"Rzeczpospolita": Nowi trzej tenorzy to... Sikorski, Kamiński i Giertych

Roman Giertych i Radosław Sikorski, wrzesień 2009 na Westerplatte

Roman Giertych i Radosław Sikorski, wrzesień 2009 na Westerplatte (Fot. Damian Kramski / AG)

Sikorski, Giertych i Kamiński mają wspólny polityczny plan. Czy wypali? To zależy od losów Platformy - pisze "Rzeczpospolita" i ogłasza szefa MSZ oraz dwóch polityków prawicy "nowymi trzema tenorami".
"Rok 2013 to dla nich za wcześnie. Ale perspektywa kolejnych lat jest jak najbardziej realna. Nowa prawicowa inicjatywa miałaby powstać z jednej strony jako alternatywa dla coraz bardziej zużywającej się PO, z drugiej - dla radykalizującego się PiS. Na razie mówi się o własnej frakcji wewnątrz Platformy. Patronować miałby jej triumwirat Radosław Sikorski, Roman Giertych i Michał Kamiński. Tak jak kiedyś trzech tenorów tworzyło Platformę" - czytamy.

"Rzeczpospolita" przypomina o przyjaźni tych trzech polityków oraz ich prawicowych poglądach (antykomunista Sikorski, endek Giertych i wielbiciel Pinocheta Kamiński). A także o tym, jak bardzo byli przyjaciele prezesa PiS zależą od Sikorskiego - tylko on może zapewnić im załapanie się do Platformy. - Tym bardziej że to jego nazwisko jest kapitałem, wokół którego można w przyszłości budować nową partię czy frakcję. Giertych i Kamiński bez niego nie mogliby liczyć nawet na 1 proc. poparcia - mówi "Rzeczpospolitej" jeden z europarlamentarzystów.

Sikorski chce być szefem PO

Po co Sikorskiemu dwaj prawicowcy? Od dawna mówi się, że ma ambicje, by zostać szefem Platformy po tym, jak Donald Tusk zużyje się na tym stanowisku. - U części polityków panuje przekonanie, że Platforma z Tuskiem długo już nie pojedzie i trzeba być przygotowanym, mieć jakieś zaplecze. Oni mogą być dla Radka taką polisą - mówi polityk PO. I dodaje, że dzisiaj Sikorski jest raczej politycznym singlem.

Giertych - wg "Rzeczpospolitej" - planuje w dłuższej perspektywie wrócić z własną partią, ale już nie tak radykalną jak LPR. A Kamiński? "Rzeczpospolita" sugeruje, że - w przeciwieństwie do Sikorskiego, cenionego jako szef MSZ, czy uznanego adwokata Giertycha - po prostu nie ma co ze sobą zrobić poza polityką, a po zerwaniu z PiS-em nie ma dokąd pójść. - Kamiński bardzo chciałby dostać dobre miejsce na naszych listach do europarlamentu. Intensywnie o to zabiega. Jednak chętnych jest tak dużo, że nie ma na to zbyt wielkich szans - przekonuje jeden z europosłów Platformy.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Sikorski powinien trzymać w polityce z Giertychem i Kamińskim?
Zobacz także
 • Czerwiec 2006, Michał Kamiński i jego ówczesny szef Jarosław Kaczyński. Kamiński przez lata był spin doktorem i głównym twórcą propagandowych strategii PiS-u Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]
 • Michał Tusk, Roman Giertych Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska
Komentarze (195)
"Rzeczpospolita": Nowi trzej tenorzy to... Sikorski, Kamiński i Giertych
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 184 razy 152

  Kamiński niech sobie lepiej jakąś prace znajdzie bo życie na koszt podatnika dobiega końca tylko co on oprócz knucia potrafi ?

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 126 razy 96

  Wszystko możliwe. Sikorski zawsze skakał z partii do partii. Szedł tam, gdzie widział dla siebie profity. Ma wybujałe ego i ogromne ambicje, niestety bez pokrycia bowiem jest cieniutkim politykiem i wyżej ch.. nie podskoczy. Giertych to cwaniak. Sikorskiego i Giertycha zawsze łączyła przyjaźń i zgodność poglądów. Ale Kamiński mi tu nie pasuje. To wprawdzie jeden z najlepszych przyjaciół Sikorskiego (ostatnio dał mu dobrą posadę) ale to raczej zgrana już karta.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 134 razy 94

  Piękny to kraj, gdy polityk może się przechwalać, że jest wielbicielem Pinocheta. Bo wprowadził reformy- to zrobił Jaruzelski też. Tylko Jaruzelski nie wymordował 2000 tysięcy internowanych, nie wprowadzi na szefa policji SS-manna, który wymordował w Europie 90 tysięcy żydów. Ameryka Południowa była znana w 70 i 80 lat z radykalnych politycznych metod, o których się nawet komunistom nie przyśniło. W Argentynie pozbywano się opozycji wyrzucając ją z lecącego samolotu do oceanu. Pomysł zrzucania z samolotów udręczonych, ale wciąż żywych więźniów był humanitarnym czynem, jak twierdzono później na procesach. Takich polityków potrzeba. po szalonych Macierewiczu, następna nawiedzona, nie znająca historii ekipa. Chroń Boże ten kraj przed taką elitą.

 • niktwazny126

  Oceniono 81 razy 73

  Z takim składem lokomotywy mi nie po drodze. Nie ma ciekawszych rozwiązań ?

 • a.k.traper

  Oceniono 80 razy 50

  Ten tercet nie porwie Polaków, szczególnie młodszych, wszyscy trzej swego czasu przyczynili się od uwiarygodnienia bredni głoszonych przez prezesa i jego pieczeniarzy.

 • ocalalyzwatahy

  Oceniono 88 razy 46

  Jak będą się nazywac, ZDRAJCY PL? Ciekawe jak Sikorski oceni poglądy Giertycha dotyczące narodu z którego pochodzi jego żona i dzieci?

 • vanrad

  Oceniono 79 razy 45

  Hhehehe kolejna wydmuszka PO :) taki sam numer zrobili z Palikotem żeby odciągnąć wyborców lewicowych :)
  Po za tym być w Partii Giertycha, Sikorskiego, Kamińskiego :):):):):) po prostu wypas tłumy się rzucają , bardziej niż na otwarcie nowego hipermarketu :) - niech założą to to w 2013 - będą przynajmniej mieli już jeden plebiscyt z góry wygrany - ŻENADA ROKU 2013 za "polityczną wiarygodność" :)

 • yani-51

  Oceniono 55 razy 33

  Szachownica "polityczna" ta sama...

  tylko zamiast grac w szachy planuja gre w warcaby,

  a...PiS gra jak zawsze w "bambulko"

  i to sie nazywa w Polsce robienie polityki......;-))))))

 • taroudant

  Oceniono 32 razy 26

  Faszysta, talib i pisowski spaślak - świat stoi otworem przed takim super trio. Młodzi gniewni, hehe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje