Zarzut zabójstwa dla szefa Magnum-X. Nie przyznał się

27.12.2012 13:29
Akcja policji i straży pożarnej w kamienicy przy Grochowskiej w Warszawie

Akcja policji i straży pożarnej w kamienicy przy Grochowskiej w Warszawie (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Cezary S., prezes wydawnictwa Magnum-X, usłyszał zarzut zabójstwa swojego wspólnika Krzysztofa Zalewskiego oraz usiłowania zabójstwa innego mężczyzny - informuje TVP Info. 10 grudnia S. miał zabić Zalewskiego nożem w siedzibie wydawnictwa. Tajemnicza zbrodnia wywołała falę spekulacji.
Z ustaleń śledztwa wynika, że 10 grudnia w siedzibie wydawnictwa najpierw doszło do detonacji nieustalonego jeszcze ładunku pirotechnicznego. Eksplozja ciężko zraniła wszystkie trzy osoby uczestniczące w spotkaniu. Później, po wybuchu trzech mężczyzn: Cezary S., Krzysztof Zalewski i jeszcze jedna osoba wydostali się na korytarz. Tam S. miał zaatakować Zalewskiego nożem. Sam był jednak poważnie ranny.

Zarzut zabójstwa dla szefa wydawnictwa Magnum-X

Dopiero w ubiegłym tygodniu stan zdrowia Cezarego S. poprawił się na tyle, że można go było przesłuchać. Prokurator po przesłuchaniu w szpitalu przedstawił prezesowi Magnum-X zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa - informuje TVP Info. S. nie przyznał się, złożył obszerne wyjaśnienia.

- Naszym zdaniem są sprzeczne z dotychczasowym materiałem dowodowym - powiedziała prok. Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Według biegłego lekarza mężczyzna może być przeniesiony do szpitala w areszcie.

Kim był Krzysztof Zalewski i dlaczego zginął?

Według prokuratury motywem działania sprawcy były "rozliczenia finansowe i brak konsensusu co do dalszego prowadzenia i formy kierowania spółką, jak również różnego rodzaju zarzuty wzajemne pomiędzy członkami zarządu, a dotyczące m.in. spraw co do przyszłości spółki oraz m.in. spraw personalnych". Sprawa wybuchu i zabójstwa była jednak szeroko komentowana w internecie. Ofiara tajemniczych porachunków, 46-letni były radny PiS Krzysztof Zalewski był bowiem pasjonatem obronności i lotnictwa, wielokrotnie wypowiadał się m.in. o katastrofie pod Smoleńskiem. Pisał o sobie: "Jako jeden z pierwszych ekspertów odrzucałem rosyjską wersję katastrofy smoleńskiej".

Arsenał w domu sprawcy

W toku śledztwa na jaw wychodziły kolejne intrygujące informacje. W siedzibie wydawnictwa w metalowej szafie w trakcie przeszukania znaleziono duże ilości broni, amunicji, materiałów wybuchowych. Z kolei w domu sprawcy znaleziono m.in. wyrzutnię RPG (granatnik przeciwpancerny), duże ilości amunicji i broni krótkiej oraz przekroje np. broni maszynowej.

Wydawnictwo Magnum-X publikuje pisma o tematyce wojskowej, m.in.: Lotnictwo, Morze Statki i Okręty, Strzał i Poligon, Nowa Technika Wojskowa.

Zobacz także
Komentarze (34)
Zaloguj się
 • iremus

  0

  S. nie przyznał się, złożył obszerne wyjaśnienia. - Naszym zdaniem są sprzeczne z dotychczasowym materiałem dowodowym - powiedziała prok. ..... Łaaał. Prokuratura sądziła, że morderca padnie na kolana, opowie wszystko jak na spowiedzi i na koniec będzie prosił o przebaczenie. A on poszedł w zaparte. I co ta biedna prokuratura teraz pocznie? Chyba uwierzy w to co mówi "S".

 • 7ogamihcra

  Oceniono 1 raz 1

  Widać pisowskie antypolskie jaczejki już się zbroją przeciw Polsce.

 • do_buzi_policjancikowi

  Oceniono 2 razy 0

  Ile dostanie kiler pisowskiego " eksperta " od lotnictwa , który w rzeczywistości był tylko technikiem cukiernikiem ???

 • nomad_fh

  0

  Droga redakcj.pl, ja wiem - że materiały przygotowują zwykle stażyści. Może przydało by się, by przeczytali choć raz inne materiały opublikowane na Waszych łamach. Bo obecnie dwa promowane przez Was wiadomości wzajemnie się wyluczają :D :D
  W tym piszecie - że broń w szafie oraz w mieszkaniu należała do sprawcy (i takie też były informacje z dnia wydarzenia), natomiast w artykule umieszczonym na Waszych łamach (ba - podlinkowanym bezpośrednio - na pierwszym miejscu pod tym artykulem) piszecie:
  " sprawie zabójstwa w wydawnictwie Magnum X doszło do zatrzymania 44-letniego mężczyzny, który jest pracownikiem firmy. Przyznał się, że znaleziony w szafie w siedzibie wydawnictwa arsenał należy do niego.
  Mężczyzna został zatrzymany już w poniedziałek wieczorem - ustaliła Gazeta.pl. - Przyznał się, że broń, którą znaleziono w metalowej szafie w budynku przy ul. Grochowskiej, należy do niego - poinformowała nas Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Sprawa arsenału broni nie jest łączona przez prokuraturę z zabójstwem, do którego doszło w siedzibie wydawnictwa. Dziś mężczyzna ma być przesłuchany i usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania broni."
  ( Zabójstwo w wydawnictwie Magnum X. Zatrzymano pracownika rik 12.12.2012 , aktualizacja: 12.12.2012 14:55 ).
  I co więcej jest to obecnie aktualna wersja śledcza.

  Ja rozumiem, że nie macie obowiązku czytać materiałów, które publikuje konkurencja, ale przynajmniej - czytajcie swoje własne :D

 • s3g

  Oceniono 2 razy -2

  Odwalcie się chieny od Krzyśka. To jest tragedia. Człowiek nie żyje, zostawił żonę i trójkę dzieci. Odszedł i nie może się bronić. Istniała kiedyś zasada, że o umarłych mówi się dobrze, albo wcale.

 • wojtusz

  Oceniono 6 razy 6

  Wiedza lotnicza eksplodowała w tym gabinecie.

 • 07agenttomek

  Oceniono 5 razy 3

  Nie mam nic przeciwko, aby się wszyscy PiSowcy wzajemnie wystrzelali

 • modrzewina

  Oceniono 3 razy 3

  " W siedzibie wydawnictwa w metalowej szafie w trakcie przeszukania znaleziono duże ilości broni, amunicji, materiałów wybuchowych. Z kolei w domu sprawcy znaleziono m.in. wyrzutnię RPG (granatnik przeciwpancerny), duże ilości amunicji i broni krótkiej oraz przekroje np. broni maszynowej."

  To takie hobby kolekcjonera ?

 • 07agenttomek

  Oceniono 7 razy 5

  Porąbany jakiś, jak wszyscy z PiS zresztą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje