Prezydent Czeczenii: Nasza republika jest gotowa przyjąć Gerarda Depardieu

Gerard Depardieu

Gerard Depardieu (Fot. Kai-Uwe Knoth ap)

Ramzan Kadyrow oświadczył, że Czeczenia jest gotowa na przyjęcie Gerarda Depardieu. - Znamy się osobiście i bardzo cenię filmy z jego udziałem - powiedział prezydent.
Oświadczenie Gerarda Depardieu, że w geście protestu przeciw wprowadzeniu 75-proc. podatku dla najbogatszych opuszcza Francję, wywołało reakcję wielu państw. Pojawiły się pogłoski, że Putin zaproponował francuskiemu aktorowi obywatelstwo rosyjskie. To najprawdopodobniej żart, którego rzecznik Putina nie chce komentować. Jednak Ramzan Kadyrow potraktował to bardzo poważnie.

- Nie zamierzam oceniać decyzji Depardieu, miał swoje powody, by ją podjąć. Ale zapewniam, że jesteśmy gotowi przyjąć wielkiego artystę - powiedział Kadyrow na spotkaniu z dziennikarzami. - Wiem, że jest zainteresowany Rosją i nie wyklucza złożenia wniosku o obywatelstwo. Jeśli władze Federacji rozpatrzą go pozytywnie, stworzymy w naszej republice warunki godne wielkiego działacza kultury - dodał. Kadyrow przypomniał również o wizycie Gerarda Depardieu w Czeczenii z okazji obchodów Dnia Groznego. Wyraził też przekonanie, że miasto bardzo się aktorowi spodobało.

Zobacz także
Komentarze (15)
Prezydent Czeczenii: Nasza republika jest gotowa przyjąć Gerarda Depardieu
Zaloguj się
 • antykkk

  Oceniono 13 razy 9

  Wszędzie dobrze gdzie nas niema, powiedział pewien ksiądz
  Tylko gdzie ich niema?

 • maxi_63

  Oceniono 16 razy 8

  Zapraszamy do Polski na krótki kurs. Tu najbogatsi nie płacą, mają liczne przywileje, a podatki rozliczą sobie na Mauritiusie czy innych Bahamach.

 • art_102

  Oceniono 5 razy 5

  75% podatek?! Przeciez było od początku wiadomo, ze to się obróci przeciwko Francji, która ostatnimi czasy stała na tyle modna, ze sporo aktorów ze swatowych czołówek postanowiło zza ocanu właśnie tam się przenieść. Nikt jednak nie lubi być okradany, perspektywa oddania prawie całych zarobków, i to w momencie, kiedy znani ludzie przyciągają kolejnych, inwestują tam i wydają krocie, nie wspominając już o podatkach, które wpływały do budżetu, musiła skutkować szukania przyjeźniejszego miejsca. Taka pazerność zemści sie natychmisat, za Depardieu pójdą inni, po prostu czekali, kto zrobi pierwszy krok, albo robią to dyskretniej. Wiele krajów z przyjemnością przyjmie znanych, bogatych ludzi, bo za tym idzie nie tylko pieniądz, ale i spelnodr, zainteresowanie, nowe inwestycje. Francja zostanie z ręką w nocniku, Gdzie chodzi o taką kasę, kończą sie sentymenty. To są ludzie pracujący na całym świecie, mieszkać też mogą gdziekolwiek, pójdą tam, gdzie będa mieli lepiej. I nie ma co na niego pluć, bo łatwo wydawać cudze pieniądze, jakby chodziło o własne, zmienia się punkt widzenia. Już widzę tych "polskich patriotów" jak lekką ręką oddają 75% swoich milionów w Polsce, zamiast 45% np. w Czechach.
  Stawka podatkowa PDOF w 2013 roku wynosi 15% od podstawy opodatkowania.Przy dochodach przekraczających 1,2 mln CZK rocznie, (103 tys. CZK miesięcznie), na lata 2013-2015 wprowadza się dodatkowo podatek w wysokości 7% powyżej tej kwoty (tzw. podatek solidarny).

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy 3

  Wiadomo...Odsetek poparcia dla Putina (99%+) wśród Czeczenow jest wyższy od poparcia wśród rodziny i krewnych. Mułowie są zazdrośni bo Czeczeni wprowadzają Putina do tekstu modlitw.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Nie sądziłem że moje twierdzenie że Władimir Władimirowicz Putin jest czczony w Czeczenii doczeka się rychłego spektakularnego potwierdzenia.

  Na odbywającej się właśnie konferencji prasowej WWP niejaka Beliks Dudajewa która przedstawiła się jako reprezentująca czeczeńską gazetę DROGA KADYROWA zadała niezbyt czołobitne pytanie dotyczące spraw Czeczenii. Sala zareagowała ożywieniem, ale Prezydent WWP wyjaśnił zebranym że gazeta nosi nazwę Ahmeda Kadyrowa, a nie obecnego prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa.
  Chyba jeszcze w czasie trwania konferencji (!) Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow zdążył już ogłosić zamknięcie owej gazety bo pytanie uznał za prowokacyjne. Formalnie o zamknięciu zadecydował organ założycielski tj administracja rejonu Itum-Kalińskiego. Prezydent RK słusznie zauważył że wykorzystując jego nazwisko należało zapytać o zgodę rodzinę www.lenta.ru/news/2012/12/20/kadyrov/ Oczekiwałbym dewastującego pozwu cywilnego ze strony RK o naruszenie dóbr osobistych.

  Czy zbieżność nazwiska owej naczelnej redaktor (jak się okazało) i słynnego terrorysty upamiętnionego rondem w Warszawie jest przypadkowa?

 • alfredxy

  Oceniono 3 razy 1

  po minie na zdjeciu widac jak sie ucieszyl........

 • botanicus

  Oceniono 5 razy 1

  Widzę Depardieu (ktoś pamięta jeszcze prawdiwe nazwisko?) z kałachem w rękach, w roli jego życia... :)

 • blue911

  Oceniono 4 razy 0

  Spadaj,smieciu! Widocznie obcowanie z terrorystami czeczenskimi mu odpowiada?

 • litrahalf

  Oceniono 12 razy -4

  Gdy mu się dobrze przyjrzeć to on właściwie wygląda na jakiegoś Czeczena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje