Zabójca dwóch strażaków w USA: Zrobię to, co lubię najbardziej. Zabiję ludzi

Pożar do którego zostali wezwani strażacy

Pożar do którego zostali wezwani strażacy (Fot. AP/uncredited)

Człowiek, który podpalił wczoraj swój dom i zabił dwóch strażaków, w tym Polaka, zostawił notatkę. Z informacji policji wynika, że napisał w niej, że chce spalić sąsiedztwo i ?robić to, co lubi najbardziej, zabijać ludzi?.
Szef policji w mieście Webster, gdzie to zdarzenie miało miejsce, powiedział, że nie udało się jeszcze odnaleźć siostry sprawcy. Był nim 62-letni skazaniec William Spengler. Miał trzy sztuki broni, podpalił swój dom i zastawił na strażaków śmiertelną pułapkę.

Dwóch strażaków zginęło na miejscu, pozostałych dwóch jest w szpitalu. Spengler zabił się, gdy siedem domów w sąsiedztwie zaczęło się palić.

Polak wśród ofiar

"Jeden z tych zabitych w Webster strażaków to Polak, Tomasz Kaczówka" - napisał nam na Alert24.pl jeden z czytelników. Informację tę potwierdzają lokalne media. Nazwiska osób, które zginęły lub zostały ranne podczas strzelaniny, opublikował serwis Breakingnews.com. Jest wśród nich Tomasz Kaczówka.

Zastrzelony Polak w straży pożarnej zachodniego Webster pracował od 1 sierpnia 2010 roku - takie informacje zamieścił w swoim profilu na Facebooku. Był studentem Monroe Community College.

Napastnik miał nielegalną broń

62-letni William Spengler został w 1981 roku skazany na karę więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym własnej babki młotkiem, ale w 1998 roku wyszedł na wolność. Okoliczność ta wyklucza, by mógł posiadać broń legalnie.

Zobacz także
 • Policjanci przeszukują budynek szkoły "Inteligentny, ale bardzo nerwowy. Z nikim się nie spotykał" - koledzy ze szkoły o zabójcy z Newtown
Komentarze (37)
Zabójca dwóch strażaków w USA: Zrobię to, co lubię najbardziej. Zabiję ludzi
Zaloguj się
 • fidelxxx

  Oceniono 68 razy 32

  Tak, moi drodzy, działa socjotechnika. Strzelaniny w USA stały się modnym tematem, więc media torturują nas codziennie nowymi informacjami o nich. Gdyby, dla przykładu, modne stałyby się otrucia lekami na zatwardzenie, GW pisałaby codziennie o zgubnych skutkach zażywania laxigenu.

  Nie ma nic takiego jak wzrost częstotliwości strzelanin, czy to w USA czy gdziekolwiek indziej. Liczba wariatów w społeczeństwie jest stała. To tylko media częściej piszą o tego typu wydarzeniach.

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 24 razy 20

  Współczucia dla rodzin ofiar.

 • mmaciekg

  Oceniono 17 razy 13

  Całe szczęście ze USA jest już krajem cywilizowanym i postępowym i ze dali zabójcy druga szanse i wypuscili go na wolność wtedy.

 • komercjuszek

  Oceniono 38 razy 6

  Zabójca DWÓCH strażaków.!!!
  Czy oni byli Amerykanami, czy Chińczykami, czy Latynosami, czy mieli czarną skórę czy czerwoną, nie odgrywa w obliczu tej zbrodni najmniejszej roli.
  Ta polska megalomania połączona z totalnym zakompleksieniem w stosunku do innych nacji, to rozpaczliwe poszukiwanie Polaków, czy polskich powiązań zaczynają już powoli człowiekowi wychodzić bokiem.

 • mille666

  Oceniono 12 razy 4

  wizy! kiedy w końcu będziemy mogli bez przeszkód odwiedzić ten Raj!

 • plastikbombastik

  Oceniono 6 razy 2

  nie bedzie żałoby narodowej w PL ?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 6 razy 2

  Ziemia Kiurfa Obiecana

 • zarone

  Oceniono 1 raz 1

  Święta to szczególny czas także dla psychopatów. W USA takich strzelanin będzie jeszcze bardzo dużo. Bardzo dobrze, że prasa o tym informuję. Im więcej takich informacji tym więcej argumentów przeciwko liberalizacji prawa w zakresie dostępu do broni w Polsce. Niektórych to strasznie wnerwia. Ich zdaniem winę za te przestępstwa ponoszą dziennikarze, bo o nich piszą. Jak by nie pisali, nie byłoby przestępstw. Ciekawy sposób myślenia. A co z prawem do informacji. To jest z całą pewnością niezbywalne prawo, w przeciwieństwie do prawa do posiadania broni.

 • yarrrr

  Oceniono 3 razy 1

  p.lony psychol. Szkoda, że takich nie można wyłapywać jeszcze w dzieciństwie. A może można?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje