Janukowycz ułaskawi Julię Tymoszenko? Prokurator: To niewykluczone

Grupa zwolenników Julii Tymoszenko domaga się uwolnienia z więzienia byłej premier Ukrainy

Grupa zwolenników Julii Tymoszenko domaga się uwolnienia z więzienia byłej premier Ukrainy (Fot. ANATOLII STEPANOV REUTERS)

Zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Renat Kuzmin wysoko ocenia szanse wcześniejszego wyjścia na wolność Julii Tymoszenko - informuje serwis Korrespondent.net
- Są wystarczające podstawy prawne, by wypuścić Julię Tymoszenko na wolność. To m.in. amnestia, ustawa lub ułaskawienie przez prezydenta Ukrainy - powiedział Kuzmin.

- Takie akty, jak amnestia czy ułaskawienie, występują we wszystkich krajach, na Ukrainie także. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że ułaskawienie przestępcy to zwycięstwo humanizmu nad sprawiedliwością. Niemniej jednak takie akty dobrej woli mają miejsce w naszym kraju. Wszyscy prezydenci korzystali z tej możliwości - podkreślił Kuzmin.

Ze względu na zły stan zdrowia

Poza tym - jak wyjaśnił zastępca prokuratora - Tymoszenko może wyjść na wolność ze względu na stan zdrowia. Podkreślił jednak, że prawo określa choroby, które mogą być przyczyną wcześniejszego zwolnienia z więzienia. Dolegliwości Julii Tymoszenko nie znajdują się na tej liście.

Tymoszenko została skazana na siedem lat więzienia za nadużycia podczas podpisywania umów gazowych z Rosją. Była premier określiła wyrok mianem zemsty politycznej. Oskarżyła też pracowników służby więziennej o pobicie i stosowanie przymusu. Podejmowała też protesty głodowe. W maju 2012 roku z powodu złego stanu zdrowia została przeniesiona do szpitala w Charkowie.

Sprawą Julii Tymoszenko zajmuje się też Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Komentarze (8)
Janukowycz ułaskawi Julię Tymoszenko? Prokurator: To niewykluczone
Zaloguj się
 • voiceinthedesert1

  0

  Żaden polityk nie był świętym w historii ludzkości. jeżeli był, to został usunięty po złemu lub po dobremu, z polityki. Z tej przyczyny, Amerykanie maja powiedzenie: "if you don't like the heat, get out of the kitchen". Dlatego uważam, że ta kobieta powinna być jak najprędzej ułaskawiona. Po prostu odważyła się wejść w niezdrowe środowisko.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 6 razy 0

  Okradała własny naród.

 • fordysta

  Oceniono 3 razy -1

  Uwolni zlodziejkę ... by dalej kradła ! A tyle szacunku miał Janukowicz. I teraz go straci.

 • mark6

  Oceniono 43 razy -1

  Tymoszenko to zwykła ZŁODZEJKA, która powinna siedzieć w pierdlu do końca swoich
  złodziejskich dni!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje