Olejniczak: Słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii

23.12.2012 10:36
Wojciech Olejniczak

Wojciech Olejniczak (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Ci, którzy przekonują do teorii zamachu, robią to nie z głupoty, ale z politycznego wyrachowania. Tak jak Kaczyński - stwierdził Marek Siwiec. - A słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii - ostro dodał Wojciech Olejniczak. Europosłowi SLD pogroził Adam Hofman. - Zostanie pan pozwany przed świętami, po co to panu?
Goście audycji "7. dzień tygodnia" w Radiu Zet dyskutowali m.in. na temat Smoleńska. - Są ludzie, którzy są przekonani, że w Smoleńsku miał miejsce zamach. Nie mam do nich pretensji. Oni mogą być przekonani o tym w dobrej wierze, bo słuchają ludzi z politycznego piedestału. Ci, którzy przekonują do zamachu, robią to nie z głupoty, ale z politycznego wyrachowania - ubolewał europoseł Ruchu Palikota Marek Siwiec.

"Kaczyński mówi o zamachu z powodu cynicznego wyrachowania"

- Z wyjątkowego, cynicznego wyrachowania. Robi tak Kaczyński czy Macierewicz, i do nich mam pretensje. Nie spotyka się to z odpowiednią kontrą tych, którzy wiedzą, że było inaczej - powiedział Siwiec.

- Słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii - ostro dodał Olejniczak.

- Niech pan uważa - przestrzegł poseł PiS Adam Hofman. - Zostanie pan pozwany przed świętami, po co to panu? Sugerowanie komuś choroby psychicznej to przypomina PRL. Niech się pan wstydzi. Jak można do człowieka, który był w Polsce premierem, tak mówić. Poszedłby pan do spowiedzi, może to panu pomoże - sugerował Hofman.

Chwilę wcześniej prowadząca audycję przywołała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że Lech Kaczyński byłby i tak zamordowany, gdyby nie Smoleńsk, jak by leciał do Stanów Zjednoczonych, to byłby zamach.

- To jest domniemanie, że tak by się stało. To jest odpowiedź na pytanie, jakie były powody Smoleńska. Czy Lech Kaczyński przeszkadzał Rosjanom, czy jego wizyta w Gruzji była istotnym punktem polityki zagranicznej? - tak Hofman tłumaczył słowa prezesa PiS.

"Granica między groteską a dramatem jest tak płynna"

Politycy mówili też o zwrocie wraku. - To, że polski zajączek jest słabszy od rosyjskiego niedźwiedzia, to wszyscy wiedzieli. Bez oficjalnego zwrócenia się rządu o wrak jesteśmy skazani na porażkę - wskazał europoseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. - Zastanawiam się, co o naszej dyskusji powiedzieliby Grzegorz Dolniak, Sebastian Karpiniuk, Maciej Płażyński. Warto nabrać w tych sprawach powściągliwości. Granica między groteską a dramatem jest tak płynna. Trzeba się zastanowić, co zrobić, żeby ta sprawa nie dzieliła Polaków - dodał.

- Całym problemem są te publikacje. Był zamach, a może go nie było. Nawet w sprawach poważnych mamy podział polityczny. Ci, którzy wierzą w zamach, uważają, że Rosjanie nie oddają wraku, bo nie chcą, żebyśmy to odkryli. Inni bagatelizują ten temat. Rząd i prokuratura zbyt późno zabrali się za odpowiedź na takie durne publikacje - mówił Olejniczak.

"To będą poważni naukowcy"

Poruszona została też kwestia konfrontacji ekspertów smoleńskich Macierewicza z naukowcami z komisji Millera.

- Zachęcałbym, żeby eksperci Millera skorzystali z zaproszenia. Wszystkim wątpiącym uświadomi to, gdzie jest racja - mówił polityk PO Jacek Protasiewicz.

- Nie będzie żadnej atmosfery wiecowej - uspokajał Hofman. - To będą poważni naukowcy. To będzie uniwersytet. To będą fakty, dowody, poszlaki. Zamach to nie jest kwestia wiary, ale dowodów.

- Jestem zwolennikiem takiej dyskusji. To nie jest tak, że osoby, które nie wierzą w zamach, lekceważą argumenty drugiej strony. Ci tzw. eksperci, bo często są profesorami, ale nie z dziedziny lotnictwa - wskazywał prezydencki doradca Tomasz Nałęcz.

- Prof. Binenda brał udział w konstruowaniu dreamlinerów - chwalił Adam Hofman.

- Dla mnie to było charakterystyczne, ile on dokonał zwodów, żeby nie spotkać się z prokuraturą - skwitował Nałęcz.

Zobacz także
Komentarze (576)
Zaloguj się
 • tymoteusz121

  Oceniono 1 raz 1

  Czy z tą bandą z PIS Macierewiczem ,Kaczyńskim,Hofmanem i innymi nie można zrobić porządku ? Jeżeli mówią nie prawdę i nie mają na to dowodów sprawa jest prosta ! Pozew do sądu ,skazanie i banda będzie wreszcie cicho ! Może do leczenia się nadają ? Tego nie można już czytać i słuchać ! Czy w tej Polsce zawsze znajdą się ludzie których rozum jest tak chory?

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Yes OK Szanowny Panie Olejniczak fajnie Pan to określił nich te dziado -lizidupy ok kaczora usłyszą to co wie większość społeczeństwa.

 • skazuk

  Oceniono 3 razy 1

  "- Nie będzie żadnej atmosfery wiecowej - uspokajał Hofman. - To będą poważni naukowcy. To będzie uniwersytet. To będą fakty, dowody, poszlaki. Zamach to nie jest kwestia wiary, ale dowodów."
  Dobry komediant ten Hofman,tak nagle sie wszystko przestawi jak Kaczora wizerunek.
  Ciekawi mnie tez co amerykanie wsadzili do dreamlinera z maszyn rolniczych nad ktorymi pracowal ekspert od zamachu smolenskiego.

 • cosecans

  Oceniono 1 raz 1

  A mówią ,że polski język jest ubogi w słowa. Szkoda, że poza nami,którzy się wspólnie wspieramy,niewielu nas czyta,bo inaczej nasza Partia miała by przynajmniej 40% poparcie. Może zmieńmy pisownię na lżejszą do czytania a efekt będzie większy?

  WESOŁYCH ŚWIĄT CAŁEMU NARODOWI>
  Ps.Żeby zwiększyć poparcie zadbajmy więcej o emerytów jest ich bardzo dużo.

 • hanwon4

  0

  Gdzie ja żyję?

 • ptak57

  Oceniono 4 razy 0

  Wprawdzie Olejniczak nie odkrył Ameryki - wie o tym już co najmniej pół świata , ale dobrze jest gdy ktoś ze świata polityki "docenia" normalność swojego kolegi z parlamentu.

 • witek189

  Oceniono 5 razy -1

  W pełni się zgadzam Kaczyński to psychopata. Piszę to w pełni świadomy i odpowiedzialny.

 • mantresa

  Oceniono 3 razy 1

  Wizyta w Gruzji nie była ważnym elementem polityki zagranicznej Kaczyńskiego, bo on nie uprawiał żadnej polityki, nie mówiąc już o polityce zagranicznej. To był zwykły burak, który nawet nie potrafił się zachować wśród normalnych ludzi. Po co stawiać takie coś niedorobione na piedestale? Równie dobrze można by postawić tam pisą kupę..

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 10 razy -6

  "Olejniczak: Słowami Kaczyńskiego powinni zająć sie psychiatrzy "

  Jak długo jeszcze te "czerwone" gnoje
  bedą mieli coś do powiedzenia w tym kraju ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje