Tajlandia: awaryjne lądowanie samolotu z 16 Polakami. "Nagle z silnika zaczęły sypać się iskry"

Samolot musiał awaryjnie lądować

Samolot musiał awaryjnie lądować (Fot. Eric Kayne AP)

Pilot samolotu linii Air Berlin lądował awaryjnie na lotnisku w Phuket w Tajlandii po tym, jak jeden z silników zaczął się palić. Na pokładzie było około 16 polskich pasażerów - poinformował nas czytelnik Alert24.pl.
- Wylot mieliśmy wczoraj około godziny 21. Mniej więcej 20 minut po starcie, z silnika po lewej stronie zaczęły sypać się iskry. Potem samolot zaczął się trząść. Stewardesy pobiegły na przód samolotu. My nie do końca wiedzieliśmy, co się dzieje - relacjonuje pan Damian, który był jednym z pasażerów samolotu niemieckich linii.

Jak dodaje, po chwili pasażerowie zorientowali się, że pilot zawraca na lotnisko. - Kiedy pochodziliśmy do lądowania, samolot był przekrzywiony na jedną stronę. Prawdopodobnie z powodu braku silnika. Przez to też trzy koła zostały kompletnie uszkodzone - mówi pan Damian.

Na szczęście pilotowi udało się bezpiecznie wylądować. Na miejscu były już straż pożarna i pogotowie. - Cała akcja była bardzo dobrze zorganizowana - opowiada nasz czytelnik.

Na pokładzie samolotu było około 16 polskich pasażerów. Razem z pozostałymi ponad 200 osobami mieli lecieć do Abu Dabi, a następnie do Berlina. Nadal czekają na kolejny lot. - Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć do domów na święta - mówi nasz rozmówca.

Zobacz także
 • Samolot musiał awaryjnie lądować Awaryjne lądowanie samolotu w USA. Przez modlącego się pasażera
 • Mitt Romney Romney: Dlaczego okna w samolotach się nie otwierają? To zagrożenie dla pasażerów
Komentarze (54)
Tajlandia: awaryjne lądowanie samolotu z 16 Polakami. "Nagle z silnika zaczęły sypać się iskry"
Zaloguj się
 • rysio.ochucki

  Oceniono 279 razy 227

  "Kiedy pochodziliśmy do lądowania, samolot był przekrzywiony na jedną stronę. Prawdopodobnie z powodu braku silnika. Przez to też trzy koła zostały kompletnie uszkodzone - mówi pan Damian"

  Pan Damian to sobie może różne rzeczy oplatać... Ale litości - dziennikarze (albo studenci na zlecenie). Czy nie umiecie już tekstu zredagować? Czy nowa matura kompletnie Was wyprała z umiejętności logicznego myślenia i pisania?

  Z tekstu wynika że samolot był przekrzywiony na jedną stronę z powodu braku silnika. Tzn. co - urwał się silnik? Kto takie farmazony pisze?

  Może był "przekrzywiony" z powodu braku ciągu silnika? I w ogóle co to znaczy przekrzywiony? Może był przechylony... Bo przekrzywiony to może być obraz na ścianie.

  Dwója z pisania tekstów się należy.

 • rysio.ochucki

  Oceniono 146 razy 130

  Poza tym co to znaczy pochodziliśmy do lądowania... Pochodzić to można z Polski, albo z Grójca.... Ale do lądowania to się chyba podchodzi. M A S A K R A a nie tekst. Język Polska trudna język

 • komercjuszek

  Oceniono 79 razy 75

  A gdyby Polaków na pokładzie tego samolotu nie było, to co? To to lądowanie nie byłoby warte wzmianki?
  Kolejne pytanie jakie się nasuwa, to czy lądowanie awaryjne samolotu było efektem obecności Polaków na pokładzie, czy też może dlatego się skończyło na strachu, że byli w nim Polacy?
  Bo jakiś powód umieszczenia Polaków w tytule tej notatki musi przecież być.
  A swoją drogą byli SB-ecy muszą teraz płakać rzewnymi łzami, że za ich czasów nie istniały żadne Alerty24, Tłitery i inne Fejsbuki. Przy tym pędzie Polaków do donosicielstwa o ileż łatwiejsza byłaby ich praca... :-o

 • ksiezyc1977

  Oceniono 61 razy 51

  Śmieszy mnie nagłówek o treści "awaryjne lądowanie samolotu z 16 Polakami". My Polacy, my Polacy i my Polacy!!!!! Do wysrania, MY POLACY !!!! Jakby innych narodowości nie było już na świecie !!! A wystarczyło napisać, że wśród ok. 200 pasażerów było ok. 16 Polaków i wszystko wyglądałoby normalnie. Oj, cienkie pismaki... Trzeba widzieć trochę więcej, niż tylko wiecznie czubek własnego nosa.

 • sztucznamgla

  Oceniono 30 razy 28

  faktycznie koniec swiata - to agencje juz nie podaja sprawdzonych wiadomosci?

  nikt nie stiwerdził czy silnik sie 'oderwał', to nie jest tak małe urzadzenie, by go nie zauważyc...

 • ax-les-thermes

  Oceniono 43 razy 23

  Maja szczescie ci Polacy, ze to byl samolot pilotowany przez niemiecka zaloge.

 • samgyeopsal

  Oceniono 12 razy 12

  Trurlafan: A330-200

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje