Pod dwoma chłopcami zarwał się lód na stawie w parku w Gorzowie Wielkopolskim

23.12.2012 17:50
Miejsce wypadku

Miejsce wypadku (Fot. Google.pl/maps)

W parku w centrum Gorzowa pod dwoma 10-latkami załamał się lód na zamarzniętym stawie. Musieli interweniować strażacy i pogotowie. Dzieci trafiły do szpitala - poinformował Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.
- Życie chłopców nie powinno już być zagrożone. Jeden z nich szybko wydostał się z wody i skończyło się na wyziębieniu. Drugi przebywał w lodowatej wodzie dłużej i stracił przytomność. W szpitalu dochodzi do siebie, a rokowania są optymistyczne - powiedział Maludy.

Do wypadku doszło ok. godz. 15 w parku Wiosny Ludów w centrum miasta, gdzie znajduje się duży staw. Moment, kiedy pod dziećmi zarwał się lód, widział inny chłopiec, który natychmiast poprosił o pomoc osoby dorosłe. Te wezwały służby ratunkowe.

Obecnie policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. - Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Lód może być kruchy, a nadchodzące ocieplenie sprawi, że stanie się bardzo niebezpieczny. Jak pokazało dzisiejsze zdarzenie w Gorzowie, szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci - dodał Maludy.

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje