"W 2015 ponownie zagłosuję na Bronisława Komorowskiego" - ogłosił dziś na Twitterze Radosław Sikorski. W ten sposób szef MSZ odniósł się do pogłosek, że za trzy lata sam chce stanąć w szranki z obecną głową państwa. Prezydencki minister prof. Tomasz Nałęcz z kolei przekonywał w Polskim Radiu, że na linii Komorowski - Sikorski nie ma żadnych spięć.
Od dłuższego czasu chodzą różne pogłoski o ambitnym ministrze spraw zagranicznych. Radosław Sikorski miał się już szykować do prezydentury, detronizacji Donalda Tuska, a według dzisiejszej "Rzeczpospolitej" - także do stworzenia własnej partii, i to razem z Romanem Giertychem i Michałem Kamińskim.

"Nowa partia? A w niej także Ziobro, Kowal, Doda i Środa"

"Rok 2013 to dla nich za wcześnie. Ale perspektywa kolejnych lat jest jak najbardziej realna. Nowa prawicowa inicjatywa miałaby powstać z jednej strony jako alternatywa dla coraz bardziej zużywającej się PO, z drugiej - dla radykalizującego się PiS. Na razie mówi się o własnej frakcji wewnątrz Platformy" - piszą dziennikarze "Rz".

Póki co szef polskiej dyplomacji nie tylko zaprzecza doniesieniom dziennika, ironicznie komentując na Twitterze, że tytuł zataił, iż w jego partii znajdą się także "Ziobro, Kowal, Doda i Środa", ale i swoim rzekomym aspiracjom prezydenckim. Na swoim ulubionym serwisie społecznościowym ogłosił dziś zdecydowanie: "Jeszcze raz: w 2015 ponownie zagłosuję na Bronisława Komorowskiego".

Nałęcz: "Jaki konflikt? Panowie się wspierają"

W 2010 r. Sikorski był rywalem ówczesnego marszałka Sejmu w prawyborach prezydenckich w Platformie. Minister przegrał z nim wtedy znacząco. W obecnej kadencji mówiło się zresztą sporo o konflikcie na linii Kancelaria Prezydenta - MSZ. Komorowski miał m.in. odmówić podpisania nominacji ambasadorskich wystosowanych przez szefa resortu.

Prof. Tomasz Nałęcz po raz kolejny zaprzeczył istnieniu jakiegokolwiek konfliktu między panami. W "Salonie Politycznym Trójki" przekonywał: - Panowie się wspierają, chociaż nie w każdej sprawie mówią jednym głosem. Na tym polega fortepian polskiej polityki zagranicznej.

Zobacz także
 • Roman Giertych i Radosław Sikorski, wrzesień 2009 na Westerplatte "Rzeczpospolita": Nowi trzej tenorzy to... Sikorski, Kamiński i Giertych
 • Michał Tusk, Roman Giertych Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska
Komentarze (67)
Sikorski rozprawia się z plotkami: W 2015 zagłosuję na Komorowskiego
Zaloguj się
 • 99makabra1977

  Oceniono 38 razy 30

  To niedouczone pismaki to wymyśliły. Aż sikają z radośći gdy się uda skłócić.

 • zlappande

  Oceniono 24 razy 20

  a Marek Migalski jak zwykle glupio-madry

 • nerexis

  Oceniono 49 razy 15

  A Kto to Radek Sikorski?

 • shark.qwerty

  Oceniono 32 razy 12

  No co z tego, że zagłosuje na Komorowskiego? Przecież to nie wyklucza startu w wyborach.

 • klarneta8

  Oceniono 18 razy 10

  ''NOWA PARTIA'', a w niej ; Kowal, Ziobro,Doda, Sroda,a ja dodam Marek JUREK i NERGAL.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 18 razy 8

  Nie rozumiem czemu musi powstać nowa partia aby on był szefem tej partii. Partie to nie firmy, które należą do jakiegoś właściciela. Partie to organizacje demokratyczne, które swoich przywódców w tajnych wyborach wybierają. I Tusk powinien dbać o napływ młodych kandydatów do tej partii jak i wybór wśród swoich członków swoich zaufanych zastępców. Ale jeszcze nowa partia, jeszcze inna nazwa. jesteśmy we Włoszech, czy co?

 • nty

  Oceniono 27 razy 7

  Kto wierzy w te plotki? To robota PiSowskich nienawistników/, którzy w imię katolickiei, chrześcijańskiej miłości uczynią każdą podłość. Księża patrioci dają rozgrzeszenie.

 • marek65912

  Oceniono 7 razy 5

  Dlaczego niemożna napisać komentarza w sprawie sklepiku z artykułami antyżydowskimi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje