IMGW ostrzega przed gołoledzią i zamieciami

23.12.2012 20:47
Gołoledź w Warszawie

Gołoledź w Warszawie (Fot. Sławomir Kaminski / AG)

IMGW ostrzega przed gołoledzią w centralnej i południowej Polsce. Natomiast na zachodzie kraju po opadach śniegu i deszczu niektóre drogi śliskie. Z powodu roztopów na niektórych rzekach może zostać przekroczony stan alarmowy.
Z powodu marznących opadów deszczu ze śniegiem i deszczu Instytut ostrzega przed gołoledzią w Małopolsce, woj. świętokrzyskim, podkarpackim, opolskim, lubelskim i mazowieckim. Zjawisko może występować od wieczora do jutrzejszego popołudnia. Na Podlasiu i w woj. warmińsko-mazurskim należy się przygotować na zawieje i zamiecie powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5-12 cm.

Po opadach śniegu, a lokalnie także marznącego deszczu w Lubuskiem pogorszyły się w warunki do jazdy. Na większości tras krajowych zalega błoto pośniegowe, czarne i mokre są odcinki dróg nr 3 i 92 - wynika z komunikatu oddziału GDDKiA w Zielonej Górze. Dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Zielonej Górze poinformował, że na trasach krajowych pracuje 49 solarek i piaskarek, warunki jazdy powinny się niebawem poprawić, także dzięki ociepleniu. Obfite opady śniegu drogowcy odnotowali w woj. zachodniopomorskim.

Ślisko może być na drogach całego woj. śląskiego. Przed marznącymi opadami deszczu ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. - Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, powodujący gołoledź. Drogi mogą być śliskie - powiedział dyżurny WCZK. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18 do godz. 9 w poniedziałek.

Tymczasem z powodu nadchodzących roztopów i prognozowanych opadów deszczu IMGW ostrzega o wezbraniu wód z przekroczeniem stanów alarmowych w woj. dolnośląskim w zlewniach Nysy Łużyckiej, Bobru i Kwisy. Podobne ostrzeżenie wystosowano dla woj. lubuskiego, gdzie przewidywane deszcze spowodują wzrosty stanów wody na nizinnych dopływach Bobru i Nysy Łużyckiej. Lokalnie, szczególnie na Czernej Wielkiej i Czernej Małej, mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Zobacz także
Komentarze (3)
IMGW ostrzega przed gołoledzią i zamieciami
Zaloguj się
 • zenblue1

  Oceniono 18 razy 4

  Nie piszcie że zamieć i gołoledź bo policjanci polecą po nagu z miotłami na ulice

 • wnusio.wehrmachtowca

  Oceniono 4 razy -2

  Tusk jak Gierek w d. ma zime

 • prawicowiecprawdziwy

  Oceniono 19 razy -5

  wybiorcza usuwa moje komentarze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje