Politycy o Modlinie: "Skandal", "Ewidentna fuszerka", "Ukarać marszałka"

Odśnieżanie pasa startowego na lotnisku w Modlinie

Odśnieżanie pasa startowego na lotnisku w Modlinie (fot. Lotnisko Modlin)

- Mamy do czynienia z ewidentną fuszerką, a kary finansowe powinny nauczyć tego i innych wykonawców, że nie opłacają się tanie oszczędności albo oszukiwanie zleceniodawcy - tak stan lotniska w Modlinie komentował Jacek Protasiewicz z PO. - To skandalicznie wydane publiczne pieniądze - mówił Adam Hofman z PiS.
Jacek Protasiewicz z PO spodziewa się przykładnego ukarania wykonawcy. W ocenie polityka Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z "ewidentną fuszerką", a kary finansowe powinny nauczyć tego i innych wykonawców, że nie opłacają się "tanie oszczędności albo oszukiwanie zleceniodawcy".

Wojciech Olejniczak uważa, że powinni być ukarani nie tylko ci, którzy lotnisko budowali, ale i ci, którzy inwestycję nadzorowali, wśród nich marszałek województwa mazowieckiego. Eurodeputowany przypomniał, że Adam Struzik przecinając wstęgę podczas uroczystego otwarcia portu, brał splendory na siebie, powinien więc - jego zdaniem - teraz postąpić podobnie.

"Zielona wyspa z dziurawym pasem"

- Skandalicznie wydane publiczne pieniądze - tak stan lotniska w Modlinie skomentował Adam Hofman z PiS. Przypomniał przy okazji inną sztandarową budowę: Stadion Narodowy z niezamykanym dachem. Polska to "zielona wyspa z dziurawym pasem", podsumował z przekąsem. Niesprawność mazowieckiego lotniska martwi Tomasza Nałęcza. Prezydencki minister obawia się, że poważniejsze prace naprawcze będą mogły być przeprowadzone dopiero na wiosnę. Lotnisko w Modlinie zamknięte jest dla większych maszyn. Powodem są uszkodzenia pasa startowego odkryte przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Loty większości samolotów wstrzymano prawdopodobnie na wiele miesięcy. Pasażerów przejmują porty w Warszawie i Łodzi.

Po skróceniu uszkodzonego pasa startowego z lotniska w Modlinie mogą korzystać mniejsze maszyny, którym wystarcza droga startu i lądowania o długości półtora kilometra. Jest ona jednak zbyt krótka dla airbusów A320 i boeingów B737.

Zobacz także
 • Lotnisko w Modlinie - lato 2012. Widać wyraźnie betonową i asfaltową część pasa startowego Lotnisko Modlin zamknięte na kilka miesięcy?
 • Wielu demonstrantów domagało się kary śmierci dla gwałcicieli z Delhi Zbiorowy gwałt na studentce wstrząsnął Indiami. Masowe protesty: "Powiesić ich!"
Komentarze (240)
Politycy o Modlinie: "Skandal", "Ewidentna fuszerka", "Ukarać marszałka"
Zaloguj się
 • tamerlan80

  Oceniono 373 razy 203

  O! I nawet ekspert od lotnictwa cywilnego Hofman się wypowiedział! Lepiej niech się zamknie i pomoże swojej schorowanej żonie uszka do barszczu lepić, bo bidula dalej na zwolnieniu w domu siedzi...

 • rabingoldblatt

  Oceniono 275 razy 173

  '- To skandalicznie wydane publiczne pieniądze - mówił Adam Hofman z PiS."

  O żonie mówił???

 • fedorczyk4

  Oceniono 195 razy 171

  Czy marszalek Struzik, szkodnik mazowiecki wreszcie poleci? Moze lotnisko Modlin bedzie miejscem z ktorego wreszcie oderwie sie od stolka.

 • jankbh

  Oceniono 124 razy 100

  Nadzwyczaj słuszny postulat ukarania marszałka - nigdy nie powinien on był brać się osobiście za wylewanie betonu na pasie startowym, należało to powierzyć wyspecjalizowanej firmie.

 • scypio72

  Oceniono 114 razy 74

  Proponuję stadion narodowy na bazar a lotnisko na pastwisko. Do tego się nadaje warszawka.

 • filthpurger

  Oceniono 84 razy 54

  ci ludzie w warszawie to tylko polityka zyja a nie praca. popatrzcie jak Lodz i Lublin wybudowali swoje lotniska, moze sie czegos nauczycie, troche gospodarnosci, czy wy jestescie lewo reczni???.
  Cala Polska na was patrzy, niedolegi
  Zakasac rekawy i do roboty a nie wiecznie politykowqc o dupie maryni...

 • yyyggg13

  Oceniono 63 razy 53

  Tanie? Co ten Protasiewicz pier....? Mamy najdrozsze stadiony, autostrady, lotniska. Chocby bylo jeszcze 100% drozej, efekt bedzie ten sam, po prostu wiecej kumplom zostanie w kieszeni i bedzie wiecej swin przy korycie.

 • tim7

  Oceniono 56 razy 48

  A jak to skomentować? Po prostu brak słów...

 • ah1973

  Oceniono 40 razy 30

  WARSZAWA: 1) Metro się sypie, miasto wali, tarcza Anna rozwierca pół miasta; 2) Tunel Wisłostrady zamknięty; 3) lotnisko Modlin sfuszerowane; 4) Stadion narodowy przynosi roczne straty rzędu całorocznego budżetu małego miasta; 5) autostrada do warszawy niedokończona do dzisiaj; 6) dworzec główny ponownie uświoniony i się sypie, ponownie trzeba remontować itd. itd. Czy wy warszawiacy możecie coś zrobić w taki sposób, żeby kraj nie musiał się za was wstydzić? Non stop jakies fuszery za ciężkie pieniądze całego kraju. Mamy tego po prostu dość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje