Dreamliner znowu nie poleci. Tym razem "uszkodzenie mechaniczne"

20.12.2012 11:16
Dreamliner

Dreamliner (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

Pasażerowie, którzy chcieli polecieć do Monachium chlubą polskich linii lotniczych, mają pecha. Po raz drugi samolot w ciągu kilku dni nie wystartował. Tym razem powodem było "uszkodzenie mechaniczne".
Monachium nie jest szczęśliwym lotniskiem dla Boeinga 787. Powtórzyła się sytuacja z niedzieli, kiedy samolot nie odleciał do Niemiec z powodu awarii elektroniki i zamiast supernowoczesnym dreamlinerem pasażerowie polecieli zastępczym Boeingiem 737.

Tym razem powodem uziemienia samolotu było uszkodzenie mechaniczne. - Uszkodzenie stwierdzono podczas przeglądu po przylocie dreamlinera z Pragi. Pasażerowie odlecieli do Monachium na pokładzie samolotu Boeing 737 - informuje nas Biuro Prasowe PLL LOT.

Na pytanie, czy tak częste anulowanie lotów nie jest niepokojące (do tej pory anulowano cztery loty po Europie), uzyskaliśmy odpowiedź, że dreamliner jest nowym samolotem LOT.

- Pierwszym eksploatowanym w Europie, do tego bardzo zaawansowanym technologicznie i zinformatyzowanym, dlatego nadal jesteśmy na etapie poznawania maszyny i bardzo skrupulatnie traktujemy wszelkie niezgodności czy komunikaty systemowe samolotu - informuje nas Biuro. Zapewnia, że aktualnie analizowany jest stan techniczny samolotu i prowadzone są konsultacje z producentem.

Problemy z dreamlinerem zaczynają powoli stawać się smutną tradycją. W miniony piątek samolot, lecąc do Pragi, zmuszony był utrzymywać się na wysokości 4,5-4,8 tys. metrów (zamiast na wysokości 10-12 tys. m), ponieważ były kłopoty z uszczelką w drzwiach - informuje portal Aeronews.pl.Zobacz także
Komentarze (150)
Zaloguj się
 • leming.zwany.rollo

  Oceniono 2 razy 0

  Źródła zbliżone do KBWL donoszą, że przyczyną uziemienia Dreamlinera był fakt wykrycia trotylu w postaci pasty do butów oraz jednego pęta kiełbasy podwawelskiej. Za pół roku, po przeprowadzeniu dokładnych badań, Dreamliner wyruszy w swój dziewiczy lot do Monachium i Londynu.

 • doktor104

  Oceniono 1 raz 1

  Jesteście śmieszni.
  Dreamliner nie może latać na jawie, jak sama nazwa wskazuje on lata w marzeniach.

 • logiczny1

  Oceniono 2 razy 0

  Z naszych podatków kupili tego Dreamlinera. A nei za bilety pasażerów.
  A podatki podnoszą - bo przecież takich LOTów i innych POtrzebujących spółeczek jest tyle, że waszej ciężkiej harówki na podatki nie wystarcza.
  Musicie pracować jeszcze ciężej...

 • doktor104

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawi mnie jak to jest, że tzw. tanie linie lotnicze przynoszą dochody a LOT biorący parę razy więcej za bilet przynosi straty.

 • vidi12

  Oceniono 1 raz -1

  Lataj Lotem będziesz... potem.
  A poza tym latanie nie jest naturalnym sposobem przemieszczania się człowieka :)

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz -1

  A po co ma latać? Zróbcie z niego może muzeum? Zorganizujcie zwiedzanie (wycieczki ze szkół, pielgrzymki z parafii). Pani prezydentowa przetarła już szlaki, tylko bilety sprzedawać..

 • coo-baa

  Oceniono 3 razy 1

  Józef Bąk powinien się tym zająć!

 • big.ot

  Oceniono 3 razy 3

  Rzeczywiście, dreamliner stał się wizytówką PLL LOT :)

 • wlodwoz

  Oceniono 1 raz -1

  Bo on na częściach z F 16 jest. Dołożyć mu drzwi od stodoły to problemy się skończą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje