187 bliskich ofiar katastrofy ze statusem pokrzywdzonego

27.12.2012 06:55
Wrak Tu-154. Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 r.

Wrak Tu-154. Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 r. (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

Decyzją wojskowej prokuratury w Poznaniu 187 członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej uzyskało status pokrzywdzonego. Prokuratorzy uznali, że doszło do niedopełnienia obowiązków przez polskich śledczych - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Oznacza to, że mogą oni m.in. składać wnioski dowodowe czy być obecni przy przesłuchaniach, czyli brać czynny udział w postępowaniu.

Główny zarzut niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczy zaniechania przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar w Polsce, w efekcie czego sześć ciał przez ponad dwa lata spoczywało nie w swoich grobach.

Postępowanie w tej sprawie toczy się pod nadzorem cywilnego śledczego Jacka Bedryja, którego poznańska prokuratura specjalnie oddelegowała do tej sprawy, aby "uniknąć zarzutów o brak obiektywizmu" - pisze "GPC".

Zobacz także
Komentarze (73)
187 bliskich ofiar katastrofy ze statusem pokrzywdzonego
Zaloguj się
 • hrabia_onejski

  Oceniono 281 razy 235

  Są ludzie, którzy stracili swoich bliskuch w wypadkach i ies z kulawą nogą o takich się nie zapyta, nie mają żadnych praw a swoja tragedię przeżywają w czterech ścianach. Sa też rodziny poległych i zamordowanych pod SMoleńskiem, którzy mają specjalny status , taki dla tych lepszych Polaków, za których cały naród musi po wsze czasy wyć i płakać. To się najzyczajnie nie mieści w zwykłych głowach przeciętnych Polaków. Cżłowieka bierze obrzydzenie i bezsilna wściekłość .Wymiotować się chce rodzinami smoleńskimi, tą niewątpliwą tragedią , tym kocikokwikiem wokół nieboszczyków z tej tragedii.!! Czy te rodziny nie widzą, ze społeczeństwo ma ich serdecznie dosyć, ze z żałoby zrobili cyrk. Bo ja będąc na ich miejscu jednak przeżywał bym to wszustko nie w tej formie, w jakiej to robia oni. Nie dzielcie społeczeństwa na lepszych i gorszych!!

 • szczemirek

  Oceniono 241 razy 189

  Całe społeczeństwo należy uznać za pokrzywdzone! Na skutek PIS-owskiej propagandy, marszów, pochodni, bredni, kłamstw...I przyznać odszkodowania z kasy partyjnej!

 • fakiba

  Oceniono 187 razy 161

  Pomylili sześć ciał a pokrzywdzonych jest 187 osób to bardzo duże rodziny mieli i pewnie teraz wszyscy będą się domagać odszkodowań

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 176 razy 152

  Pani Marta Kaczyńska zwróciła już pobrane odszkodowanie za śmierć rodziców z polisy która nie obejmowała zamachu ? czy nadal twierdzui ze to był zamach ?

 • drugilukasz2983

  Oceniono 131 razy 123

  Nie sądziłem, że na trupach można tyle zarobić. Widzę że to biznes bez końca. Proponuje przyznać im jeszcze status kombatantów wojennych, honorowych dawców krwi i dożywotnia rentę do 3go pokolenia włącznie.

  Mojej ciotce tir zabił męża. Czterech ich w aucie jechało. Tak ich zmielil, ze ciotka już się nie dowie jakie części ciała leżą w grobie. Została z dwojgiem dzieci. Bez odszkodowania. Widać państwo uznało,.że nie była pokrzywdzona.

 • wat73

  Oceniono 118 razy 98

  to znaczy pokrzywdzeni przez Lecha iJARKA KACZYNSKICH oraz PIS itam zglaszc sie po odszkodowania a do tego Martunia powinna oddac te 3-y miljony co nieslusznie wyludzila

 • niegrzecznymisiek

  Oceniono 102 razy 94

  A kiedy naród Polski będzie mógł składać wnioski i ubiegać się o status pokrzywdzonych?
  Różnorakie komisje, wypłaty odszkodowań, analizy, a przede wszystkim jatka z tym związana skutkuje tym że poszkodowanych jest jakieś 38mln. ludzi.

 • chi_neng1

  Oceniono 90 razy 86

  Mozna smialo stwierdzic, ze w Polsce zaczyna wyrastac nowa klasa karierowiczow po katastrofie smolenskiej.

  Klasa, ktora robi kariery polityczne i inne dzieki kastrofie, no a przede wszystkim kariery ekonomiczne i ten uprzywilejowany status .

  Nie mniej, to w dalszym nie wystarcza - bowiem lider tego szalenstwa dazy do nadania tej katastrofie statusu historycznego, zawlaszcza sobie wszystko co kiedys bylo "swiete" dla calego narodu.

  Jak dlugo jeszcze spoleczenstwo bedzie zmuszane do stawiania na piedestale katastrofy samolotowej i placic za to bajonskie sumy ?

  Pomijajac juz same pieniadze - placic rozbiciem i sparalizowaniem zycia normalnego ?

  Zycze przebudzenia w roku 2013 i polozenia kresu temu szalenstwu.

 • r0b0l

  Oceniono 58 razy 56

  bo tylko koryto się liczy, nawet jeżeli to trumna z rozpływającą się zawartością.
  Tych 187 to rodziny członkow najwyższych elit i sami podobno elita. polacka elita

  Tak to już jest, jak się w ciągu jednego pokolenia z chlopa krolem zostało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje