Problemy lotniska w Modlinie. "Wszystkie loty do 31 XII przekierowane na inne lotniska"

22.12.2012 17:14
 Prezes portu w Modlinie planuje wznowić obsługę lotniska do 1 lipca

Prezes portu w Modlinie planuje wznowić obsługę lotniska do 1 lipca (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zamknął część pasa startowego na lotnisku w Modlinie. Wszystkie loty komunikacyjne od dziś do 31 grudnia zostały przekierowane na inne lotniska - najpewniej na Lotnisko Chopina.
Betonowa część drogi startowej Lotniska Warszawa-Modlin zamknięta została decyzją wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Ograniczony został ruch dla dużych samolotów pasażerskich. Lotnisko w Modlinie poinformowało, że będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m.

"Z powodu zamknięcia części drogi startowej (ok. 1500 m) wszystkie loty od dzisiaj (od godz. 16.18) do 31 grudnia będą przekierowane na inne lotniska (najprawdopodobniej na Lotnisko Chopina)" - poinformowało lotnisko w Modlinie na swym profilu na Facebooku. Bieżące informacje o rejsach dostępne są na stronie internetowej: www.modlinairport.pl oraz w punkcie Informacji Lotniskowej pod numerem tel.: 22 346 43 60. Poinformowano również, że przewoźnik Ryanair zamierza przenieść wszystkie swoje loty na Lotnisko Chopina do 27 grudnia do godz. 00.

"Przeniesiono już 34 operacje"

Wcześniej rzecznik Lotniska Chopina Przemysław Przybylski poinformował, że Ryanair zdecydował już, że przenosi na Lotnisko Chopina 34 operacje (17 lądowań i 17 startów) zaplanowane na jutro. Przybylski, informując, że "Lotnisko Chopina jest gotowe na przyjęcie wszystkich operacji lotniczych przeniesionych z Modlina w związku z zamknięciem części drogi startowej na tym lotnisku", zaznaczył że "decyzja o przeniesieniu operacji należy do przewoźników". - Pasażerowie powinni kontaktować się z linią lotniczą, w której wykupili bilety, aby dowiedzieć się, gdzie wyląduje ich samolot - podkreślił Przybylski.

Jak podkreślono w komunikacie lotniska Warszawa-Modlin, wykonawca modernizacji drogi startowej zobowiązany jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji; firma zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

"Decyzja o ograniczeniu eksploatacji części lotniska"

Rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) Katarzyna Krasnodębska poinformowała, że po dokonaniu kontroli przez inspektorów ULC na lotnisku w Modlinie w dniach 21-22 grudnia, w porozumieniu z Ministerstwem Transportu, została przeprowadzona dodatkowa inspekcja mazowieckiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. W wyniku kontroli mazowiecki wojewódzki inspektor wstrzymał użytkowanie betonowej części drogi startowej lotniska Modlin.

- Mając na uwadze powyższe oraz względy bezpieczeństwa wynikające z prawa lotniczego, prezes ULC wydał decyzję o ograniczeniu eksploatacji części lotniska poprzez wyłączenie z użytkowania części drogi startowej wykonanej w technologii betonowej wskazanej w decyzji wojewódzkiego inspektora - podkreślono w komunikacie ULC. Jak zaznaczono, oznacza to ograniczenie ruchu dla dużych samolotów pasażerskich.



Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • aqo7

  Oceniono 2 razy 2

  ..................obrzydliwość i czyste sku....syństwo..........................

 • w.zboralski

  Oceniono 1 raz 1

  Ale Rajan Er zarobi teraz kasy, bo ludzie będą musieli dzwonić do niego na jego płatny numer, jak do kurew jakich telefonicznych za 3 PLN/minuta i pytać gdzie i czy wyląduje... Cwana bestia z tego Rajana Era...

 • junk92508

  Oceniono 2 razy 2

  Dziękujemy za świetną infrastrukturę która nam pozostała po Euro!

  Zamglone lotnisko z dziurawym pasem przyspieszy rozwoj kraju o lata!

  Tak samo jak stadion do ktorego trzeba doplacac 20mln rocznie...

 • imw

  0

  Pierwsze sygnały o problemach z drogą startową lotniska w Modlinie docierały jeszcze przed jego otwarciem.

  Już w maju br., półtora miesiąca przed oficjalnym otwarciem lotniska w Modlinie pojawiły się wątpliwości co do jakości drogi startowej wybudowanej przez firmę ERBUD S.A. Na wybetonowanym pasie startowym pojawiło się wtedy tysiące tajemniczych otworów. Po ich ujawnieniu ekipy ręcznie specjalistyczną żywicą łatały otwory w betonie.

  www.pasazer.com/in-12667-co,sie,stalo,w,modlinie,komentarz.php

 • dpalac

  Oceniono 3 razy 3

  skok urzednikow na kase czy rzeczywiscie tandetne wykonanie?

 • wasyl_wasylis

  Oceniono 4 razy 4

  Polska nie byłaby Polską bez przekrętów - czy tak? A wojewódzki inspektor budowlany to dzisiaj się obudził?

 • loginlogin69

  Oceniono 2 razy 2

  slogan reklamowy Lotniska Modlin - FLY HIGH !!! HAHAHHAHAHAHAH czyż nie urocze?

 • ergosumek

  Oceniono 8 razy 4

  Donek, ty przynosisz Polsce pecha!
  Nic ci nie wychodzi, musisz wygłosić trzecie expose.

 • vel_ociraptor

  Oceniono 7 razy 5

  pomnik nieudolności marszałka Struzika z PSL, koszt: 1 miliard?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje