Politycy o Modlinie: "Skandal", "Ewidentna fuszerka", "Ukarać marszałka"

23.12.2012 14:42
Odśnieżanie pasa startowego na lotnisku w Modlinie

Odśnieżanie pasa startowego na lotnisku w Modlinie (fot. Lotnisko Modlin)

- Mamy do czynienia z ewidentną fuszerką, a kary finansowe powinny nauczyć tego i innych wykonawców, że nie opłacają się tanie oszczędności albo oszukiwanie zleceniodawcy - tak stan lotniska w Modlinie komentował Jacek Protasiewicz z PO. - To skandalicznie wydane publiczne pieniądze - mówił Adam Hofman z PiS.
Jacek Protasiewicz z PO spodziewa się przykładnego ukarania wykonawcy. W ocenie polityka Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z "ewidentną fuszerką", a kary finansowe powinny nauczyć tego i innych wykonawców, że nie opłacają się "tanie oszczędności albo oszukiwanie zleceniodawcy".

Wojciech Olejniczak uważa, że powinni być ukarani nie tylko ci, którzy lotnisko budowali, ale i ci, którzy inwestycję nadzorowali, wśród nich marszałek województwa mazowieckiego. Eurodeputowany przypomniał, że Adam Struzik przecinając wstęgę podczas uroczystego otwarcia portu, brał splendory na siebie, powinien więc - jego zdaniem - teraz postąpić podobnie.

"Zielona wyspa z dziurawym pasem"

- Skandalicznie wydane publiczne pieniądze - tak stan lotniska w Modlinie skomentował Adam Hofman z PiS. Przypomniał przy okazji inną sztandarową budowę: Stadion Narodowy z niezamykanym dachem. Polska to "zielona wyspa z dziurawym pasem", podsumował z przekąsem. Niesprawność mazowieckiego lotniska martwi Tomasza Nałęcza. Prezydencki minister obawia się, że poważniejsze prace naprawcze będą mogły być przeprowadzone dopiero na wiosnę. Lotnisko w Modlinie zamknięte jest dla większych maszyn. Powodem są uszkodzenia pasa startowego odkryte przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Loty większości samolotów wstrzymano prawdopodobnie na wiele miesięcy. Pasażerów przejmują porty w Warszawie i Łodzi.

Po skróceniu uszkodzonego pasa startowego z lotniska w Modlinie mogą korzystać mniejsze maszyny, którym wystarcza droga startu i lądowania o długości półtora kilometra. Jest ona jednak zbyt krótka dla airbusów A320 i boeingów B737.

Zobacz także
Komentarze (240)
Zaloguj się
 • szulcu1306

  0

  "To skandalicznie wydane publiczne pieniądze"

  a stadion narodowy, to nie?

 • big_gadu

  0

  Czy marszałek sikał na ten beton ?

  Nie !!!!

 • hrabia7808

  0

  Teraz politycy chcą głów a sami jako barany chcieli mieć tanie państwo, więc o co chodzi. Każda firma lub instytucja jeśli ogłasza przetarg na jakąś inwestycję to logiczne że kryterium tego jest cena. Najniższa. To teraz głąby szukają kozła ofiarnego lecz zapomnieli że sami chcieli mieś tanią Polskę a' la Chiny. Na święta życzę wszystkim posłom mózgu i odpowiedniego jego używania.

 • filmik2000

  0

  Skandal, skandal, skandaliczny skandal... I czyja to wina? Wiadomo ;) A generalnie wesołego karpika, prezesowi Jarosławowi też ;) www.youtube.com/watch?v=lUEUOpNzJc8

 • czupurek49

  0

  nie zapominajcie ze naza gospodarka i biznes t jeden wielki przekret

 • katon61

  0

  Obaj mają rację ! ale co rząd ma do Nadzoru Budowlanego, do wykonawcy, takie fuszerki zdarzają się od Japonii po USA, od Antypodów po Alaskę czy Skandynawię.

 • jegorism

  0

  Bo to jest nasz pas startowy na miarę naszych możliwości .
  I co my mówimy tym pasem startowym?

 • czarny_kwiecien_2010

  0

  Hofman masz rację !

 • framberg

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję tę część cytatu zastosować do polityków i urzędasów:
  cyt.<kary finansowe powinny nauczyć .., że nie opłacają się "tanie oszczędności>

  Jak na razie to politycy i administracja jest główną przyczyna polskiego badziewia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje