Prezydent Radomia o filmiku z miejskiej wigilii: To niesprawiedliwy wizerunek miasta

20.12.2012 16:25
Miejska wigilia na deptaku. Prezydent Andrzej Kosztowniak składa życzenia mieszkańcom

Miejska wigilia na deptaku. Prezydent Andrzej Kosztowniak składa życzenia mieszkańcom (Fot. Anna Jarecka / Agencja Gaze)

- Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że przybyli na wigilię mieszkańcy częstowali się wystawionymi produktami. Natomiast osoby, które zostały niechlubnymi bohaterami filmiku krążącego w sieci, niech same osądzą swoje zachowanie - czytamy w oświadczeniu prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.
"Chytra baba z Radomia" to główna bohaterka filmu z miejskiej wigilii, który w środę wywołał burzę w internecie. Na nagraniu, które pojawiło się na YouTube, widać, jak kilku mieszkańców szybko zgarnia z udekorowanego stołu ustawione na nim napoje w dużych butelkach. Film błyskawicznie zrobił furorę w sieci, liczba komentarzy na YouTube rosła błyskawicznie, szybko powstało mnóstwo memów na ten temat. Dziś autor filmiku odpublikował go porażony liczbą negatywnych opinii o Radomiu.

Dziś do sprawy odniósł się także prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Jego zdaniem 30-sekundowy film pokazuje "niestety negatywny i mocno niesprawiedliwy wizerunek miasta i samych radomian" i nie oddaje atmosfery całej uroczystości, "która przebiegała w prawdziwym świątecznym nastroju".

Kosztowniak uważa, że "zachowanie jednej czy kilku osób nie powinno przesądzać o ocenie całej radomskiej wigilii, na której obecnych było kilka tysięcy osób", które nie zasługują na niesprawiedliwą ocenę.

Prezydent informuje też, że posiłki, jakie pojawiły się na wigilijnym stole, to dary od radomskich przedsiębiorców. "Nie ma więc nic nadzwyczajnego w tym, że przybyli na wigilię mieszkańcy częstowali się wystawionymi produktami. Natomiast osoby, które zostały niechlubnymi bohaterami filmiku krążącego w sieci, niech same osądzą swoje zachowanie. Chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym radomska wigilia mogła się odbyć. Dziękuję także tym, którzy w toczącej się w sieci dyskusji wzięli w obronę dobre imię radomian i naszego miasta" - pisze Andrzej Kosztowniak.

Prezydent na koniec swego oświadczenia życzy wszystkim internautom zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego nowego i zaprasza do obejrzenia filmiku z "drugiej, jasnej strony radomskiej wigilii". Oto ten film:Zobacz także
Komentarze (33)
Zaloguj się
 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Panie prezydencie Kosztowniak.
  Trzeba w przyszłym roku Paulanera na stoły wystawić.
  Spoko. Wszystko zostanie.Bojkot posła z PiS zrobi swoje;)

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 1 raz -1

  "Prezydent Radomia o filmiku z miejskiej wigilii: To niesprawiedliwy wizerunek miasta"

  To tam miedzy Oronskiem a Jedlinskiem jakies miasto jest?!?

 • szczuras99

  Oceniono 1 raz -1

  Wigilia to Swieto Obzarstwa przeciez , reszta to zwykla sciema . Gratulacje dla "chytrej baby " :))))

 • u45

  Oceniono 6 razy 2

  Odnoszę wrażenie, że ktoś "pomógł" autorowi filmu w podjęciu decyzji o jego usunięciu. Przecież każdy, kto wrzuca film na Youtube liczy na jak największą oglądalność - a tu wręcz przeciwnie. Radom to małe miasto, autor filmu prawdopodobnie nie będzie miał lekkiego życia, mimo że niczego złego nie zrobił. Ba - nie zdziwię się, jak "Chytra Baba" wytoczy mu proces - u nas to możliwe...

 • eldemon

  Oceniono 2 razy -2

  Szukałem jakichś filmików z Wigilii dla bezdomnych w innych miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu,Gdyni, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi.... Nie znalazłem takich filmików; pewnie w tych miastach nie ma bezdomnych. Brawo władze tych miast, że nie mają już takich problemów!

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Prezydent Radomia

  a jaki jest wizerunek miasta Radom ?

  20% bezrobocie ?
  radomianie upchani codziennie w pociągach do pracy w Warszawie ?
  albo ci młodzi co wyjeżdżają za pracą za granicę ? (dwóch takich z Radomia pracuje ze mną obecnie , wczoraj mi mówili że "chytra baba" to normalka w biednym Radomiu)
  jaki jest wizerunek tego miasta ?

 • chango

  Oceniono 9 razy 1

  Ja się zwracam z prośbą serdeczną do redakcji o dołożenie jeszcze ze dwóch tekstów w tym temacie.. co najmniej.

  Nie może być tak, że na głównej stronie są tylko 4 teksty o tym..

  Kur..wa nie! To skandal!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy -2

  Ten film jest jak zwierciadło. Tak niestety wygląda ten dumny naród, co mu ruskie wraku nie chcą oddać. P/S. A co? Myślicie, że nasi parlamentarzyści na darmochę nie lecą? No, nie na takie barachło,ale co się da, to na koszt podatników.

 • tymon99

  Oceniono 4 razy -4

  "mocno niesprawiedliwy" to znaczy inny niż opłacony i zaakceptowany przez urząd miasta?
  niestety, tzw. "środkowa polska" jest właśnie taka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje