Macierewicz: 5 lutego debata ekspertów nt. katastrofy smoleńskiej

20.12.2012 16:32
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Franciszek Mazur/AG)

Szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) zaprosił ekspertów strony rządowej na wspólną debatę nt. katastrofy smoleńskiej. Debata miałaby się odbyć się 5 lutego.
- Ta debata odbędzie się 5 lutego. Serdecznie zapraszamy ekspertów premiera Donalda Tuska - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak poinformował, spośród ekspertów współpracujących z zespołem gotowość do udziału w debacie potwierdzili m.in.: prof. Wiesław Binienda i prof. Kazimierz Nowaczyk. - Liczę na to, że eksperci strony rządowej stawią się, przedstawią swoje założenia i opinie - powiedział Macierewicz.

- Gdyby zrezygnowali i nie zdecydowali się stawiać czoła (...), tezy komisji ministra Jerzego Millera zostaną odczytane przez lektora. Zostaną przedstawione tak czy inaczej, by opinia publiczna mogła się z nimi zapoznać - podkreślił poseł PiS.

Jak zauważył, jest to tekst mało znany i jego zespół jest gotów go upowszechnić, "by w debacie, w której eksperci zespołu przedstawią swoje badania, była obecna także druga strona". - Liczymy na to, że się stawią i będą przedstawiali swoje racje zgodnie z podstawowymi zasadami nauki - dodał Macierewicz.

Zespół dr. Laska

Dr Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, były członek komisji Jerzego Millera, ogłosił w środę pomysł na powołanie specjalnego zespołu ds. walki z kłamstwem smoleńskim. Chęć pomocy przy organizacji takiej grupy fachowców zadeklarował także Jerzy Miller. Nowy zespół miałby w sposób merytoryczny prostować kłamstwa smoleńskie.

Zdaniem Laska nic nie wskazuje na to, żeby jakikolwiek wybuch był przyczyną katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. - Przyczyną było zejście poniżej wysokości bezpiecznej i zderzenie z przeszkodą terenową - powiedział Lasek. - Tak jak napisaliśmy to w naszym raporcie, gdyby nie pofalowany teren przed lotniskiem w Smoleńsku, do zderzenia z ziemią mogło nastąpić już 400 metrów wcześniej, kiedy samolot zszedł na wysokość dwóch metrów poniżej poziomu lotniska - uważa Lasek.

Ekspert odpiera zarzuty Antoniego Macierewicza o manipulację i kłamstwo. Poseł PiS podał, że już w sierpniu 2010 roku Prokuratura Wojskowa uzyskała od Amerykanów informacje na temat wybuchów na miejscu katastrofy smoleńskiej.

Zobacz także
Komentarze (552)
Zaloguj się
 • ptak57

  Oceniono 1 raz 1

  Podziwiam poczucie humoru redaktorów Gazety. Wkleić w artykuł TAKIE zdjęcie Macierewicza to majstersztyk . Z tego "zdrowego inaczej" oblicza bije sama prawda i powód jego zachowań. Nie trzeba nic ponad to mówić, nie trzeba komentować , OT MACIEREWICZ !

 • mantresa

  Oceniono 2 razy 2

  Debata - srata, a cwanemu Antkowi następne pieniążki z podatków uczciwych ludzi wpadną z pięknym brzęknięciem do kieszenie.. A moje pytanie brzmi - dlaczego to podatnicy płacą za jego debilizmy, zwłaszcza te związane z raportem o WSI. Wszystkie te odszkodowania ten gnój powinien płacić z własnej kieszeni.

 • katon61

  Oceniono 2 razy 2

  Strona rządowa nie powinna wziąć udziału w TAKIEJ SZOPCE, nie dajcie się sprowokować, z chorymi ludźmi się nie polemizuje nawet.

 • yani-51

  Oceniono 2 razy 2

  Macierewicz, moze najpierw to wyjasnisz tumanie PiS-owski

  g.host.salon24.pl/448996,binienda-zdemaskowany

 • safom

  0

  I już wiecie czemu PO ma 10% przewagi.

 • az555

  Oceniono 1 raz 1

  Potrafię zrobić samolocik z cukru pudru,kaczuszkę ,i mały marcepanowy trotylek.Jarosławie- jestem do dyspozycji

 • psota13

  Oceniono 2 razy 2

  Błagam tylko nie pokazujcie tego w TV. Ogłądanie tych debili to nazbyt drastyczne przeżycie. Kto normalny chce rozmawiać z psychopatą Macierewiczem i jego przygłupimi ekspertami. Dość snucia obłędnych teorii na temat katastrofy. Czas zakończyć ten hoholi tanieć nad ofiarami.

 • kalebas

  Oceniono 2 razy 2

  Przestańcie publikować zdjęcia tego obleśnego faceta, przynajmniej przed Świętami.

 • iremus

  0

  Czy to jest ten wzorzec idealnego mężczyzny z Sevre pod Paryżem? Ja pierd.olę!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje