Frasyniuk: Kiedy Macierewicz pluje na naszą historię, przypomina mi się jego artykuł...

26.12.2012 09:47
Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (Fot. Mieczysław Michalak / AG)

"Mam temperament, który bardziej pasuje do PiS. Ale to temperament na czas stanu wojennego" - mówi w "Newsweeku" Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" tłumaczy się ze swojego ostrego języka. "Prawica od 20 lat mówi: ten zdrajca, ten tchórz. Jestem wolnym człowiekiem, poza polityką. Reaguję na głupotę" - mówi Frasyniuk.
"W demokracji trzeba to rozgrywać spokojniej, szukać kompromisu, a nie konfliktu, tak starałem się funkcjonować, kiedy byłem w polityce. Ale teraz nie waham się używać mocnych słów, jak chcę coś podkreślić" - mówi w rozmowie z Marcinem Mellerem w "Newsweeku" Frasyniuk. Zaznacza, że "złośliwego języka prawicy" używał i używa świadomie, bo prawica "tak mówi od 20 lat".

"Dlaczego nikt nie zapyta Macierewicza o Smoleńsk?"

"Kiedy więc Macierewicz pluje na naszą historię, to mi się zaraz przypomina jego artykuł z lat 80., w którym doradzał prymasowi Glempowi rozmowy z Jaruzelskim, rezygnację z Solidarności na rzecz chrześcijańskich związków zawodowych" - atakuje Antoniego Macierewicza Frasyniuk.

"Wyobraża pan sobie, aby Wałęsa coś takiego popełnił? Macierewicz by go zabił, Kaczyński by go zabił - mówi "Newsweekowi" Frasyniuk. I dodaje, że zastanawia się, dlaczego nikt nie zapyta Macierewicza o katastrofę smoleńską: "Dlaczego pan wsiadł do pierwszego pociągu i wrócił do kraju, a nie pojechał pomóc kolegom zabezpieczać ślady przestępstwa?".

"Władek, dlaczego ty nie przywalisz tym mięczakom z Sejmu?"

"A on wraca do kraju i staje się bohaterem, który walczy ze zbrodniarzami, czyli przede wszystkim z Tuskiem" - kpi Frasyniuk i tłumaczy, że język musi być "adekwatny do rozmówcy", bo inaczej ten "traktuje cię jak skończonego frajera, a twoje kulturalne zachowanie i poprawne słownictwo jako słabość". Pytany o niedawne "pójście na ostro" wobec Jarosława Kaczyńskiego, odpowiada pytaniem: "Na ostro?" i wspomina kolegę z więziennej celi (Frasyniuk siedział za działalność opozycyjną, kolega - poznany w celi - za zabójstwo), który pytał go: "Władek, dlaczego ty nie przywalisz tym mięczakom z Sejmu?".

Więcej w najnowszym "Newsweeku".

Zobacz także
Komentarze (615)
Zaloguj się
 • 3.janusz

  0

  -
  Pan Frasyniuk porzucił obrzydliwą politykę i zabrał się do rzetelnej roboty.
  A co mógłby robić Kaczyński???- wyprowadzać koty?-niczego innego nie umie przecież.
  A Macierewicz???-straszyć dzieci chyba... swoim wyglądem.Do niczego innego innego się nie nadaje.
  Co do rządzących p.Władysław też ma rację - impotenci.
  -

 • hen-live

  0

  Pan Frasyniuk jeden z ostatnich uczciwych solidarnosciowcow.Prawie wszyscy uczciwi wycofali sie z polityki niestety.

 • kapralzbrujev

  Oceniono 1 raz 1

  Antek były Oberpolicmajster Talib Maciarewicz to osobnik obłąkany, co dobitnie prezentuje jego wściekła fizjonomia. Mam nadzieję, że popierające Go, zajadłe post-PZPR-owskie mohery, dostaną za swoje od rzeczonego Tośka, jak już wróci do władzy ...

 • sierota79r

  Oceniono 4 razy 4

  Frasyniuk zastanawia się, dlaczego nikt nie zapyta Macierewicza o katastrofę smoleńską: "Dlaczego pan wsiadł do pierwszego pociągu i wrócił do kraju, a nie pojechał pomóc kolegom zabezpieczać ślady przestępstwa?".
  ależ to bardzo proste.
  Po wykonaniu zadaniu, czyli przeprowadzeniu zamachu, szybko powraca do swojego zleceniodawcy by przystąpić do ataku na prawomocnie wybrany rząd, myśląc że otumanią naród i przejmą władzę, której w normalny i praworządny sposób niesposób jest uzyskać formacji Kaczyńskiego.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 5 razy 5

  Antoś i Jaruś to przykład typowego tępaka , tchórza Wolaka katolika który zamiast języków obcych zna różaniec i zdrowaśke , no i Barke oczywiście. Żenada i wstyd na cały świat dobrze że te gamonie nie rządzą .

 • piotr228

  Oceniono 4 razy 4

  1. Ja się pytam dlaczego nikt nie zapyta o udział Rydzyka w katastrofie smoleńskiej. Rydzyk groził Kaczyńskiej i Kaczyńskiemu śmiercią. To poważna sprawa.

  2. Jak to się dzieje że wszystko co robi Macierewicz wychodzi na dobre Rosji?

 • falco2009

  Oceniono 1 raz 1

  Komentarze pełne obelg , zero polemiki - typowe prawicowe pustaki .

 • antydurniom

  Oceniono 5 razy 1

  a niech sobie nawzajem solidaruchy lby poukrecaja, tak wlasnie wyglada walka watach ... tych co rozkradli i rozwalili Polske !!!

 • dudibudi

  Oceniono 10 razy -8

  Frasynik przeszedł na ubecką stronę czyli zdradził jak Bolek...........Zdrada w kontekście sprawy narodowej to największa zbrodnia.........wszędzie i zawsze była karana , a zdrajcy byli traktowani jak śmierdzące szmaty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje