Co dalej z lotniskiem w Modlinie? Dowiemy się 4 stycznia

25.12.2012 21:06
Na początku dowiemy się, co dalej z niedziałającym lotniskiem w Modlinie. Tuż po Bożym Narodzeniu kilkudziesięciu robotników i ekspertów zacznie naprawiać zamknięty, popękany pas startowy. Na razie z mazowieckiego portu mogą korzystać tylko małe samoloty prywatne, bo pozostały pas jest zbyt krótki dla dużych maszyn.
Zarządu lotniska w Modlinie zorganizował spotkanie zespołu roboczego. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, podwykonawcy i ekspertów odpowiedzialnych za technologię materiałową pasa startowego. Ze wstępnej oceny sytuacji wynika, że pas startowy został uszkodzony w dwóch miejscach w części wykonanej z betonu cementowego. Dziury powstały na skutek działania niskich temperatur.

Naprawa będzie polegała na oczyszczeniu i wysuszeniu ubytków betonowych, a następnie wypełnieniu ich masą naprawczą. Naprawiane będą dwa progi. Materiał, którego użyją fachowcy, jest stosowany w takich sytuacjach na wielu lotniskach w kraju oraz za granicą i ma wszystkie wymagane certyfikaty.

Od rana 27 grudnia na pas wchodzić będzie 9 zespołów roboczych, każdy po 10 osób. Robotnikom naprawiającym pas będą towarzyszyć nadzorcy.

Generalny wykonawca zobowiązał się do 3 stycznia naprawić pierwszy próg, jeśli tylko pogoda na to pozwoli. Władze lotniska w Modlinie zapewniają, że będą pozostawać w kontakcie z Urzędem Lotnictwa Cywilnego i nadzorem budowlanym, tak aby maksymalnie przyspieszyć procedurę odbioru progu, który zostanie zgłoszony do odbioru 4 stycznia 2013 roku.

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • 1997linda

  0

  GOD bless AMERICA,......jak to dobrze ze mnie tam NIE ma w tym polskom BURDELU, chwala wielikomu WALESIE i SOLIDARNOSCI, przynajmniej cos dobrego dla mnie zrobili, w USA od roku 1982 ..................
  Tu jest normalnie!!!....Zaprawde wierzcie mi............A te strzelaniny? WARIACI sa wszedzie..........W Polsce ich jest statystycznie wiecej na glowe jednego mieszkanca...Np. taki profesor J. Kaczynski........

 • moro01

  Oceniono 2 razy 2

  Już się zaczyna przeciąganie i zamiatanie pod dywan tak jak z bąkiem. Trzeciego stycznia uchwalą że to tajemnica państwowa a za pół roku radośnie prokuratura oznajmi .że nie było przestępstwa i brak winy i winnych . W pizdy z żydami postkomuszymi głupimi jak but.

 • 1997linda

  Oceniono 2 razy 2

  NADzorcy po to zeby pilnowac robotnikow zeby nie ukradli tzw. MASY NAPRAWCZEJ?
  A maszynowki beda mieli?.......

 • igla5858

  Oceniono 1 raz 1

  " Robotnikom zostana przydzieleni Nadzorcy " Oczywiscie robotnik to niewolnik , jak za czasow niewolnictwa. proponuje nadzorcow nad Glownym Wykonawca a takze kilku Nadzorcow nad Nadzorcami....

 • igla5858

  Oceniono 1 raz 1

  "robotnikom beda towarzyszyc nadzorcy". Oczywiscie robotnik to niewolnik , jak za czasow niewolnictwa . Proponuje nadzorcow nad Generalnym Wykonawca i kilku nadzorcow nad nadzorcami.......

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Tiiaaak !!! 4 stycznia dowiemy się, że cement był do dupy bo go wypalili z niewłaściwego kamienia wapiennego czyli wcisną nam dowolny kit byleby ocalić łby osób odpowiedzialnych za dziadostwo i brak profesjonalizmu w strukturach władzy POPSL. Prawda panie marszałek bez buławy i jaj?

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Zapowiedzi przypominają te o końcu świata

 • 1997linda

  Oceniono 4 razy 4

  Przed robotami naprawczyni powinny byc wycite losowo probki betonu i zbadane na wytrzymalosc na sciskanie.
  Jezeli nie odpowiadaja normom dla pasow startowych, caly beton powinien byc zdemolowany i pobudowany calkowicie nowy pas startowy...... To jest punkt wyjsciowy ..........

 • filthpurger

  Oceniono 3 razy 3

  A kto za to bedzie placil?
  I za to kolejowa linie 5km za jedyne 180 mln zl (!?) dojazd o terminalu.
  I te dzwiekochlonne 5 m wysokie bariery dla komfortu okolicznych gackow ( nietoperzy) i ograniczona predkosc do 50 km/h zeby ich ( gackow) nie niepokoic.
  Brakuje kasy wiec trzeba znowu podniesc podatki, cierpliwosc sie wyczerpuje....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje