31 punktów karnych w kilka sekund. Tak jeździ jeden z katowickich policjantów [WIDEO]

28.12.2012 12:49
Kierowca radiowozu katowickiej policji przekracza podwójną linię ciągłą, wyprzedza na pasach i skręca w prawo z lewego pasa

Kierowca radiowozu katowickiej policji przekracza podwójną linię ciągłą, wyprzedza na pasach i skręca w prawo z lewego pasa (Fot. Youtube)

Kierowca radiowozu katowickiej policji przekracza podwójną linię ciągłą, wyprzedza na pasach i skręca w prawo z lewego pasa. Jedzie bez sygnału, a wszystko dzieje się na wąskiej, osiedlowej drodze. - Naliczyłem 31 punktów karnych - mówi kom. Jacek Pytel z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Jeden z użytkowników serwisu YouTube zamieścił w internecie film, na którym udokumentował skandaliczną jazdę katowickiego policjanta. Wideo pojawiło się w sieci już w listopadzie, jednak dopiero niedawno zostało dostrzeżone przez większą liczbę internautów. Wczoraj film zatytułowany "Polska policja daje dobry przykład" trafił na Wykop.

Wyczyny katowickiego policjanta widać w pierwszych sześciu sekundach filmuNa filmie zarejestrowanym przez kamerę umieszczoną za przednią szybą samochodu widać, jak kierowca policyjnego radiowozu łamie wiele przepisów drogowych. Przejeżdża przez podwójną linię ciągłą, wyprzedza (na pasach) samochód, który przepuszcza pieszego na przejściu, i skręca w prawo z lewego pasa. Do listy wykroczeń można doliczyć wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przejechanie przez przejście dla pieszych, nim przechodzień je opuści (i to pod prąd) oraz stworzenie niebezpiecznej sytuacji.

O jednym policjant nie zapomniał: cały czas miał włączony kierunkowskaz.

Utrata prawa jazdy w kilka sekund

Sprawdziliśmy sami, ile punktów karnych powinien dostać brawurowy kierowca. Wyliczyliśmy, że łącznie za najbardziej spektakularne wykroczenia powinien zebrać co najmniej 29 punktów.

Pięć punktów za naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach, dziewięć punktów za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, pięć punktów za przekroczenie podwójnej linii ciągłe oraz dziesięć punktów za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Okazało się, że potraktowaliśmy policjanta zbyt łagodnie, nie wzięliśmy pod uwagę tego, że brawurowy kierowca stworzył zagrożenie drogowe. - Ja naliczyłem 31 punktów - mówi portalowi Gazeta.pl komisarz Jacek Pytel, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Sprawą zajmie się sąd

Co grozi sfilmowanemu policjantowi? - W sprawie jest już wszczęte postępowanie wyjaśniające, wiemy, kto kierował tym samochodem. Teraz trzeba postawić mu zarzuty, pokazać mu film - mówi Jacek Pytel. - Sprawa zakończy się dla niego w sądzie rejonowym - zapowiada.

Zobacz także
Komentarze (103)
Zaloguj się
 • kharper

  Oceniono 4 razy 4

  bydleta psiarnai i suki...co sie dziwic

 • slarwar

  Oceniono 4 razy 4

  Zapraszam do Wrocławia na skrzyżowanie Połbina - Ignuta - na Połbina jest komisariat policji . . . Szczególnie w czasie meczów na stadionie miejskim przy ulicy Królewieckiej - pachołki mają głęboko w . . . . kodeks drogowy.

 • martinez027

  Oceniono 6 razy 6

  POdobno zastanawiaja sie nad 3 bramkami:
  1.-Biedak działał pod wpływem BARDZO SILNEGO STRESU--nikt na świecie nie może doswiadczyć takiego stresu jak nie jest polskim policjantem--pod wpływem tego stresu mozna np.skopać człowieka i sąd uniweinni,dodatkowo,policjant dostanie nagrode i odszkodowanie...
  2.Policjant jechał na BARDZO WAŻNĄ AKCJE--zależały od niej losy kraju,ba nawet ŚWIATA!!!Akcja ściśle tajna,policjant oczywiście chciał właczyć koguty ale ZEPSUŁ sie P I E R D O L N I C Z E K do wlączania "bomb"...Zbierza sie bardzo ważna komisja do spraw P I E R D O L N I C Z K ÓW----po paru latach stwierdzą usterkę,policjant oczywiście dostanie nagrody za uratowanie świata,awans i emeryture 9000zł w wieku 42lata...
  3.Złapią tego co filmował i wsadzą do aresztu TYMCZASOWEGO---do mediów oczywiście pójdzie wersja że ZŁODZIEJ ukradł radiowóz i oni złapali złodzieja---niestety bandzior spadnie z pryczy podczas snu i rozwali sobie czaszke(drobniutkim drukiem gdzieś na zaginionej kartce bedzie--urazu wskazuja na uderzanie z wielka siłą w głowe narzędziem twardym o kształcie obłym(np.młotkiem)-ewntualnie popełni samobójstwo...

 • redakotr

  Oceniono 6 razy 6

  pierdu pierdu - nic mu nie zrobią. Policja ściga kierowców nie po to by było bezpieczniej, ale po to by zwiększyć dochody do budżetu - kto tego nie widzi chyba jest ślepy.

 • 1965mario

  Oceniono 2 razy 2

  nie od dziś wiadomo, że w policji pracują osoby gdzie by indziej pracy nie dostali ze względu na niski iloraz IQ. jak prawdziwe psy tylko nadają się na psy. nie raz widzę jak drogówka powoduje zagrożenie na drodze parkując gdzie nie powinni ze względu na bezpieczeństwo. debile i tyle. kiedyś jednak spotkałem policjantkę i sam byłem pod wrażeniem (na plus) intelektu choć była to blondynka. może zamiast troglodytów w policji powinny pracować same kobiety?

 • tom.gorecki

  Oceniono 6 razy 6

  Pemaciej Siódmy znów powie, że to "kontratyp pozaustawowy" i że milicjantowi wolno.
  Taki skajskreperkowy sznyt, bronić waadzy, której się jest przedstawicielem. K(ruk) k(rukowi) łba nie urwie.

 • az1960

  Oceniono 3 razy -3

  O co chodzi z tą "podwójną linią ciągłą"? przecież kierowcę interesuję wyłącznie linia po jego stronie drogi . Jeśli po mojej stronie drogi jest linia ciągła, to nie mogę jej przekraczać bez względu na to, czy przy drugiej jezdni jest linia przerywana czy ciągła. I odwrotnie - jeśli po mojej stronie jest linia przerywana, to mogę ją przekroczyć, nawet jeśli po drugiej stronie jest ciągła. Co to za news "podwójna ciągła"
  dziennikarze wiele wymyślą, żeby zrobić sensację z czegoś co nie jest sensacja. Zupełnie jakby przeszedł / przejechał przy dwóch czerwonych światłach , a nie tylko przy jednym.

 • seopol

  Oceniono 6 razy 6

  policjantowi grozi umorzenie postępowania. W tym kraju są równi i równiejsi.

 • nepwk

  Oceniono 6 razy 6

  a wiecie czemu w sądzie? bo będą sprawe przeciągać żeby zdążył na emeryturke prysnąć i będziecie lemingi mieć jednego młodego emeryta na utrzymaniu więcej haha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje