Strzelanina w USA. "Jeden z zastrzelonych strażaków to Polak"

24.12.2012 18:37
Pożar do którego zostali wezwani strażacy

Pożar do którego zostali wezwani strażacy (Fot. AP/uncredited)

Uzbrojony mężczyzna zastrzelił wczoraj dwóch strażaków, którzy przybyli do gaszenia pożaru w mieście Webster na zachodzie amerykańskiego stanu Nowy Jork - poinformowały władze. Według nich zabójca również nie żyje. Według nieoficjalnych informacji przesłanych nam na Alert24 wśród ofiar mógł być Polak.
"Jeden z tych zabitych w Webster strażaków to Polak, Tomasz Kaczówka" - napisał nam na Alert24.pl jeden z czytelników. Informację tę potwierdzają lokalne media. Nazwiska osób, które zginęły lub zostały ranne podczas strzelaniny, opublikował serwis Breakingnews.com. Jest wśród nich Tomasz Kaczówka.

Zastrzelony Polak w straży pożarnej zachodniego Webster pracował od 1 sierpnia 2010 roku - takie informacje zamieścił w swoim profilu na Facebooku. Był studentem Monroe Community College.

Sprawcy zastawili pułapkę

Jak powiedział szef lokalnej policji Gerald Pickering, krótko po godzinie 5.30 rano czasu lokalnego czterej strażacy ochotnicy wyjechali na interwencję po otrzymaniu zgłoszenia, że płoną samochód i dom. Zaraz po przybyciu na miejsce zostali ostrzelani. Jak się uważa, sprawca zastawił na nich pułapkę.

Napastnik miał nielegalną broń

Policja poinformowała, że zabójca również nie żyje. Był to 62-letni William Spengler. Mężczyzna został w 1981 roku skazany na karę więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym własnej babki młotkiem, ale w 1998 roku wyszedł na wolność. Okoliczność ta wyklucza, by mógł posiadać broń legalnie.

Jeden z zabitych strażaków był także policjantem, ale nie wiadomo, czy zdołał użyć broni. Dwaj pozostali ostrzelani strażacy odnieśli rany, a ich stan określa się jako krytyczny. Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia policjant podjął wymianę ognia z zabójcą. Incydent ten opóźnił gaszenie pożaru, który zniszczył cztery domy, a cztery inne uszkodził. Pożar spowodował konieczność ewakuacji mieszkańców okolicznych domów.

Zobacz także

Najnowsze informacje