Sondaż dla "GW": Platforma na koniec roku z 10 pkt proc. przewagi nad PiS

Sondaż TNS Polska dla

Sondaż TNS Polska dla "Gazety Wyborczej" (Fot. Gazeta.pl)

Platforma skończy ten rok z 10-punktową przewagą nad PiS. W stosunku do poprzedniego roku straciła jednak 5 pkt procentowych. Według sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej" poparcie dla PO wynosi obecnie 32 proc., dla PiS zaś - 22 proc.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni PO straciła 2 pkt procentowe i poparcie dla niej wyraża niemal co trzeci badany, podczas gdy PiS straciło 4 pkt procentowe - jego poparcie plasuje się na poziomie 22 proc. To wynik najnowszego sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Gazety".

Badanie przeprowadzono między 14 a 18 grudnia, czyli zaraz po antyrządowym marszu PiS. W październiku partia Jarosława Kaczyńskiego po raz pierwszy od lat wysunęła się na prowadzenie, by po publikacji "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu na wraku tupolewa i ostrych słowach prezesa o zamachu znów na szczycie ustąpić miejsca Platformie.

- Gdy PiS wysuwał na pierwszy plan prof. Piotra Glińskiego, mówił o ekonomii, polityce prorodzinnej i bezrobociu, kojarzył się z dawnym rządem PiS Kazimierza Marcinkiewicza, który miał przecież olbrzymią popularność - tłumaczył socjolog Robert Sobiech. - Ale gdy po Marcinkiewiczu premierem został Kaczyński, notowania rządu załamały się, choć skład Rady Ministrów był praktycznie ten sam - dodał.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Janusz Palikot Palikot w TOK FM: Wrak na złom. Jesteśmy nieracjonalni i uwikłani w rozmowę z trupami
 • Pierwszy w Polsce ornat smoleński "Przyznam szczerze, zaniemówiłem". Ornat smoleński wkurzył senatora PO
 • Prezydent Bronisław Komorowski Kurski: Komorowski nie jest Komoruskim. "Gajowy" jest arcypolski
Komentarze (263)
Sondaż dla "GW": Platforma na koniec roku z 10 pkt proc. przewagi nad PiS
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 285 razy 209

  Ludzie naprawdę chcieliby dać odpocząć Platformie, ale Kaczyński mówi nie i nie.

 • klarneta8

  Oceniono 294 razy 146

  Ciagle mnie martwi dwucyfrowe PIS, bo to znaczy,ze ''ciemnego ludu ''jest jeszcze 1/5 w Polsce.

 • dziadekjam

  Oceniono 180 razy 138

  Cudownie by było, gdyby Nowy Rok rozpoczął się zerowym poparciem dla całej "klasy politycznej". Było kiedyś hasło "Kobiety na traktory", teraz by się przydało: "polityczne pasożyty do roboty".

 • stanislaw50

  Oceniono 137 razy 75

  I oto chodzi. Dobrze, że rozsądek przed głupota zwycięża. Dobrze, że w idiotyzmy Kaczora i Maciara nie dają wiary rozsądni ludzie. Dobrze, ze bankrutowi politycznemu JARKOWI małemu i jego przydupnikom, którrzy głoszą ze swoim PREZESEM herezje i wykluczajace się wzajemnie prawdy, a później tłumacza, że JAREK był na prochach co raz mniej ludzi wierzy. Dobrze, że ZAPRZAŃCÓW wyborcy stawiają do KONTA. Żyuczę Jarkowi, żeby on ze swoją przegraną partią, dla dobra i chwały OJCZYZNY wraz z wiosennymi roztotopami spłynąl ze sceny politycznej, jak brudny śnieg do morza.
  demos

 • kitikitik

  Oceniono 97 razy 69

  Skończmy z sondażami. Wprowadźmy wreszcie okręgi jednomandatowe, lub zwykłe systemy większościowe we wszystkich wyborach. Zredukujmy sejm i senat przynajmniej czterokrotnie. Zlikwidujmy Urząd Prezydenta, albo wprowadźmy system prezydencki i zlikwidujmy urząd premiera. Zlikwidować rady nadzorcze we wszystkich spółkach i córkach skarbu państwa. Zlikwidować zbędne urzędy: IPN, NFZ, inne. Wybrani na marszałka, prezydenta, wójta, burmistrza, radnych powinni wykonywać swą pracę społecznie, jak jest to w niektórych stanach USA (np. ryczałt na koszty 400$).

 • ewa5.0

  Oceniono 127 razy 67

  Mam nadzieję,że PiS ,kiedyś całkowicie zniknie z tych sondaży ,takich oszołomów i wariatów nie potrzeba nam w opozycji.Opozycja musi być silna i MĄDRA!

 • bp_2

  Oceniono 43 razy 25

  To wielki sukces PISu.

  Pacjent Jarosław (legendarny opozycjonista, ślad legendy w poszukiwaniu) i jego populistyczna grupka, nie ma statystycznie upośledzonych 4%, ale 22 % !!!

 • ukw8087

  Oceniono 38 razy 22

  Kaczafi z Antkiem-Policmajstrem ciężko zapracowali na ten WYNIK ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje