Wałęsa oburzony na IPN: Robią wszystko, żeby mi dołożyć

Dwa lata zajęło IPN zbadanie, czy da się podważyć wyrok sądu lustracyjnego wobec Lecha Wałęsy na podstawie książki Cenckiewicza i Gontarczyka. Uznał, że nie, ale nigdy tego nie przyznał publicznie - pisze ?Gazeta Wyborcza?. Były prezydent jest tym mocno rozgoryczony: - Oni robią wszystko, żeby dołożyć. A tyle walczyłem, tyle płaciłem...
W 2010 r. Biuro Lustracyjne Instytutu Pamięci Narodowej ogłosiło, że słynna książka o współpracy Lecha Wałęsy z SB "nie przynosi nowych faktów" i nie można na jej podstawie wznowić procesu lustracyjnego byłego prezydenta. Tej informacji nigdy jednak nie podano do wiadomości publicznej, a wyszła ona na jaw przypadkiem.

"Nadal są politycy, którzy mi zazdroszczą"

Były prezydent jest rozgoryczony postawą Instytutu. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" mówi, że IPN "robi wszystko, żeby mu dołożyć". - Napisali książkę, a później główkowali, jak ją wykorzystać. Sytuacja jest skomplikowana, bo czy teraz mam prosić, żeby sam Cenckiewicz książkę zjadł? Mam tego serdecznie dosyć. Tyle walczyłem, tyle płaciłem. A bez tych początków z lat 70. nie byłbym w stanie poprowadzić do zwycięstwa - mówił Lech Wałęsa.

Według niego problem z IPN mogłaby rozwiązać Platforma, tyle że nie chce tego zrobić. - Jest paru polityków, nawet teraz na szczytach władzy, na wysokich stanowiskach, którzy mi zazdroszczą. Nie chcę wskazywać palcem... Paru ludzi jest tam zainteresowanych, żeby te spory dalej się toczyły - skwitował były prezydent.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (286)
Wałęsa oburzony na IPN: Robią wszystko, żeby mi dołożyć
Zaloguj się
 • fakcior

  Oceniono 167 razy 65

  Wałęsa był zarejestrowany jako TW "Bolek" - fakt nr 1
  Bolek donosił na kolegów z pracy i pobierał za to pieniądze - fakt nr 2
  Wałęsa jako już prezydent wypożyczył akta Bolka - fakt nr 3
  Wałęsa oddał akta Bola bez donosów - donosy siłą z akt powyrywano - fakt nr 4
  Pytanie czy Wałęsa to tw Bolek hmmm...jakie to trudne pytanie a jakie skomplikowane....ojejej

 • xelene

  Oceniono 148 razy 62

  Lechu za nasza biede , wysokie ceny zycia , glupote wladz ,przetrwanie komuchow ( ktorych zreszta pokochales) ,nie oczyszczenie sie ze sprawy Bolka.DZIEKUJEMY.
  To ze nas chcesz palowac gdy nie starcza nam do 1 - szego - DZIEKUJEMY.
  To ze uwazamy ze nas sprzedales zeby zylo ci sie wygodniej i plujesz na nas - DZIEKUJEMY

 • politiko1976

  Oceniono 203 razy 61

  Panie prezydencie jakby pan nie kręcił od początku nie było by problemu!

 • diabetyczka

  Oceniono 253 razy 59

  IPN za to szukanie haków na Wałęsę normalnie płaci naszymi pieniędzmi z podatków. Kiedy te darmozjady zostaną zlikwidowane? To ile lat mamy na nie płacić?.
  Jak długo będzie trwało polityczne hakowanie pod płaszczykiem poszukiwania prawdy?
  Prawda PO jest inna, prawda PiS jest inna, widać to doskonale na przykładzie katastrofy smoleńskiej. Tworzy się nowe instytucje czerpiące garściami z budżetu (IPN, CBA, ABC......) i drąży się w poszukiwaniu haków na przeciwników.

 • aide5

  Oceniono 269 razy 59

  On walczyl mowi o bezrobocie , smieciowe umowy , bezdomnosc o samobojstwa mlodych ludzi dla ktorych ten kraj stal sie koszmarem, o ponizajace praktyki pracodawcow itp itd

 • hotin

  Oceniono 208 razy 52

  A ja mam wrażenie ,że ten ps. ,,Bolek" sam obalił komunizm gdyż od jakiegoś czasuwypowiada się w liczbie PO-jedyńczej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje