Atak zimy w USA. Odwołane loty, brak prądu, ofiary śmiertelne

Atak zimy w USA

Atak zimy w USA (Fot. MATTHEW PUTNEY REUTERS)

USA zmagają się z pierwszym w tym roku bardzo ostrym atakiem zimy. Najgorsza sytuacja jest w środkowych stanach. W samym Chicago odwołano już około 750 lotów. Są niestety ofiary śmiertelne.
W stanie Iowa zmarły dwie osoby, zanotowano wiele wypadków drogowych. Od Nebraski po Wisconsin, gdzie gubernator poprosił o pomoc gwardię narodową, blisko sto tysięcy domostw pozbawionych jest prądu, w szkołach odwołano dzisiaj zajęcia.

W wielu miejscach napadało już blisko 25 centymetrów śniegu, dodatkowo sytuację utrudnia porywisty wiatr wiejący z prędkością dochodzącą do 80 kilometrów na godzinę, co powoduje, że widoczność ograniczona jest do zera. Z tego powodu całkowicie wstrzymano ruch na jednej z głównych autostrad w Kolorado.Amerykanie mają problemy z dotarciem do rodzin na zbliżające się święta. - W całym regionie mamy bardzo dużo odwołanych lotów, to wszystko wiąże się oczywiście z pogodą. Wielu podróżnych przyszło na lotnisko, mając nadzieję, że jednak udadzą się w podróż - mówiła Karen Pride z chicagowskiego departamentu lotnictwa. Śnieżny żywioł będzie przesuwał się teraz w stronę północno-wschodniego wybrzeża USA.

Zobacz także
 • Atak zimy w USA Atak zimy w USA. Odwołane loty, brak prądu, ofiary śmiertelne
 • Dzisiejszy chaos komunikacyjny, spowodowany śnieżycami, zatrzymał w drodze do Sztokholmu tegorocznych noblistów. Sztokholm: Atak zimy zatrzymał noblistów
Komentarze (41)
Atak zimy w USA. Odwołane loty, brak prądu, ofiary śmiertelne
Zaloguj się
 • kurwicycek

  Oceniono 76 razy 70

  No dobra, teraz niech mi tylko ktoś powie co jest niezwykłego w 25 centymetrach śniegu na 41 stopniu szerokości geograficznej, zimą i na środku kontynentu.

 • niktwazny126

  Oceniono 62 razy 40

  Na nic potęga militarna i ekonomiczna. Żywioły atakują także najsilniejszych, i wygrywają z człowiekiem. Trzeba nam więcej pokory wobec sił przyrody, nie wszystko da się załatwić doskonałymi programami komputerowymi.

 • morpheus77

  Oceniono 36 razy 30

  Ciekawe czy w stanach piszą o zamarzniętych w Polsce i o odwołanych lotach przez mgłę z Modlina... :-(

 • lukasz2010

  Oceniono 42 razy 18

  W USA klęska żywiołowa jest już od 5 cm śniegu, to jest APOKALIPSA :)

 • plumgazeta

  Oceniono 10 razy 10

  Macie jeszcze internet??

 • railwaymanonly

  Oceniono 35 razy 9

  Mial byc jedynie Global Warming.Zaplacilem wlasnie za emisje CO2 ich tworcom(Chicago Climate Exchange) kupujac bilet na samolot w Europie.Mialobyc tylko cieplej i i goraco.Nawet w przypadku braku akceptacji Kyoto Protocol przez USA i Kanade..

 • plumgazeta

  Oceniono 6 razy 6

  Dziś można przelewać dowolne pieniądze z każdego banku.
  Wszystko jest otwarte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje