Zdewastowano szopkę w Zgierzu. Policja poszukuje sprawców

26.12.2012 18:07

Fot. Policja

Policja poszukuje sprawców dewastacji miejskiej szopki w podłódzkim Zgierzu. Nieznani sprawcy prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek ukradli figurę Matki Bożej i uszkodzili figurkę Dzieciątka Jezus.
Zgierska szopka miejska rokrocznie stawiana jest na terenie należącym do miasta - między kościołem farnym św. Katarzyny Aleksandryjskiej a zgierskim magistratem. Jej budową zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Jak powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka, zniszczenia w szopce odkryli wierni po pasterce; zawiadomili proboszcza parafii św. Katarzyny. Okazało się, że z szopki zniknęła figura Matki Bożej, a nieznani sprawcy uszkodzili figurkę Dzieciątka Jezus.

Później zawiadomienie o przestępstwie złożyli na policji przedstawiciele Urzędu Miasta Zgierza, do którego należy szopka. Straty oszacowano na ok. 800 zł.

Zobacz także
 • Nowa ochrona Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
 • Kopia obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry Zarzuty dla 58-latka za próbę zniszczenia obrazu z Jasnej Góry. Grozi mu 10 lat więzienia
Komentarze (129)
Zdewastowano szopkę w Zgierzu. Policja poszukuje sprawców
Zaloguj się
 • grzes-3

  Oceniono 90 razy 82

  Szopka miejska ? Co to takiego ?
  Chyba chodziło o szopkę bożonarodzeniową.

 • led2007

  Oceniono 95 razy 59

  W Polsce szopkę mamy 365 dni w roku, wystarczy włączyć tv i posłuchać prezesa!

 • niktwazny126

  Oceniono 71 razy 49

  Zwyczajny wandalizm. Młodziankowie (pewnie gimnazjaliści) wypili po dwa piwa i postanowili pokazać, jacy to oni odważni... Bez sensu jest podejrzewać ateistów czy elektorat jakiejkolwiek partii politycznej.

 • czerwonabestia

  Oceniono 111 razy 45

  ... a jakim prawem budową, jakiejś, pieprzonej szopki zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej?.. i za czyje pieniądze buduje?.. Zgierskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest dla obsługi kato-kościoła, do C.h.u.j.a Pana, czy dla obsługi podatników(w tym świeckich)?..

 • fakiba

  Oceniono 102 razy 38

  Pewnie mieli dość patrzenia na obłudę i zakłamanie klechów to sobie poszli

 • wanda43

  Oceniono 79 razy 35

  No i bardzo dobrze, trzeba bronić katolikow przed uprawianiem bałwochwalstwa!

 • wasserski

  Oceniono 52 razy 28

  ZATRUDNIĆ policję kościelną DOMINIKANÓW (dosłownie psy pańskie) w walce z heretykami

 • cztery44442

  Oceniono 58 razy 26

  Przedmioty kultu w tym przypadku szopka / szopka brzmi bardzo dwuznacznie, zatem proszę nie łapać mnie za słowo/ powinny być ustawione na terenie posesji instytucji, która to propaguje. Skoro szopka stała na terenie miasta, to zawsze może znaleźć się ktoś, komu to nie odpowiada. Nie mówię, że popieram jednak przedmioty kultu tylko pewnej grupy były często dewastowane przez społeczność, której to nie odpowiada. Prawda stara omalże jak Świat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje