Aplikacja Facebooka zabierze nasze zdjęcia? Jest pierwszy pozew przeciwko Instagramowi

Nowy regulamin dot. Instagramu ma wejść w życie 16 stycznia

Nowy regulamin dot. Instagramu ma wejść w życie 16 stycznia (fot. Instagram.com)

Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew przeciwko twórcom aplikacji, która pozwala przerabiać i dzielić się swoimi zdjęciami w sieci. Chodzi o zmiany w regulaminie - wszystkie zdjęcia zrobione i udostępnione w najpopularniejszej aplikacji fotograficznej na świecie będą mogły być użyte do celów komercyjnych. Ich właścicielem będzie Facebook.
Pozew, który złożyła prawnicza firma Finkelstein & Krinsk z San Diego, ma na celu zablokowanie niektórych zmian w regulaminie kupionego w kwietniu przez Facebooka Instagramu. W tej chwili, jeżeli ktoś z użytkowników nie zgadza się z nowymi przepisami (wejdą w życie 16 kwietnia), może usunąć swoje konto. Straci jednak prawo do wszystkich już opublikowanych zdjęć. Prawnicy chcą temu zapobiec.

"Instagram unika odpowiedzialności"

- Instagram pozbawia naszych klientów ich praw własności do zdjęć, jednocześnie unikając jakiejkolwiek odpowiedzialności - mówi przedstawiciel Finkelstein & Krinsk. Dodaje też, że należący do Facebooka Instagram najnormalniej w świecie łamie umowę zawartą ze swoimi użytkownikami.

Innego zdania jest rzecznik Facebooka Andrew Noyes, który oświadczył, że zarzuty wobec ich firmy są bezpodstawne i będą z nimi energicznie walczyć.

Robisz zdjęcia? Sprzedamy je

Nowe zasady użytkowania aplikacji Instagram zakładają m.in., że firma będzie mogła handlować zdjęciami zrobionymi przez użytkowników, a także ich danymi osobowymi, bez dzielenia się z nimi zyskiem.

Facebook kupił Instagram w kwietniu tego roku za niecały miliard dolarów. Liczba użytkowników aplikacji do dzielenia się zdjęciami wynosiła wtedy ok. 30 milionów, teraz jest to ponad 80 milionów.

Komentarze (39)
Aplikacja Facebooka zabierze nasze zdjęcia? Jest pierwszy pozew przeciwko Instagramowi
Zaloguj się
 • ka-mi-la789

  Oceniono 307 razy 257

  Wystarczy nie używać tego syfu. Bez hooyzbuka naprawdę da się żyć, jestem tego najlepszym przykładem.

 • katorakta2

  Oceniono 83 razy 67

  szczerze... to wali mię to!

  ale walczcie, bo takie syfy jak pejsbuki i inne szpiegowsko-koproracyjne ścierwo pozwala sobie za dużo! fakt, że główną przyczyną są bezmózdzy uzytkownicy którym mozna się zesr... na głowę jeśli tylko będzie 'za darmo', ale jednak..

 • seydlitz

  Oceniono 56 razy 46

  Nie potrzebuję się dowartościowywać mając konto na fuckbooku!

 • mol_chemiczny

  Oceniono 42 razy 32

  "która pozwala przerabiać i dzielić się swoimi zdjęciami"

  To jest w ponglisz.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 31 razy 23

  Szkoda, że nie będą się dzielili zyskami. Przecież każde zdjęcie żarcia z wegańskiej knajpy albo fota kota pani Ani, jest na wagę złota.

 • kozaznossa

  Oceniono 37 razy 23

  Po co podbijać kraje, po co wszczynać wojny, wystarczy byle jaka przynęta i ludzie sami się sprzedadzą za plastikowe paciorki.
  Pozakładajcie sobie wszystkie możliwe profile, na pejsbuku, flikerze, jutubie, kupcie sobie telefon, tablet, telewizor i przenośną toaletę koniecznie z androszpiegiem i nie zdziwcie się jak zaczną sprzedawać wasze narządy, bo przecież czytanie regulaminów to obciach i frajerstwo.

 • shearer666

  Oceniono 44 razy 20

  dlatego nikt inteligentny nie ma konta na pejsbookach i innych takich.

 • irony72

  Oceniono 22 razy 16

  Jaka to szkoda dla emocjonalnych ekhibicjonistow?
  Zadna.
  Dopiero teraz maja szanse na szerokie dno wyplynac ;)

 • cambrone

  Oceniono 112 razy 14

  Jak Kali ściągnąć film,grę etc darmo to jest O.K.,jak Kalemu zabrać zdjęcie,to źle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje