Strzelanina w USA. Cztery osoby nie żyją, ranni policjanci

21.12.2012 20:00
Masakra w Newtown

Masakra w Newtown (Fot. AP/Jessica Hill)

- Cztery osoby, w tym sprawca, zginęły w strzelaninie, do której doszło na wiejskiej drodze w pobliżu miasta Altoona w Pensylwanii. Rannych zostało trzech policjantów - poinformowała gazeta "Altoona Mirror", cytując lokalnego prokuratora.
Prokurator hrabstwa Blair, Rich Consiglio, powiedział, że strzelanina, w której śmierć poniosło trzech mężczyzn i kobieta, towarzyszyła pościgowi na odcinku kilku kilometrów. Consiglio dodał, że obrażenia odniosło trzech policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został postrzelony przez sprawcę, ale przeżył, gdyż miał na sobie kamizelkę kuloodporną.

Uzbrojeni policjanci przed szkołami

Do strzelaniny doszło tydzień po masakrze w Newtown w stanie Connecticut. 14 grudnia 20-letni Adam Lanza w szkole podstawowej Sandy Hook zastrzelił 26 osób, w tym 20 uczniów w wieku od 6 do 7 lat.

Dzisiaj potężne lobby Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA), które od dawna sprzeciwia się ograniczaniu prawa do posiadania broni, zaproponowało umieszczenie uzbrojonych policjantów przed amerykańskimi szkołami, aby zapobiec podobnym tragediom.

Zobacz także
Komentarze (81)
Strzelanina w USA. Cztery osoby nie żyją, ranni policjanci
Zaloguj się
 • takisobiestatystyk

  Oceniono 98 razy 48

  W tym kraju zachodzi jakieś zbiorowe szaleństwo. Zaczyna tam być o wiele niebezpieczniej, niż na rosyjskim Kaukazie. Całkiem możliwe, że przybędzie ochotników do uczestniczenia w amerykańskich najazdach na różne suwerenne kraje - na wojnach będzie bezpieczniej, niż w rodzinnych miasteczkach...

 • blondyn-3

  Oceniono 51 razy 39

  kiedys myslalem odwiedzic ten kraj ale chyba skocze sobie w bezpieczniejsze miejsce do Afganistanu lub Iraku.

 • xfish

  Oceniono 53 razy 37

  Cztery osoby zginely? W USA, jak ginie mniej niz 5 osob, to nikt sie czyms takim nie interesuje. Ot tam taka niewielka klotnia z wymiana argumentow. Cos jak u nas bijatyka pod wiejska dyskoteka. Tylko, ze tam ludzie wola byc wolni wiec zamiast sztachety uzywa sie gnata. Taka cowboyska tradycja.

 • merkury-3

  Oceniono 42 razy 26

  Niech przed szkolami rozmieszcza dziala i wypuszcza F16 dla oslony powietrznej. Z drugiej strony to ich kraj i jak chca to niech nawalaja do siebie z broni maszynowej na ulicach w szkolach i gdzie tam chca tylko niech jankesi przestana pouczac inne narody jak maja zyc.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 44 razy 26

  Wprowadzą sobie szkolne mundurki i czapki z kevlaru, do tego uzbrojeni policjanci i nauczyciele, i looz, można się uczyć...

 • marcowsky

  Oceniono 33 razy 21

  Znam ciekawsze rozwiązanie problemu zabijania dzieci w szkołach-każdy uczeń obowiązkowo na strzelnicę od 7 lat i do tornistra pistolet .

 • konto_live

  Oceniono 45 razy 21

  z tymi uzbrojonymi policjantami pod szkołami w czasach gdy im brakuje na wypłaty dla nauczycieli i strażakaów to chyba jakiś żart?

 • far_far_away

  Oceniono 13 razy 13

  A kto będzie pilnował tych policjantów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje