Deszcz i śnieg z deszczem. Trudne warunki na drogach

27.12.2012 22:25
Gołoledź

Gołoledź (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta)

W najbliższych dniach nie ma co liczyć na poprawę pogody. Będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Na drogach może być bardzo ślisko.
Trudne warunki będą wymagały od kierowców bardzo ostrożnej jazdy. Nocne przymrozki mogą spowodować gołoledź. Niewiele lepiej będzie od rana. Na południowym wschodzie kraju spodziewane są opady śniegu lub śniegu z deszczem. Na Wybrzeżu przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 0 do 3 st., na północnym wschodzie i w dolinach górskich od -1 do 0 st.

W nocy z piątku na sobotę na Wybrzeżu, Pomorzu i na zachodzie opady śniegu, śniegu z deszczem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na południu lokalnie silne zamglenia i mgły osadzające szadź, widzialność od 300 do 3000 m. Temp. min. od -10 do -7 st. na wschodzie i w Małopolsce, od -4 do -1 st. na zachodzie. Wiatr na południu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W sobotę w dzień na Wybrzeżu, Pomorzu i na zachodzie zachmurzenie duże lub całkowite, okresami opady deszczu, na południowym wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, przed południem lokalnie silne zamglenia i mgły osadzające szadź, widzialność od 300 do 3000 m. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. od -1 do 0 st. na północnym wschodzie, od 1 do 2 st. na południowym wschodzie, od 3 do 5 st. na zachodzie.

Zobacz także
 • Planeta 55 Cancri e, która zbudowana jest z diamentów Odkryto planetę, która zbudowana jest z diamentów
Komentarze (6)
Deszcz i śnieg z deszczem. Trudne warunki na drogach
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 2 razy 2

  >>>W najbliższych dniach nie ma co liczyć na poprawę pogody.<<< Ale my liczymy na służby drogowe. Na tych ,których opłacamy w cenie paliwa czy podatku drogowego. Jeśli o godzinie 7 rano jest niesamowita gołoledź ( śniegu brak ) ,to się pytam ,za co biorą pieniądze ci bandyci ?

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  "Deszcz i śnieg z deszczem. Trudne warunki na drogach"
  ============================================
  Na chodnikach też nie lekko, co potwierdza fotka...

 • kicha12345

  Oceniono 1 raz 1

  Prognoza w stylu wszystko sie moze zdarzyc. Moze byc dodatnia, moze byc ujemna, moze padac deszcz, albo snieg albo deszcz ze sniegiem, ale wogole nie padac:)

 • erhacepe

  0

  Na głównym zdjęciu Poznań widzę :D

 • poljack

  Oceniono 13 razy -1

  Zdjęcie i podpis gołoledź a może pijana kobieta jakoś reszta osób idzie (stoi ).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje