Dreamliner znowu nie poleci. Tym razem "uszkodzenie mechaniczne"

Pasażerowie, którzy chcieli polecieć do Monachium chlubą polskich linii lotniczych, mają pecha. Po raz drugi samolot w ciągu kilku dni nie wystartował. Tym razem powodem było "uszkodzenie mechaniczne".
Monachium nie jest szczęśliwym lotniskiem dla Boeinga 787. Powtórzyła się sytuacja z niedzieli, kiedy samolot nie odleciał do Niemiec z powodu awarii elektroniki i zamiast supernowoczesnym dreamlinerem pasażerowie polecieli zastępczym Boeingiem 737.

Tym razem powodem uziemienia samolotu było uszkodzenie mechaniczne. - Uszkodzenie stwierdzono podczas przeglądu po przylocie dreamlinera z Pragi. Pasażerowie odlecieli do Monachium na pokładzie samolotu Boeing 737 - informuje nas Biuro Prasowe PLL LOT.

Na pytanie, czy tak częste anulowanie lotów nie jest niepokojące (do tej pory anulowano cztery loty po Europie), uzyskaliśmy odpowiedź, że dreamliner jest nowym samolotem LOT.

- Pierwszym eksploatowanym w Europie, do tego bardzo zaawansowanym technologicznie i zinformatyzowanym, dlatego nadal jesteśmy na etapie poznawania maszyny i bardzo skrupulatnie traktujemy wszelkie niezgodności czy komunikaty systemowe samolotu - informuje nas Biuro. Zapewnia, że aktualnie analizowany jest stan techniczny samolotu i prowadzone są konsultacje z producentem.

Problemy z dreamlinerem zaczynają powoli stawać się smutną tradycją. W miniony piątek samolot, lecąc do Pragi, zmuszony był utrzymywać się na wysokości 4,5-4,8 tys. metrów (zamiast na wysokości 10-12 tys. m), ponieważ były kłopoty z uszczelką w drzwiach - informuje portal Aeronews.pl.Zobacz także
 • Pasażerowie na Lotniska Chopina czekają na pierwszy rejs Dreamlinera LOT-u do Pragi (14 grudnia 2012 r.) Dreamliner LOT-u zawrócony z pasa startowego na Okęciu
 • Boeing 787 Dreamliner Luksusowy i nowoczesny. Czym się wyróżnia dreamliner?
 • Dreamlinera mają wyróżniać duże okna. Zwykle w samolotach są one niewielkie - głównie z powodu możliwości konstrukcyjnych. Boeing chwali się, że mógł je powiększyć dzięki temu, że kadłub w dużej części zbudowany jest z materiałów kompozytowych Nowoczesny i luksusowy. Dreamliner od środka [ZDJĘCIA]
Komentarze (150)
Dreamliner znowu nie poleci. Tym razem "uszkodzenie mechaniczne"
Zaloguj się
 • funny.joe

  Oceniono 236 razy 228

  Teraz już wiem na czym polega oszczędność tego modelu. Nie latać.

 • zozo00

  Oceniono 171 razy 155

  Oto Dreamliner na miare naszych mozliwosc!!!!! Ot taki ptak nieLOT

 • spluwa-orginal

  Oceniono 96 razy 92

  " Dreamliner znowu nie poleci " ...

  Ale raz juz mu sie udalo przyleciec z Ameryki do Polski.

 • frozentime

  Oceniono 101 razy 79

  Po co leci Dreamliner, jeśli można ludzi zmiecić do 737? Chyba, ze te loty Dreamlinera to tylko testy, ale dlaczego producent nie przetestował tego samolotu? Można było kupić te samoloty po 2 latach ich normalnej eksploatacji, gdy usteki "wieku dziecięcego" byłyby już rozwiązane. Po co robić za królika doświadczalnego? Lepiej zlecić to Arabom.

  Kłopoty z uszczelką w drzwiach nie wyglądają na problemy ze zinformatyzowaniem samolotu, a na zwykłą fuszerkę.

 • lw73

  Oceniono 86 razy 72

  Bardziej zawodny niż Tupolew, a to już nie dobrze

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 77 razy 57

  więc jednak jest szansa na powtórkę ze Smoleńska :) oddajmy szybko samolot politykom

 • funkykowa

  Oceniono 62 razy 40

  E tam czepiacie się jest samolot jest- liczy się sztuka cha cha cha

 • katolik_polski1

  Oceniono 56 razy 36

  Moze kiedys i poleci .
  Nie mozna byc takim pesymista .
  Na ziemie schodza zawsze .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje