Zabójca dwóch strażaków w USA: Zrobię to, co lubię najbardziej. Zabiję ludzi

25.12.2012 18:27
Pożar do którego zostali wezwani strażacy

Pożar do którego zostali wezwani strażacy (Fot. AP/uncredited)

Człowiek, który podpalił wczoraj swój dom i zabił dwóch strażaków, w tym Polaka, zostawił notatkę. Z informacji policji wynika, że napisał w niej, że chce spalić sąsiedztwo i "robić to, co lubi najbardziej, zabijać ludzi".
Szef policji w mieście Webster, gdzie to zdarzenie miało miejsce, powiedział, że nie udało się jeszcze odnaleźć siostry sprawcy. Był nim 62-letni skazaniec William Spengler. Miał trzy sztuki broni, podpalił swój dom i zastawił na strażaków śmiertelną pułapkę.

Dwóch strażaków zginęło na miejscu, pozostałych dwóch jest w szpitalu. Spengler zabił się, gdy siedem domów w sąsiedztwie zaczęło się palić.

Polak wśród ofiar

"Jeden z tych zabitych w Webster strażaków to Polak, Tomasz Kaczówka" - napisał nam na Alert24.pl jeden z czytelników. Informację tę potwierdzają lokalne media. Nazwiska osób, które zginęły lub zostały ranne podczas strzelaniny, opublikował serwis Breakingnews.com. Jest wśród nich Tomasz Kaczówka.

Zastrzelony Polak w straży pożarnej zachodniego Webster pracował od 1 sierpnia 2010 roku - takie informacje zamieścił w swoim profilu na Facebooku. Był studentem Monroe Community College.

Napastnik miał nielegalną broń

62-letni William Spengler został w 1981 roku skazany na karę więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym własnej babki młotkiem, ale w 1998 roku wyszedł na wolność. Okoliczność ta wyklucza, by mógł posiadać broń legalnie.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • zarone

  Oceniono 1 raz 1

  Święta to szczególny czas także dla psychopatów. W USA takich strzelanin będzie jeszcze bardzo dużo. Bardzo dobrze, że prasa o tym informuję. Im więcej takich informacji tym więcej argumentów przeciwko liberalizacji prawa w zakresie dostępu do broni w Polsce. Niektórych to strasznie wnerwia. Ich zdaniem winę za te przestępstwa ponoszą dziennikarze, bo o nich piszą. Jak by nie pisali, nie byłoby przestępstw. Ciekawy sposób myślenia. A co z prawem do informacji. To jest z całą pewnością niezbywalne prawo, w przeciwieństwie do prawa do posiadania broni.

 • yarrrr

  Oceniono 3 razy 1

  p.lony psychol. Szkoda, że takich nie można wyłapywać jeszcze w dzieciństwie. A może można?

 • plastikbombastik

  Oceniono 6 razy 2

  nie bedzie żałoby narodowej w PL ?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 6 razy 2

  Ziemia Kiurfa Obiecana

 • mille666

  Oceniono 12 razy 4

  wizy! kiedy w końcu będziemy mogli bez przeszkód odwiedzić ten Raj!

 • asdfgh81

  Oceniono 9 razy -3

  Dlaczego takie morderstwa nie zdarzają się w krajach tzw. słabiej rozwiniętych ? Czyżby z rozwojem ekonomicznym szedł w parze niedorozwój psychiczny ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 17 razy -3

  A u nas tylko 15 trupów na drogach przez okres świąt... I mamy czelność wytykać Jankesom, że do siebie strzelają...

 • iremus

  Oceniono 18 razy -2

  Czy wiecie, że USA to jest światowy żandarm który wyznacza trendy, który decyduje co jest dobre a co złe, który eliminuje wszystkich tych których uzna za zagrożenie dla USA ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje