Prezydent Radomia o filmiku z miejskiej wigilii: To niesprawiedliwy wizerunek miasta

- Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że przybyli na wigilię mieszkańcy częstowali się wystawionymi produktami. Natomiast osoby, które zostały niechlubnymi bohaterami filmiku krążącego w sieci, niech same osądzą swoje zachowanie - czytamy w oświadczeniu prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.
"Chytra baba z Radomia" to główna bohaterka filmu z miejskiej wigilii, który w środę wywołał burzę w internecie. Na nagraniu, które pojawiło się na YouTube, widać, jak kilku mieszkańców szybko zgarnia z udekorowanego stołu ustawione na nim napoje w dużych butelkach. Film błyskawicznie zrobił furorę w sieci, liczba komentarzy na YouTube rosła błyskawicznie, szybko powstało mnóstwo memów na ten temat. Dziś autor filmiku odpublikował go porażony liczbą negatywnych opinii o Radomiu.

Dziś do sprawy odniósł się także prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Jego zdaniem 30-sekundowy film pokazuje "niestety negatywny i mocno niesprawiedliwy wizerunek miasta i samych radomian" i nie oddaje atmosfery całej uroczystości, "która przebiegała w prawdziwym świątecznym nastroju".

Kosztowniak uważa, że "zachowanie jednej czy kilku osób nie powinno przesądzać o ocenie całej radomskiej wigilii, na której obecnych było kilka tysięcy osób", które nie zasługują na niesprawiedliwą ocenę.

Prezydent informuje też, że posiłki, jakie pojawiły się na wigilijnym stole, to dary od radomskich przedsiębiorców. "Nie ma więc nic nadzwyczajnego w tym, że przybyli na wigilię mieszkańcy częstowali się wystawionymi produktami. Natomiast osoby, które zostały niechlubnymi bohaterami filmiku krążącego w sieci, niech same osądzą swoje zachowanie. Chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym radomska wigilia mogła się odbyć. Dziękuję także tym, którzy w toczącej się w sieci dyskusji wzięli w obronę dobre imię radomian i naszego miasta" - pisze Andrzej Kosztowniak.

Prezydent na koniec swego oświadczenia życzy wszystkim internautom zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego nowego i zaprasza do obejrzenia filmiku z "drugiej, jasnej strony radomskiej wigilii". Oto ten film:Zobacz także
 • Kadr z filmiku na YouTubie Nie bawi mnie "chytra baba z Radomia"
 • Wigilia na deptaku w Radomiu "Chytra baba" ofiarą internautów. Dlaczego? "To jak fala, a ona po prostu miała pecha"
 • Wigilia na deptaku w Radomiu Wigilia w Radomiu zniknęła z YouTube'a. "Nie chcę, by tak postrzegano moje miasto"
Komentarze (33)
Prezydent Radomia o filmiku z miejskiej wigilii: To niesprawiedliwy wizerunek miasta
Zaloguj się
 • diabelek771

  Oceniono 55 razy 49

  Zwróćcie uwagę że na oficjalnym filmie też jest Chytra Baba, podchodzi do biskupa i pyta czy ma więcej opłatka :)

 • marooned.mb

  Oceniono 30 razy 26

  "Dziś autor filmiku odpublikował go porażony liczbą negatywnych opinii o Radomiu." -> "odpublikował"?!?!

 • klan_fan

  Oceniono 20 razy 16

  "Niech sami osądzą"... Obstawiam, że "brali dla biednych, którym na co dzień pomagają";)

 • rabingoldblatt

  Oceniono 12 razy 6

  Kocham korporację Agora. Poważnie.

  Wczoraj nie właziłem na YT ale nie miałem najmniejszego problemu by zobaczyc 'chytrą babę". Wystarczyło że kliknąłem na Gazeta.pl. Dzis tez nie właziłem na YT a juz wiem że filmiku tam nie ma a ja mogę skomentowac sobie na portalu Gazeta.pl jakiż to lincz przeprowadzili internauci na "chytrej babie"

  No ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień...

 • niktwazny126

  Oceniono 8 razy 6

  Uważam, że nie można oceniać miasta i mieszkańców po zachowaniu jednej czy kilku osób, ktore honor własny mają za nic. To tych "przedsiębiorczych", ktorych mamy w każdej części kraju, należy potępiać.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 13 razy 5

  Lincz za trzy butelki sztucznego napoju warte z 10 złotych. Ludzie zajmijcie się najlepiej własnym życiem.

 • u45

  Oceniono 6 razy 2

  Odnoszę wrażenie, że ktoś "pomógł" autorowi filmu w podjęciu decyzji o jego usunięciu. Przecież każdy, kto wrzuca film na Youtube liczy na jak największą oglądalność - a tu wręcz przeciwnie. Radom to małe miasto, autor filmu prawdopodobnie nie będzie miał lekkiego życia, mimo że niczego złego nie zrobił. Ba - nie zdziwię się, jak "Chytra Baba" wytoczy mu proces - u nas to możliwe...

 • chango

  Oceniono 9 razy 1

  Ja się zwracam z prośbą serdeczną do redakcji o dołożenie jeszcze ze dwóch tekstów w tym temacie.. co najmniej.

  Nie może być tak, że na głównej stronie są tylko 4 teksty o tym..

  Kur..wa nie! To skandal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje