Brat Bernarda Madoffa skazany na 10 lat więzienia

21.12.2012 07:23
Peter Madoff został skazany na 10 lat więzienia

Peter Madoff został skazany na 10 lat więzienia (Fot. ANDREW BURTON Reuters)

Peter Madoff, brat odbywającego karę więzienia twórcy piramidy finansowej Bernarda Madoffa, został skazany przez sąd w Nowym Jorku na 10 lat więzienia. Upadek piramidy spowodował straty liczone w miliardach dolarów.
W czerwcu Peter Madoff przyznał się do współwiny w przestępstwach brata i zgodził się na wynegocjowaną przez prawników karę 10 lat więzienia. Przyznanie dotyczyło zarzutów zmowy i fałszowania dokumentów. Peter Madoff zaprzeczył natomiast, jakoby wiedział, iż oszukańcza piramida finansowa działała całe dziesięciolecia. Twierdził, że brat wyznał mu prawdę dopiero w grudniu 2008 roku.

Bernard Madoff odbywa karę 150 lat więzienia. Konsekwentnie utrzymywał, że przestępczą działalność prowadził sam, bez wiedzy rodziny i współpracowników.

Peter Madoff był dyrektorem do spraw kontroli legalności (chief compliance officer) w spółce Bernard L. Madoff Securities LLC, gdy jego brat został aresztowany 11 grudnia 2008 roku. Firma ta, która cieszyła się renomą największego na świecie funduszu hedgingowego, w rzeczywistości była nielegalną piramidą finansową.

Komentarze (14)
Brat Bernarda Madoffa skazany na 10 lat więzienia
Zaloguj się
 • mohel_z_lelowa

  Oceniono 19 razy 9

  Nic nam nie zrobicie ,bo pieniądze gojów jak mówi Tora i tak do nas nalezą.No chyba ,żeby okradł Zyda ,a to grzech śmiertelny.

 • koniu800

  Oceniono 21 razy 7

  Benjamin Franklin (1706-90). Ten wybitny polityk nowożytny, znany wynalazca i wielki uczony, któremu nikt nie może zarzucić ciasnoty umysłu ani lekkomyślności, usiłował dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić szczęście i pomyślność obywatelom młodego wówczas państwa - USA.

  Z największym tragizmem wystosował do będących u władzy Amerykanów poniższą przestrogę:

  "Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim żyd. W którym tylko kraju osiedlili się żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii, podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie.

  Są oni wampirami - a wampiry nie żyją z wampirów. Nie potrafią oni nigdy żyć i utrzymać się wśród samych siebie. Utrzymać się i żyć potrafią tylko wśród chrześcijan i innych narodów, które nie należą do ich rasy.

  Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliśmy krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeśli na wszelkie czasy nie usuniecie żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą!"

  200 lat od tamtej pory już minęło - Amerykanie zlekceważyli ostrzeżenie i stało się dokładnie to, czego obawiał się wspomniany wybitny polityk, wynalazca i wielki uczony - żydzi całkowicie podporządkowali sobie Amerykę, czego chyba nie trzeba specjalnie dowodzić.

  Rząd, finanse, media, oświatę, wielki przemysł filmowy - wszystko to w Stanach zdominowali właśnie żydzi!

  W Hollywood nakręcono ponad 400 filmów o żydach, ale żaden, ani jeden z nich nie ukazuje żydostwa w złym świetle.

  Wyłącznie się je faworyzuje, podobnie jak strzelanki uliczne, zboczenia i mieszanie ras.

  Dziś kraj ten, toczony od lat przez żydowski liberalizm, płacący co roku Izraelowi tytaniczny haracz i wydatnie go dozbrajający, a także prowadzący liczne wojny w jego interesie - mimo pozornego dobrobytu i ogromnej siły militarnej, chwieje się jednak coraz bardziej. Do czego doprowadzi go dalsza polityka pro-syjonistyczna, z której on sam nie jest w stanie wyzwolić się o własnych siłach?

  Nie wiadomo, ale - jak uczy historia - na współpracy z żydami, tak dobrowolnej jak i przymuszonej, żaden goj ani żadne państwo na dłuższą metę nigdy dobrze nie wyszło.

 • dd1987

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie co sie na tym świecie dzieje, zeby żyd żyda okradał? Do tego dochodzi? 6 miliardów, 955 milionów ludzi do okradzenia jest na tej planecie a żyd żyda okrada ;/

  "Szef izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman oświadczył, że podaje się do dymisji. W czwartek Liebermanowi postawiono zarzuty fałszerstwa i nadużycia zaufania. Rezygnacja polityka może mieć wpływ na zbliżające się wybory do Knesetu. "

  konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Izrael-Szef-MSZ-podal-sie-do-dymisji,wid,15182106,wiadomosc.html?ticaid=1fbd9

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy 3

  oczywiście nikt nic nie wiedział tak samo jak z ENRON,
  czy z przekrętami rządów Grecji z Goldman Sachs

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Grupy ekspertów z polskiej prokuratury i z polskich sądów dopatrzyly się licznych uchybień formalnych w tej haniebnej decyzji amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Polski episkopat poleca skazanych opiece ich patronów świętego Piotra i świętego Bernarda.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Radio Maryja i Sejm potępiły już tę populistyczną decyzję antysemitów z amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości?

 • szczuras99

  Oceniono 4 razy -2

  To chyba najfajniejszy news dzisiaj dla polskich katoli ,po komentarzach widac ze hepi sa hihihihi

 • kjurek65

  Oceniono 14 razy -2

  Typowa mowa nienawiści i przejaw antysemityzmu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje