Koziej: Brak "twardych dowodów", by ktoś z zewnątrz manipulował śledztwem ws. Smoleńska

19.12.2012 15:01
Stanisław Koziej

Stanisław Koziej (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Brak jest "twardych dowodów", by strona zewnętrzna manipulowała polskim śledztwem ws. Smoleńska, opinią publiczną czy postawami politycznymi w kraju - powiedział szef BBN Stanisław Koziej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Rada zebrała się, by omówić m.in. wątek "ewentualnych wpływów zewnętrznych na to, co się dzieje wokół śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej". Na posiedzenie zaproszono prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Według relacji Kozieja prok. Seremet i szef MSW Jacek Cichocki przedstawili informacje, uzupełnione przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Według Kozieja pisemna część wystąpienia Seremeta będzie ujawniona, całe obrady Rady były tajne.

Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • johniii

  0

  Czas powiedziec prof. drhab Wieslawowi Biniendzie, ze nie zna fizyki, a przynajmniej w stopniu takim jak KLICH. Panu niech beda dzieki za spotkanie Laska z Binienda - przeciez Wiesiek zrobi z niego wiatrak.

 • johniii

  0

  NIECH PRZYJDZIE LASEK NA DEBATE Z EKSPEERTAMI I BADANIAMI I OSMIESZY SWOIMI WYNIKAMI EKSPERTOW MACIAREWICZA - jakie to proste - osmieszyc ich publicznie i JUZ. ................ po cO TEN PUSTY SZCZEK???
  Ta debata odbędzie się 5 lutego. Serdecznie zapraszamy ekspertów premiera Donalda Tuska - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

  Jak poinformował, spośród ekspertów współpracujących z zespołem gotowość do udziału w debacie potwierdzili m.in.: prof. Wiesław Binienda i prof. Kazimierz Nowaczyk. - Liczę na to, że eksperci strony rządowej stawią się, przedstawią swoje założenia i opinie - powiedział Macierewicz.

  - Gdyby zrezygnowali i nie zdecydowali się stawiać czoła (...), tezy komisji ministra Jerzego Millera zostaną odczytane przez lektora. Zostaną przedstawione tak czy inaczej, by opinia publiczna mogła się z nimi zapoznać - podkreślił poseł PiS.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  Skrytykował śledztwo smoleńskie, trafił na dywanik

  Prokurator Kazimierz Olejnik złożył wyjaśnienia przed rzecznikiem dyscyplinarnym - przyznaje Prokuratura Generalna. Powodem była krytyka sposobu prowadzenia śledztwa smoleńskiego - informuje "Nasz Dziennik".
  Wiadomo, że chodzi o słowa krytyki wypowiedziane przez Olejnika dla "Rzeczpospolitej". Były zastępca prokuratora generalnego, a obecnie prokurator w stanie spoczynku, skrytykował prokuraturę po ujawnieniu licznych zamian ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

  Prokuratura Generalna podkreśla, że jest to postępowanie sprawdzające i dopiero po wysłuchaniu wyjaśnień Olejnika rzecznik dyscyplinarny prokuratora generalnego Jacek Radoniewicz zdecyduje, czy wszcząć postępowanie dyscyplinarne.

  Prokuratura nie chce ujawnić żadnych szczegółów sprawy, nawet tego, z czyjej dokładnie inicjatywy wszczęto postępowanie wyjaśniające. Wszystko, co dotyczy postępowań dyscyplinarnych, ma charakter niejawny - podkreśla rzecznik prasowy prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk.

 • fjellveien11

  Oceniono 1 raz 1

  ,,,"Fiat, Profesor Rybiński, Kasandra, Europa i inne katastrofy…"
  Fiat chce zwolnic część załogi w Tychach.
  Zdziwieni postępowaniem Fiata mogą być tylko bardzo, delikatnie mówiąc, niedoinformowani lub niezdolni do wyciągania wniosków z posiadanej wiedzy:
  1. w UE można niektóre rzeczy robić, niektóre nie – tak jak w ustawodawstwie każdego kraju
  2. w związku z tym, kraje w UE, jak firmy w kraju, starają się lawirować tak, żeby osiągnąć maximum celu i jednocześnie nie ryzykować kary
  3. dyskusja o tym, czy trzeba było wpuszczać zagraniczne firmy do Polski, jest dyskusją dla niedorozwiniętych umysłowo w dziedzinie rozumienia gospodarki – gdyby nie wpuszczono kapitału zagranicznego, nie mielibyśmy .....
  czytaj dalej na blogu: odyseja1948.wordpress.com/

 • zygosz

  Oceniono 3 razy -1

  Rada sie zebrala i duzo dyskutowala ,ale nic
  nam nie przekazala ,bo odwagi prawdy mowic
  nie maja w tajemnicy wszystko trzymaja
  A co nowego na temat zamachu smolemskiego
  wymyslili,miedzy soba ukryli i trzmac glugo beda ,
  az sie wszystkich dowodow pozbeda.

  Carne chmury nad glowami im zawisly i nie
  pomoga nowe pomysly,a dowodow juz jest
  wiele,ze nie ukryja swoje cele.
  Teraz trzeba prawdzie spojrzec w oczy i juz
  klamstwem nikogo sie nie zamroczy.

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -1

  Dowodów nie ma bo w tej sprawie nikt nigdy przeprowadził śledztwa wyjaśniającego tą katastrofę. Są tylko mataczenia i kolejne nieudolne kłamstwa. oraz mycie i czyszczenie samolotu włącznie ze wstawianiem nowych szyb oraz ścięciem tytanowej brzozy. Czuję,że jak Rosjanie nam oddadzą zupełnie nowiutkiego Tupolewa, a to będzie dopiero sukces Tuska i Sikorskiego.

 • mucha-kopaczka

  Oceniono 3 razy -1

  ale miętkie dowody to są , jenerale ?..........taka rada to nie powinna mówić co wie , tylko milczeć....albo już wszystko w tym kraju jest przedmiotem gisiefta ....albo nie nadążam za nowoczesnością moich rówieśników u wadzy...

 • neron43

  Oceniono 3 razy -1

  A czy gen.Koziej moze uchylic rabka tajemnicy o miekkich dowodach?

 • 3jw60

  Oceniono 1 raz 1

  Antkowi wystarczą miękkie ma dar przekonywania. Sądzę, że przkonałby iż miękki lepszy bo nie uwiera - dowód oczywiście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje