31 punktów karnych w kilka sekund. Tak jeździ jeden z katowickich policjantów [WIDEO]

Kierowca radiowozu katowickiej policji przekracza podwójną linię ciągłą, wyprzedza na pasach i skręca w prawo z lewego pasa. Jedzie bez sygnału, a wszystko dzieje się na wąskiej, osiedlowej drodze. - Naliczyłem 31 punktów karnych - mówi kom. Jacek Pytel z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Jeden z użytkowników serwisu YouTube zamieścił w internecie film, na którym udokumentował skandaliczną jazdę katowickiego policjanta. Wideo pojawiło się w sieci już w listopadzie, jednak dopiero niedawno zostało dostrzeżone przez większą liczbę internautów. Wczoraj film zatytułowany "Polska policja daje dobry przykład" trafił na Wykop.

Wyczyny katowickiego policjanta widać w pierwszych sześciu sekundach filmuNa filmie zarejestrowanym przez kamerę umieszczoną za przednią szybą samochodu widać, jak kierowca policyjnego radiowozu łamie wiele przepisów drogowych. Przejeżdża przez podwójną linię ciągłą, wyprzedza (na pasach) samochód, który przepuszcza pieszego na przejściu, i skręca w prawo z lewego pasa. Do listy wykroczeń można doliczyć wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przejechanie przez przejście dla pieszych, nim przechodzień je opuści (i to pod prąd) oraz stworzenie niebezpiecznej sytuacji.

O jednym policjant nie zapomniał: cały czas miał włączony kierunkowskaz.

Utrata prawa jazdy w kilka sekund

Sprawdziliśmy sami, ile punktów karnych powinien dostać brawurowy kierowca. Wyliczyliśmy, że łącznie za najbardziej spektakularne wykroczenia powinien zebrać co najmniej 29 punktów.

Pięć punktów za naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach, dziewięć punktów za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, pięć punktów za przekroczenie podwójnej linii ciągłe oraz dziesięć punktów za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Okazało się, że potraktowaliśmy policjanta zbyt łagodnie, nie wzięliśmy pod uwagę tego, że brawurowy kierowca stworzył zagrożenie drogowe. - Ja naliczyłem 31 punktów - mówi portalowi Gazeta.pl komisarz Jacek Pytel, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Sprawą zajmie się sąd

Co grozi sfilmowanemu policjantowi? - W sprawie jest już wszczęte postępowanie wyjaśniające, wiemy, kto kierował tym samochodem. Teraz trzeba postawić mu zarzuty, pokazać mu film - mówi Jacek Pytel. - Sprawa zakończy się dla niego w sądzie rejonowym - zapowiada.

Więcej o:
Komentarze (103)
31 punktów karnych w kilka sekund. Tak jeździ jeden z katowickich policjantów [WIDEO]
Zaloguj się
 • distepfano

  Oceniono 285 razy 269

  Zawsze może się tłumaczyć, że jechał z hamburgerem dla przełożonego :))

 • niewidoczny82

  Oceniono 242 razy 136

  Radiowóz oznakowany ? Oznakowany..Władzy wolno więcej chamy !!! Zapamietajcie to

 • antybiurokrata

  Oceniono 138 razy 120

  Wczoraj tam jechał i tych innych samochodów jeszcze nie bylo. A poza tym, to przecież ich żadne prawa nie obowiązują.

  certare.pl/wp/spotkanie-z-policjantem-2/

 • distepfano

  Oceniono 124 razy 110

  Ten policjant pewnie nie straci prawa jazdy, bowiem jego z pewnością nie posiadał ;))

 • zgr-edo

  Oceniono 81 razy 81

  kupię sobie taką kamerkę i zasadzę się na utajnionych krokodylków.

 • occam

  Oceniono 75 razy 67

  Proponuje tez wysyłac filmy z rejestracją prędkości policyjnych piratów - byle anonimowo, ponieważ 1. jest obowiązek wszczęcia postępowania na anonimy (w odróżnieniu od zgłoszenia imiennego). 2. Nie dostaniecie mandatu za przekroczenie prędkości czego dowodem jest dowód na piractwo polucjanta (niestety)

  Co jak co , ale policja powinna świecić przykładem, a nie byc przykładem tego jak mozna być ponad prawem.

  W opisanej sytuacji co mieli innego zrobić.
  Ide o zakład ze winny i tak zostanie w policji i dobije do szybkiej emeryturki - choc za takie ekscesy to dyscyplinarki powinny się sypać gęsto.

 • wojtusz

  Oceniono 72 razy 58

  Psiarni więcej wolno?

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 89 razy 57

  Typowe. Kierowcy w całej Polsce widzą codziennie podobne przypadki w wykonaniu policji. Niedawno na jezdni trzypasmowej zaistniała kolizja dwóch samochodów. Zablokowany został jeden pas ruchu. Przyjechała policja i zaparkowała radiowóz na pasie obok. W efekcie dla kierowców pozostał jeden pas, co spowodowało niebywały korek kilku kilometrów. Policyjny debil z ruchu drogowego nic sobie z tego nie robił. To działo się na dojeździe do Szczecina ze strony Dąbia.

 • distepfano

  Oceniono 55 razy 49

  a ja się tylko zapytam :

  Czy ten policjant przejeżdżał przez Lubliniec, czy bezpośrednio miejscem docelowym miaył być Tworki ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX