Śląskie: ponad tysiąc odbiorców bez prądu w północnej części regionu

24.12.2012 08:52
Ponad tysiąc odbiorców pozostawało rano bez prądu w północnej części woj. śląskiego wskutek kilku niezależnych od siebie awarii infrastruktury. Czas usunięcia wszystkich przewidziano na godziny południowe.
- Awarie miały miejsce m.in. w Konopiskach w powiecie częstochowskim, w Sadowie w powiecie będzińskim oraz w Rokitnie Szlacheckim w powiecie zawierciańskim - informuje działający przy wojewodzie śląskim Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W Konopiskach awarię energetyczną 20 stacji w rejonie ulic Opolskiej i Częstochowskiej odnotowano w niedzielę ok. godz. 16.30. Rano w miejscowościach Konopiska, Korzonek, Jamki, Kowale bez dostaw energii pozostawało jeszcze ok. 200 odbiorców.

Trwa usuwanie awarii

W Sadowie do uszkodzenia transformatora doszło przed północą - ograniczenia w dostawie prądu występowały rano u 155 odbiorców. W Rokitnie Szlacheckim awaria izolatorów przed godziną 2 w nocy dotknęła 756 odbiorców. We wszystkich tych miejscach rano trwały prace związane z usuwaniem awarii.

Do uszkodzeń infrastruktury elektroenergetycznej mogła przyczynić się oscylująca w nocy wokół zera temperatura i towarzyszące jej opady. Na poniedziałek meteorolodzy zapowiedzieli ocieplenie w regionie nawet do 5 stopni Celsjusza. Niewielki mróz może tylko utrzymywać się w górach.

Niezależnie od awarii w północnej części woj. śląskiego nad ranem w Zwardoniu doszło do oblodzenia kolejowej sieci trakcyjnej. Z tej przyczyny ciągnący pociąg osobowy elektrowóz przed godziną 7 nie zdołał wjechać na tę stację. Cały skład został cofnięty do miejscowości Sól.

Komentarze (25)
Śląskie: ponad tysiąc odbiorców bez prądu w północnej części regionu
Zaloguj się
 • st.bareja

  Oceniono 21 razy 15

  Ale jest zawsze jakiś plus! Przyrost naturalny się zwiększy!

 • szpak.nie

  Oceniono 21 razy 11

  Sieci energetyczne to przeżytek, dzisiaj należy stawiać na stadiony piłkarskie, wtedy POlska urośnie w siłę, a ludziom będzie się żyło dostatniej.

 • drozd215

  Oceniono 10 razy 6

  Jak na taki niespodziewany atak zimy, to państwo zdało egzamin.

 • zenblue1

  Oceniono 11 razy 5

  Tragedia,nie obejrzą ,,m jak miłość '' [ i nie ma teleranka ]

 • swan_ganz

  Oceniono 14 razy 2

  pieprzony Kaczor... Przedwczoraj złuszczył pas startowy w Modlinie, wczoraj rozpierdzielił rury w Gdańsku a dziś zerwał druty na Śląsku... Co ten nienawistny mały człowiek jeszcze wymyśli by Narodowi zaszkodzić?

 • tr_ol

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież wszystko jest prywatne nie państwowe liczą się tylko zyski a inwestycyjne ? a co to takiego? wydoić państwo do dna.

 • konto_live

  Oceniono 7 razy 1

  koleje, prąd... strach pomysleć co by było gdyby Śląsk miał autonomię, za pół roku trzeba by tam wysyłać paczki z żywnością i dowozić im węgiel :)

 • uzdek98

  Oceniono 15 razy 1

  wspolczuje tym ludziom ale tak to juz jest na zielonej wyspie ryzego kominiarza... a haslo aktualne jak zawsze...
  ...tu nie trzeba bundeswehry tu wystarczy minus 4 ...

 • refleksyjny

  Oceniono 15 razy 1

  To wina Tuska że z ciebie taki głupek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje