Szmajdzińska: Odpowiedzialność za katastrofę smoleńską ponosi państwo

- Mam coraz więcej zastrzeżeń do pracy prokuratury. Przede wszystkim w zakresie informowania rodzin, jak śledztwo funkcjonuje - mówi Małgorzata Szmajdzińska w rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM. Stwierdza, że premier nie spotkał się z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej od półtora roku, co ?uderza również w państwo?.
Zdaniem Małgorzaty Szmajdzińskiej, wdowie po Jerzym Szmajdzińskim, odpowiedzialność za katastrofę w Smoleńsku ponosi państwo. - Rosjanie też mają swój udział, ale w stopniu znacznie mniejszym - stwierdza i dodaje, że to, co się aktualnie dzieje wokół Smoleńska i katastrofy, jest dla niej nie do zaakceptowania. Wyjaśnia, że ma przede wszystkim na myśli zachowania polityków. - Przekraczają wszystkie granice. Nie akceptuję tego, co PiS próbuje narzucić nam wszystkim, a co moim zdaniem jest wysoce niewłaściwe - mówi.

Jej zdaniem wszystko to sprawia, że ludzie zaczynają myśleć o katastrofie w kategoriach jakiejś fantastyki. - Nie wiem, czy naukowej czy nie, ale to, co kiedyś mogło pojawiać się na marginesie, dzisiaj staje się sprawą poważną. Ja się z tym nie zgadzam - mówi Sekuła-Szmajdzińska.

Ma żal do prokuratorów, że nie spotykają się z rodzinami smoleńskimi, tak jak działo się to wcześniej, przez co ludzie są "zdezorientowani". - Dzisiaj prokuratorzy nie czują się zobowiązani do informowania - mówi. Zaznacza, że premier również już dawno nie spotkał się z rodzinami ofiar. - Już ze dwa lata jak nie mieliśmy żadnych spotkań - stwierdza.

Zaznacza, że jest rozczarowana także zachowaniem strony rosyjskiej. Natomiast na pytanie Konrada Piaseckiego, co powinno się stać z wrakiem, kiedy wróci, stwierdza, że nie jest jeszcze gotowa do takiej odpowiedzi, ale nie godzi się na wykorzystanie fragmentów samolotu. - Najgorszym pomysłem jest, żeby te kawałki wraku znalazły się jako części pomników w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Absolutnie nie dopuszczam takiej możliwości - stwierdza.

Więcej o:
Komentarze (198)
Szmajdzińska: Odpowiedzialność za katastrofę smoleńską ponosi państwo
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 366 razy 258

  Stwierdza, że premier nie spotkał się z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej od półtora roku, co "uderza również w państwo".
  -------------------------------------------------

  Premier nie jest od regularnego spotykania się z rodzinami ofiar wypadków, tylko od rządzenia krajem!
  Niech robi to co do niego należy a nie pielęgnuje rodziny ofiar tylko jednej katastrofy.

 • niktwazny126

  Oceniono 338 razy 234

  Oczywiście. bo to państwo wymogło na Lechu, żeby koniecznie reprezentowal kraj w Smoleńsku. To państwo narzuciło mu towarzystwo gromady ludzi. To państwo jak zwykle decydowało i narzucało decyzje pilotom.
  Pani Szmajdzińska, pani mąz był mądrym człowiekiem. Niech pani swoją osoba nie psuje jego wizerunku.

 • fakiba

  Oceniono 326 razy 196

  Co tydzień na drogach w wypadkach ginie dziesiątki ludzi to co z każdą rodziną premier ma się spotykać a prokurator informować co drugi dzień o postępach śledztwa bo według pani Szmajdzińskiej tak powinno być

 • orion57

  Oceniono 228 razy 178

  "Ma żal do prokuratorów, że nie spotykają się z rodzinami smoleńskimi" kolejna chęć do specjalnego traktowania. Koniec specjalnych względów ona ma zastrzeżenia do prokuratury ja też, dlaczego prokuratura nie weźmie się za pisowskich ludków, którzy łamią prawo Polskie. Dosyć specjalnego traktowania rodzin, które straciły bliskich w wypadku lotniczym. Współczuję im i w większości szanuję bo z godnością przyjęli ten ciężki los ale grupka oszołomów nie może terroryzować całej Polski. Dosyć tego.

 • fred_die

  Oceniono 155 razy 117

  Państwo ponosi odpowiedzialność? Czyli kto? Państwo to jego obywatele również pani pani Szmajdzińska. Ciekawe tylko dlaczego pani za swój brak odpowiedzialności otrzymała odszkodowanie.

 • jim19

  Oceniono 165 razy 115

  Sam Szmajdziński jaki był taki był , na pewno nie był oszołomem. Swoja wypowiedzią wdowa Szmajdzińska świadomie lub nie staje po stronie oszołomów typu Wassermanówna.
  W jakimże to przypadku prokurator informuje rodzinę ofiar, ba opinie publiczną o o detalach prowadzonego śledztwa i to na etapie "śledztwa w sprawie" ??? Otóż z wyjatkiem słynnych konferencji medialnych ziobrystów nigdy.

 • padoq

  Oceniono 156 razy 106

  Swiete krowy juz wystarczy !!!

 • stef0909

  Oceniono 83 razy 59

  brednie - ludzie opamiętajcie się!

 • mark6

  Oceniono 112 razy 58

  Pani Szmajdzińkiej odbiło ?
  Od kiedy to Państwo ponosi odp[owiedzialniość za PRYWATNE wypady jego urzędników????
  Czy Śp. nieudacznik- organizator wycieczki do Katynia miał zgodę Pana Min. Sikorskiego na OFICJALNY
  wyjazd?????
  Oczywiście, że nie . Tak jak do Brukselii, Gruzji, Ukrainę. Temu małemu człwieczkowi wydawało się że jak jest
  Prezydentem to mu wszystko wolno?
  Jakie to winny popełnili Rosjanie?
  Podawali niewłaściwe namiary? a co mieli zrobić kiedy polscy tzw. piloci OLEWALI wszystkie możliwe
  procedury z KWITOWANIEM rosyjskich informacji włacznie??
  Idiotyzm Polaków jak widać nie zna granic!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX