Macierewicz: 5 lutego debata ekspertów nt. katastrofy smoleńskiej

20.12.2012 16:32
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Franciszek Mazur/AG)

Szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) zaprosił ekspertów strony rządowej na wspólną debatę nt. katastrofy smoleńskiej. Debata miałaby się odbyć się 5 lutego.
- Ta debata odbędzie się 5 lutego. Serdecznie zapraszamy ekspertów premiera Donalda Tuska - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak poinformował, spośród ekspertów współpracujących z zespołem gotowość do udziału w debacie potwierdzili m.in.: prof. Wiesław Binienda i prof. Kazimierz Nowaczyk. - Liczę na to, że eksperci strony rządowej stawią się, przedstawią swoje założenia i opinie - powiedział Macierewicz.

- Gdyby zrezygnowali i nie zdecydowali się stawiać czoła (...), tezy komisji ministra Jerzego Millera zostaną odczytane przez lektora. Zostaną przedstawione tak czy inaczej, by opinia publiczna mogła się z nimi zapoznać - podkreślił poseł PiS.

Jak zauważył, jest to tekst mało znany i jego zespół jest gotów go upowszechnić, "by w debacie, w której eksperci zespołu przedstawią swoje badania, była obecna także druga strona". - Liczymy na to, że się stawią i będą przedstawiali swoje racje zgodnie z podstawowymi zasadami nauki - dodał Macierewicz.

Zespół dr. Laska

Dr Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, były członek komisji Jerzego Millera, ogłosił w środę pomysł na powołanie specjalnego zespołu ds. walki z kłamstwem smoleńskim. Chęć pomocy przy organizacji takiej grupy fachowców zadeklarował także Jerzy Miller. Nowy zespół miałby w sposób merytoryczny prostować kłamstwa smoleńskie.

Zdaniem Laska nic nie wskazuje na to, żeby jakikolwiek wybuch był przyczyną katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. - Przyczyną było zejście poniżej wysokości bezpiecznej i zderzenie z przeszkodą terenową - powiedział Lasek. - Tak jak napisaliśmy to w naszym raporcie, gdyby nie pofalowany teren przed lotniskiem w Smoleńsku, do zderzenia z ziemią mogło nastąpić już 400 metrów wcześniej, kiedy samolot zszedł na wysokość dwóch metrów poniżej poziomu lotniska - uważa Lasek.

Ekspert odpiera zarzuty Antoniego Macierewicza o manipulację i kłamstwo. Poseł PiS podał, że już w sierpniu 2010 roku Prokuratura Wojskowa uzyskała od Amerykanów informacje na temat wybuchów na miejscu katastrofy smoleńskiej.

Zobacz także
Komentarze (552)
Macierewicz: 5 lutego debata ekspertów nt. katastrofy smoleńskiej
Zaloguj się
 • bp_2

  Oceniono 782 razy 608

  Eksperci rządowi nie powinni się zniżać do poziomu teg grupki populistów zwanych przez Antka "ekspertami" :-).
  Niech chłopcy się bawią we własnej piaskownicy i nie zawracają głowę zdrowym ludziom.

 • orion57

  Oceniono 476 razy 380

  gdy kłamcy zapraszają należy ich z daleka omijać a wysłać prokuratorów aby stosując odpowiednie paragrafy KK w demokratycznej, wolnej Polsce ukarać takich ludzi.

  Na wesoło jeśli Macierewicz zaprasza to ta sama sytuacja gdy na kolacje zaprasza jadowity wąż, który od miesięcy nie jadł.
  Prośba do mediów, największą karą dla tej zbieraniny "specjalistów" jest milczenie, przestańcie nas dręczyć tym co Ci ludzie chcą ...bo ciągle czegoś chcą. Może wezmą się do pracy tak aby Polska i Polacy budowali swoją przyszłość a nie babrali się w niedalekiej przeszłości.

 • fakiba

  Oceniono 411 razy 329

  o pan Binienda już się prokuratora nie boi i pojawi się osobiście czy zza oceanu będzie się ośmieszał

 • yani-51

  Oceniono 363 razy 303

  jak bedzie nagranie ostatniej rozmowy braci mniejszych, przed ladowaniem

  to chetnie wpadne posluchac,,,,,,inaczej to n i e ma sensu

 • big_gadu

  Oceniono 340 razy 286

  Czy będie testowanie na trotyl i prezentacja mgła cementowa,

  a poźniej wspólne radosne wąchanie helu ?

 • maracana2012

  Oceniono 313 razy 263

  Na tej debacie powinni pojawić się panowie z Tworek z kaftanem bezpieczeństwa i rozwiązać
  problem smoleński nawiedzonego posła M.

 • ga.1.2

  Oceniono 273 razy 231

  Debata bedzie wybuchowa i bardzo zamglona

 • ga.1.2

  Oceniono 49 razy 37

  Antek szuka glupich do swojego kabaretu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje