Sondaż dla "GW": Platforma na koniec roku z 10 pkt proc. przewagi nad PiS

22.12.2012 06:05
Sondaż TNS Polska dla

Sondaż TNS Polska dla "Gazety Wyborczej" (Fot. Gazeta.pl)

Platforma skończy ten rok z 10-punktową przewagą nad PiS. W stosunku do poprzedniego roku straciła jednak 5 pkt procentowych. Według sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej" poparcie dla PO wynosi obecnie 32 proc., dla PiS zaś - 22 proc.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni PO straciła 2 pkt procentowe i poparcie dla niej wyraża niemal co trzeci badany, podczas gdy PiS straciło 4 pkt procentowe - jego poparcie plasuje się na poziomie 22 proc. To wynik najnowszego sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Gazety".

Badanie przeprowadzono między 14 a 18 grudnia, czyli zaraz po antyrządowym marszu PiS. W październiku partia Jarosława Kaczyńskiego po raz pierwszy od lat wysunęła się na prowadzenie, by po publikacji "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu na wraku tupolewa i ostrych słowach prezesa o zamachu znów na szczycie ustąpić miejsca Platformie.

- Gdy PiS wysuwał na pierwszy plan prof. Piotra Glińskiego, mówił o ekonomii, polityce prorodzinnej i bezrobociu, kojarzył się z dawnym rządem PiS Kazimierza Marcinkiewicza, który miał przecież olbrzymią popularność - tłumaczył socjolog Robert Sobiech. - Ale gdy po Marcinkiewiczu premierem został Kaczyński, notowania rządu załamały się, choć skład Rady Ministrów był praktycznie ten sam - dodał.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (263)
Zaloguj się
 • safom

  0

  Głosowałem na Po. Ale gdybym nawet z braku wyboru miał zagłosować na PIS, którego nie cierpię, to już nigdy na Po i Psl.
  Liczyłem na partię liberalną. A okazała się partią "znajomków".
  A najprawdopodobnie przyjdzie zagłosować na SLD

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 4 razy 4

  To Kaczynski i jego sekta pracuja zaciekle zeby Platforma miala jak najwieksza przewage na PiSuarem.

 • stanislaw50

  Oceniono 3 razy 1

  Dla Jarka przydałaby się mokra szparka. Rozładowanie emocjonalne dobrze by mu zrobiło.
  Przydupasy mogły by niezaradzie coś zorganizować.
  demos

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 5 razy -3

  Głosowałem i będę głosował na PO. Myśle,że zaniżyliście to poparcie do 32%. Ono wynosi ponad 45%. Nie ma żadnej altrnatywy dla PO. To jedyna w Polsce partia polityczna reprezentująca zwyczajnych ludzi, demokratyczna, normalnie oceniająca otaczający świat. W następnych wyborach też wygra. Polska się rozwija, PO rośnie w siłę. B.Klimkiewicz.

 • patriotaa

  Oceniono 4 razy 0

  Czy wy macie naród za idiotów podając te sondaże wyssane z palca? Zacznijcie traktować naród jak ludzi a nie jak bezmyślne zwierzęta. Przecież wszyscy potrafią nie tylko czytać i pisać ale też ludzie ze sobą rozmawiają i wiedzą jaki jest stosunek do złodziei i oszustów z PO. Powiecie ze wygrali wybory. A ja powiem że wygrali ponieważ oszukano naród a do dokumentów naród nie ma dostępu i nie jest w stanie do nich dotrzeć. jesteście bandą oszustów na usługach PO i całej tej kliki złodziei.

 • jackie53

  Oceniono 4 razy 2

  Normalność nastanie wtedy, kiedy przewaga będzie wynosiła 30%. Na razie to wstyd, że w XXI wieku, w kraju w środku Europy, jest tyle ciemnoty!

 • stefanek-miau12

  Oceniono 2 razy 2

  Witam;
  @ 1neo1
  "Im gorzej dla nich: ekonomicznie, socjalnie, jokością życie ,
  tym bardziej bedą głosowali na Platformę "Obywatelską".

  Takie coś może napisać tylko kretyn popierający sektę piSSdzielskich
  nieudaczników.

 • zgr-edo

  Oceniono 1 raz 1

  rok a może dwa i POPiS podzieli los AWS.

 • 1neo1

  Oceniono 6 razy 2

  32% POpierających platformę to maschochiści z ptasimi móżdzkami. Im gorzej dla nich: ekonomicznie, socjalnie, jokością życie , tym bardziej bedą głosowali na Platformę "Obywatelską".

  Przerażające ile w POLandii jest debili...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje