187 bliskich ofiar katastrofy ze statusem pokrzywdzonego

27.12.2012 06:55
Wrak Tu-154. Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 r.

Wrak Tu-154. Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 r. (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

Decyzją wojskowej prokuratury w Poznaniu 187 członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej uzyskało status pokrzywdzonego. Prokuratorzy uznali, że doszło do niedopełnienia obowiązków przez polskich śledczych - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Oznacza to, że mogą oni m.in. składać wnioski dowodowe czy być obecni przy przesłuchaniach, czyli brać czynny udział w postępowaniu.

Główny zarzut niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczy zaniechania przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar w Polsce, w efekcie czego sześć ciał przez ponad dwa lata spoczywało nie w swoich grobach.

Postępowanie w tej sprawie toczy się pod nadzorem cywilnego śledczego Jacka Bedryja, którego poznańska prokuratura specjalnie oddelegowała do tej sprawy, aby "uniknąć zarzutów o brak obiektywizmu" - pisze "GPC".

Zobacz także
Komentarze (73)
Zaloguj się
 • ax-les-thermes

  Oceniono 1 raz 1

  Polish super crap.... tak po solidaruchowo-styropianowo-katolycku.

 • y0rg

  Oceniono 1 raz 1

  O JEZU , DOPIERO SIĘ ZACZNIE, TRZEBA SPIEPRZAĆ Z TEGO WARIATKOWA.

 • od-or

  0

  trzeba przy najbliższych wyborach wykurzyc z sejmu i senatu to towarzystwo wzajemnej adoracji ,tylko Palikot.

 • edgar92

  Oceniono 6 razy 6

  Wystraszony, nieasertywny Protasiuk, działając pod presją Kaczyńskiego (niekoniecznie bezpośrednią, bo przecież wystarczyło wspomnienie z lotu nad Tbilisi w 2008 roku), podjął zbyt wielkie ryzyko i rozpieprzył samolot.

  Wypadek z gatunku "jadą chłopcy starą beemką z dyskoteki i biorą zakręt przy 140 km/h".

  Wstyd na cały świat, ponieważ to wydarzenie zasiliło zbiór pod nazwą „Polish jokes” i ugruntowało niespecjalnie pochlebną opinię co do intelektu Wolaków.

 • od-or

  Oceniono 2 razy 0

  naród to osądzi przy najbliższych wyborach.

 • werykator

  Oceniono 3 razy 3

  W du..ie sie gamoniom poprzewracało ! Zgarnęli po 250 tys. i jeszcze status pokrzywdzonych? Status pokrzywdzonych to powinni dostać zwykli obywatele którym od 2,5 roku serwuje się rózne pierdoły na temat wypadku lotniczego w Smoleńsku !Czyzby ten status pokrzywdzonego miał sluzyć ,wyciąaganiu następnej kasy z zadłużonego przez nieudolnych polityków sprawujących władzę budżetu?

 • josif47

  Oceniono 2 razy 2

  A ten palkownik za co dostal generala ?...ze sledztwo bylo po mysli ?...

 • katecheta

  Oceniono 3 razy 3

  Przez kolejną głupotę wojskowych rośnie nam kolejne pokolenie kombatantów darmozjadów!

 • qnaw12

  Oceniono 2 razy 2

  Czy lista tych nieszczesnikow objeta jest tajemnica? Jezeli ktos stara sie o przyznanie statusu pokrzywdzonego w przekonaiu ze ma do tego prawo to powinien miec odwage i pokazac "twarz". Byc moze na tej liscie sa czlonkowie rodzin ludzi ktorzy mocno przysluzyli sie temu nieszczesciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje