Powrót komisji Millera? "Kilka razy rozmawiałem z Tuskiem. Ale nie ma powodów"

27.12.2012 09:22
Jerzy Miller

Jerzy Miller (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Nie pojawiły się żadne nowe fakty, które uzasadniałyby wznowienie prac komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - uważa Jerzy Miller, były szef MSWiA, przewodniczący komisji badającej przyczyny katastrofy.
- Od czasu do czasu zastanawiamy się, czy pojawiła się jakakolwiek przesłanka, która zmieniałaby nasze podejścia do analizy, którą sami przeprowadziliśmy. Nigdzie na świecie komisja nie kończy swojej pracy raz na zawsze - mówił Miller w czwartek rano w radiu TOK FM.

Podkreślił, że "jeżeli ujawnione zostaną istotne fakty dla ustaleń zapisanych w tym raporcie, to komisja powraca do pracy i raport modyfikuje, uwzględniając te nowe okoliczności".

Powrót komisji Millera? "Kilka razy rozmawiałem z Tuskiem"

- W naszym wypadku na razie nie znaleźliśmy żadnych powodów, aby przejść do tej fazy, czyli aby zgłosić panu premierowi konieczność rozpatrzenia w gronie komisji nowych okoliczności - podkreślił były szef MSWiA.

Równocześnie przyznał, że kilka razy rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem na temat tego, czy nowe wątki w dyskusji publicznej są na tyle istotne, aby przywrócić komisję do pracy.

"Zespół ekspertów ma rację bytu. Ludzie chcą wiedzieć"

Według Millera pod uwagę można brać powołanie zespołu ekspertów. - Nie chodzi o to, by bronić ustaleń raportu komisji, tylko chodzi o to, aby zaprosić do dyskusji osoby, które swoim doświadczeniem naukowym, swoją wiedzą mogą poszerzyć dyskusję o wszystkie wątki, które stwarzają komukolwiek jakiekolwiek wątpliwości do ustaleń - oświadczył.

Jego zdaniem dotychczasowy przebieg dyskusji publicznej wskazuje na to, że społeczeństwo chce wiedzieć, jakie były wydarzenia, które zakończyły się taką katastrofą. - Dlatego wydaje mi się, że taki zespół ma rację bytu - powiedział Miller.

Zobacz także
Komentarze (122)
Powrót komisji Millera? "Kilka razy rozmawiałem z Tuskiem. Ale nie ma powodów"
Zaloguj się
 • jestemzalegalem

  Oceniono 66 razy 38

  Pytam sie, gdzie sa opublikowane wyniki prac "eksperta" Wieslawa Binendy? Skoro to taki znamienity i wazny naukowiec, dlaczego nie opublikowal wynikow w jakims naukowym magazynie, zeby inni PRAWDZIWI naukowcy mogli sie do nich odniesc?

  Bo te symulacje, sa wyssane z palca. Po prosto oszolom, spotkal oszolomow i cale te oszolomione towarzystwo oszalamia innych oszolomow, ktorzy sa podatni na takie brednie.

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 30

  I o czym ci eksperci mieliby dyskutować i co porównywać, ustalenia komisji Millera które opierają się na badaniach wraku , zapisów z czarnych skrzynek z wymysłami i urojeniami niby ekspertów od Macierewicza którzy nawet wraku z daleka nie widzieli

 • 7ogamihcra

  Oceniono 45 razy 25

  Co więcej trzeba , aby rozwalić samolot, jak wejść w gęstą mgłę i pomylić wysokość o kilkadziesiąt metrów.
  W dodatku mierzono wysokość od ziemi, a nie od poziomu lotniska.
  Pytanie jest tylko : dlaczego weszli w ta mgłę ?
  Ktoś ich musiał zmuszać do podjęcia kretyńskiego ryzyka i złamania wszelkich zasad bezpieczeństwa.
  Czy przypadkiem nie ten co wysyłał do pilotów swoich generałów i ministrów ?

 • jerjar

  Oceniono 61 razy 21

  "Nie pojawiły się żadne nowe fakty, które uzasadniałyby wznowienie prac komisji. "

  Poza istotnymi faktami o znaczeniu politycznym, to jest wewnętrznym wylewem żołci u brata mniejszego.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 20 razy 14

  Najbardziej zyskała na tym idiotycznym wypadku rodzina Kaczyńskich - córka dostała 3 bańki, a brat omal nie wygrał wyborów pomimo ewidentnie widocznych zaburzeń osobowości ... to był ZAMACH, hehe!

 • dublet

  Oceniono 23 razy 13

  Pragnę przypomnieć, że nawet Zespół Macierewicza nie wykluczył, że to Kaczyński wysadził samolot!! To DOWÓD!!!

 • niktwazny126

  Oceniono 25 razy 13

  Uzasadnienie powstania komisji jest proste - niezle miejsce na spokojną, dobrze płatną pracę. Zawsze parę osób sobie dorobi.
  "Ludzie chcą wiedzieć" ?? ilu tych ludzi ? niech więc zapłacą, skoro tacy zainteresowani

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 32 razy 12

  Po co komisja Millera? Jedyne co ten kraj potrzebuje to Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i później konsylium psychiatrów.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 18 razy 10

  Facetowi podstawiają 10 mikrofonów w sytuacji gdy on nie ma NIC do powiedzenia - Polska :)

  Mam nadzieję, że mini-prezes wreszcie powie dlaczego zmusił brata do lądowania i ta farsa się zakończy, gdyż to obciach dla i tak dość śmiesznego państwa! Jak długo można pier.dolić o wypadku lotniczym spowodowanym butą i uporem? Nikt o zdrowych zmysłach nie ląduje we mgle gęstej jak PiS-da!

  LITOŚCI - nie ośmieszajcie się tak sromotnie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje