Aplikacja Facebooka zabierze nasze zdjęcia? Jest pierwszy pozew przeciwko Instagramowi

25.12.2012 16:24
Nowy regulamin dot. Instagramu ma wejść w życie 16 stycznia

Nowy regulamin dot. Instagramu ma wejść w życie 16 stycznia (fot. Instagram.com)

Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew przeciwko twórcom aplikacji, która pozwala przerabiać i dzielić się swoimi zdjęciami w sieci. Chodzi o zmiany w regulaminie - wszystkie zdjęcia zrobione i udostępnione w najpopularniejszej aplikacji fotograficznej na świecie będą mogły być użyte do celów komercyjnych. Ich właścicielem będzie Facebook.
Pozew, który złożyła prawnicza firma Finkelstein & Krinsk z San Diego, ma na celu zablokowanie niektórych zmian w regulaminie kupionego w kwietniu przez Facebooka Instagramu. W tej chwili, jeżeli ktoś z użytkowników nie zgadza się z nowymi przepisami (wejdą w życie 16 kwietnia), może usunąć swoje konto. Straci jednak prawo do wszystkich już opublikowanych zdjęć. Prawnicy chcą temu zapobiec.

"Instagram unika odpowiedzialności"

- Instagram pozbawia naszych klientów ich praw własności do zdjęć, jednocześnie unikając jakiejkolwiek odpowiedzialności - mówi przedstawiciel Finkelstein & Krinsk. Dodaje też, że należący do Facebooka Instagram najnormalniej w świecie łamie umowę zawartą ze swoimi użytkownikami.

Innego zdania jest rzecznik Facebooka Andrew Noyes, który oświadczył, że zarzuty wobec ich firmy są bezpodstawne i będą z nimi energicznie walczyć.

Robisz zdjęcia? Sprzedamy je

Nowe zasady użytkowania aplikacji Instagram zakładają m.in., że firma będzie mogła handlować zdjęciami zrobionymi przez użytkowników, a także ich danymi osobowymi, bez dzielenia się z nimi zyskiem.

Facebook kupił Instagram w kwietniu tego roku za niecały miliard dolarów. Liczba użytkowników aplikacji do dzielenia się zdjęciami wynosiła wtedy ok. 30 milionów, teraz jest to ponad 80 milionów.

Komentarze (39)
Zaloguj się
 • ka-mi-la789

  Oceniono 307 razy 257

  Wystarczy nie używać tego syfu. Bez hooyzbuka naprawdę da się żyć, jestem tego najlepszym przykładem.

 • katorakta2

  Oceniono 83 razy 67

  szczerze... to wali mię to!

  ale walczcie, bo takie syfy jak pejsbuki i inne szpiegowsko-koproracyjne ścierwo pozwala sobie za dużo! fakt, że główną przyczyną są bezmózdzy uzytkownicy którym mozna się zesr... na głowę jeśli tylko będzie 'za darmo', ale jednak..

 • seydlitz

  Oceniono 56 razy 46

  Nie potrzebuję się dowartościowywać mając konto na fuckbooku!

 • mol_chemiczny

  Oceniono 42 razy 32

  "która pozwala przerabiać i dzielić się swoimi zdjęciami"

  To jest w ponglisz.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 31 razy 23

  Szkoda, że nie będą się dzielili zyskami. Przecież każde zdjęcie żarcia z wegańskiej knajpy albo fota kota pani Ani, jest na wagę złota.

 • kozaznossa

  Oceniono 37 razy 23

  Po co podbijać kraje, po co wszczynać wojny, wystarczy byle jaka przynęta i ludzie sami się sprzedadzą za plastikowe paciorki.
  Pozakładajcie sobie wszystkie możliwe profile, na pejsbuku, flikerze, jutubie, kupcie sobie telefon, tablet, telewizor i przenośną toaletę koniecznie z androszpiegiem i nie zdziwcie się jak zaczną sprzedawać wasze narządy, bo przecież czytanie regulaminów to obciach i frajerstwo.

 • shearer666

  Oceniono 44 razy 20

  dlatego nikt inteligentny nie ma konta na pejsbookach i innych takich.

 • irony72

  Oceniono 22 razy 16

  Jaka to szkoda dla emocjonalnych ekhibicjonistow?
  Zadna.
  Dopiero teraz maja szanse na szerokie dno wyplynac ;)

 • cambrone

  Oceniono 112 razy 14

  Jak Kali ściągnąć film,grę etc darmo to jest O.K.,jak Kalemu zabrać zdjęcie,to źle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje