Biegli: Remigiusz Muś, technik pokładowy Jaka-40 popełnił samobójstwo

19.12.2012 13:41
Jak-40 w 2007 r.

Jak-40 w 2007 r. (Fot. Lukasz Cynalewski/AG)

- Przyczyną śmierci technika pokładowego z Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku godzinę przed katastrofą Tu-154, było samobójstwo. Nie znaleziono śladów mogących świadczyć o udziale osób trzecich - wynika z ostatecznej opinii biegłych, o której informuje Radio Zet.
Na ciele Musia nie ma obrażeń wskazujących na stoczoną przed śmiercią walkę albo obronę przed kimś. - Jedyną przyczyną śmierci był ucisk pętli liny - napisali biegli.

We krwi Remigiusza Musia wykryto promil alkoholu. - Wykonano test na obecność psychotropów i narkotyków, który dał wynik ujemny - mówi rozgłośni rzecznik prokuratury Dariusz Ślepokura. Śledczy zlecili pogłębione badania toksykologiczne, których wyniki będą znane za trzy miesiące.

Remigiusz Muś był w samolocie, który w kwietniu 2010 r. wylądował w Smoleńsku przed prezydenckim Tu-154. Był świadkiem w śledztwie smoleńskim. Twierdził, że wieża kontroli lotów wydała załodze Jaka-40 oraz Tu-154 (a także próbującemu lądować przed prezydenckim samolotem rosyjskiemu Iłowi 96) zgodę na zejście do wysokości 50 m, o czym nie ma mowy na nagraniach z czarnych skrzynek. Musiał popełnił samobójstwo w październiku. Ciało chorążego Musia znalazła żona w piwnicy ich domu w Piasecznie pod Warszawą. Policja już na miejscu wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Zobacz także
Komentarze (158)
Zaloguj się
 • ulebyk

  0

  Oczywiście, że samobójstwo. Jak mogłoby być inaczej?

 • baaabajaga

  0

  POLECAM - > oglądnijcie, posłuchajcie bo warto....

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rhQgL67au1o

 • kastoripollux

  Oceniono 1 raz 1

  A to co? Tylko Muś z Jaka słyszał jak rosyjska wieża zezwoliła schodzić na 50 metrów. Inni członkowie załogi Jaka 40 tego nie słyszeli? Co za bzdury. Na nagraniach rozmów tutki z jakiem nic takiego nie ma. Trzymajcie się faktów.

 • jkal

  Oceniono 1 raz 1

  NO jeżeli to sam ŚlePOkura stwierdził, to tak musi być i nie jest prawdą, że jak ma się czymś zająć to tą sprawę musi skręcić! Order św. Gajowego mu się należy

 • tusk-nera

  Oceniono 3 razy 1

  Musiał popełnić samobójstwo w październiku. No pewnie że "musiał" - 14 "samobójstwo" posmoleńskie

 • siostra_bozyslawa_powiada

  Oceniono 4 razy 0

  Wojownik Jaroslaw moze zmienic uzbrojenie ale serca nie zmieni i ma racje !

 • antyburak1

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwnym trafem ostatnie przypadki glosnych samobojstw maja miejsce w piatek. Prokuratuta w weekend nie pracuje, bo wolne to rzecz swieta. Wiec sekcja jest od poniedzialku. Przypadek co???

 • gmerk1921

  Oceniono 6 razy 2

  Spotyka się Putin z Miedwiediewem.
  - Słuchaj Dmitrij, trzeba coś zrobić z tymi różnicami w czasie, bo same gafy strzelam. Na przykład - dzwonię do Prezydenta Chin, żeby mu złożyć życzenia urodzinowe, a on mi mówi, że to dopiero jutro.
  Przerywa mu Miedwiediew:
  - Władimir, ja dzwonię do Tuska, żeby złożyć kondolencje, a on mi mówi, że jeszcze nie wystartowali!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje