Problemy lotniska w Modlinie. "Wszystkie loty do 31 XII przekierowane na inne lotniska"

22.12.2012 17:14
 Prezes portu w Modlinie planuje wznowić obsługę lotniska do 1 lipca

Prezes portu w Modlinie planuje wznowić obsługę lotniska do 1 lipca (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zamknął część pasa startowego na lotnisku w Modlinie. Wszystkie loty komunikacyjne od dziś do 31 grudnia zostały przekierowane na inne lotniska - najpewniej na Lotnisko Chopina.
Betonowa część drogi startowej Lotniska Warszawa-Modlin zamknięta została decyzją wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Ograniczony został ruch dla dużych samolotów pasażerskich. Lotnisko w Modlinie poinformowało, że będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m.

"Z powodu zamknięcia części drogi startowej (ok. 1500 m) wszystkie loty od dzisiaj (od godz. 16.18) do 31 grudnia będą przekierowane na inne lotniska (najprawdopodobniej na Lotnisko Chopina)" - poinformowało lotnisko w Modlinie na swym profilu na Facebooku. Bieżące informacje o rejsach dostępne są na stronie internetowej: www.modlinairport.pl oraz w punkcie Informacji Lotniskowej pod numerem tel.: 22 346 43 60. Poinformowano również, że przewoźnik Ryanair zamierza przenieść wszystkie swoje loty na Lotnisko Chopina do 27 grudnia do godz. 00.

"Przeniesiono już 34 operacje"

Wcześniej rzecznik Lotniska Chopina Przemysław Przybylski poinformował, że Ryanair zdecydował już, że przenosi na Lotnisko Chopina 34 operacje (17 lądowań i 17 startów) zaplanowane na jutro. Przybylski, informując, że "Lotnisko Chopina jest gotowe na przyjęcie wszystkich operacji lotniczych przeniesionych z Modlina w związku z zamknięciem części drogi startowej na tym lotnisku", zaznaczył że "decyzja o przeniesieniu operacji należy do przewoźników". - Pasażerowie powinni kontaktować się z linią lotniczą, w której wykupili bilety, aby dowiedzieć się, gdzie wyląduje ich samolot - podkreślił Przybylski.

Jak podkreślono w komunikacie lotniska Warszawa-Modlin, wykonawca modernizacji drogi startowej zobowiązany jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji; firma zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

"Decyzja o ograniczeniu eksploatacji części lotniska"

Rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) Katarzyna Krasnodębska poinformowała, że po dokonaniu kontroli przez inspektorów ULC na lotnisku w Modlinie w dniach 21-22 grudnia, w porozumieniu z Ministerstwem Transportu, została przeprowadzona dodatkowa inspekcja mazowieckiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. W wyniku kontroli mazowiecki wojewódzki inspektor wstrzymał użytkowanie betonowej części drogi startowej lotniska Modlin.

- Mając na uwadze powyższe oraz względy bezpieczeństwa wynikające z prawa lotniczego, prezes ULC wydał decyzję o ograniczeniu eksploatacji części lotniska poprzez wyłączenie z użytkowania części drogi startowej wykonanej w technologii betonowej wskazanej w decyzji wojewódzkiego inspektora - podkreślono w komunikacie ULC. Jak zaznaczono, oznacza to ograniczenie ruchu dla dużych samolotów pasażerskich.Zobacz także
Komentarze (143)
Problemy lotniska w Modlinie. "Wszystkie loty do 31 XII przekierowane na inne lotniska"
Zaloguj się
 • ja.tutejszy

  Oceniono 268 razy 262

  Czyżby popękał w czasie "rzadko występujących w tej części Europy" siarczystych 15 stopniowych mrozów ?

 • katia_00

  Oceniono 129 razy 129

  montaż ilsu opóźniony, brak dojazdu do terminala koleją, teraz uszkodzona część pasa startowego, ciekawe co jeszcze się wydarzy na tym fatalnie zorganizowanym lotnisku

 • antyzy

  Oceniono 115 razy 107

  Bez przerwy czytam i slysze, ze Polacy to najlepsi specjalisci na swiecie. Reszte komentarza pozostawiam do wlasnej interpretacji.

 • bed-e45

  Oceniono 100 razy 92

  I jak zwykle.
  Co inwestycja - to "sukces".
  Już żadnych zahamowań złodzieje nie mają.
  Zastosowali zaprawę betonową jeden do jednego, czyli
  - jedna łopata cementu - jedna wywrotka piachu.

 • zeldox

  Oceniono 159 razy 85

  mam cichą nadzieję ze Modlin zbankrutuje. Lokalizacja lotniska wynikała wyłącznie z "warszawkowych" zapędów, żeby nie było zbyt wygodnie dla Radomia i Łodzi. Dobrze im tak. A Struzik powinien pójść siedzieć za tę decyzję.

 • aide5

  Oceniono 128 razy 74

  A tak pieknie mialo byc w RP .Na Slasku 42 pociagi nie wyjechaly , w Tychach zwalniaja 1500 ludzi w Bydgoszczy podobno tez , mile prezenty pod choinkie i jaki dobrobyt . I te odznaczenia za walke z PRL .

 • big_gadu

  Oceniono 83 razy 67

  Za komuny to dla wojska budowano pas startowy 2400 metrów i to dobrze !

  Teraz to nie wiedzą jak ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje